Şimdi Ara

Amd Phenom 2 X955 Fanı Anakarta Takılamıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Amd phenom2 x955 sahibi olan arkadaşlar varsa onlara sormak istiyorum . Msi gma 880 anakarta sahibim . İşlemcimi de anakarta yerleştirdim fakat fanı takamıyorum . Öncelikle bir tarafını takın sonra öbür tarafını takın diyor ama öbür tarafını takmaya çalışııyorum fakat olmuyor . Eğer bu sorunla karşılaşmış ve çözmüş biri varsa söylerse sevinirim...

Teşekkürler

• İlginç, dediğin gibi bir problemle ne karşılaştım nede duydum. Muhtemelen işlemciyi anakarta kilitlemeden soğutucuyu takmaya çalışmışsındır, soğutucu tam yada uygun oturmamış olabilir yada soğutucu kilidini düzgün takamıyorsun. Anakart işlemciyi destekliyorsa hiçbir problem çıkmaması gerek, kartı fazla zorlamadan tekrar dene yada fotoğraf koyarsan daha net konuşabilirim.
  • Soğutucu kilidini düzgün takamıyorum galiba biraz güç uygulamam gerekli olması için, çünkü işlemciyi tam ve doğru şekilde yerleştirdim , anakartımda uygun işlemci modeline
  • bence bilen birine yaptır ve o sırada kişi ne yapıyorsa dikkatlice izle. işlemcinin pinlerini yamultursan bu kez de düzelteyim diye kırabilirsin. bu herkesin başına gelmiştir hakaret olarak algılama. benim de başıma geldi zamannda.
    soğutucuyu da fazla zorlama, çünkü soğutucu tutucu plastik bir malzeme ve soğutucunun bağlantısını sağlayan çentikler de o kadar dayanıklı değil malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6.cadde -- 6 Kasım 2010; 23:02:13 >
  • hocam ilk önce kolun karşısındaki yeri geçirin sonra kolun olduğu yerdeki yeri biraz güç harcayarak geçirin ve kolu çevirin işlem tamamdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_alien89

hocam ilk önce kolun karşısındaki yeri geçirin sonra kolun olduğu yerdeki yeri biraz güç harcayarak geçirin ve kolu çevirin işlem tamamdır

• quote:

Orijinalden alıntı: the_alien89

hocam ilk önce kolun karşısındaki yeri geçirin sonra kolun olduğu yerdeki yeri biraz güç harcayarak geçirin ve kolu çevirin işlem tamamdır

Hocam çekiniyorum o gücü kullanmaya , ama şimdi yarın Yazıcıoğluna gitsem , alcak orada eleman bastırcak oldu diycek ben de kafayı yiycem. Kesin güç kullanmaysa kullanıyım gitsin diyorum ne dersiniz?
  •  Amd Phenom 2 X955 Fanı Anakarta Takılamıyor

demiri bastırıp çentiğine takıcaksın,güç kullanayımmı felan devlet meselesi haline getirmeye gerek yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.