Şimdi Ara

AMD Sistem hakkında ( Sistem Tavsiyesi )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar . Yeni bir kasa toplamak istiyorum. Hemen uzatmadan konuya geçeyim

• İşlemci : AMD FX 6300 Black Edition x6 3.5 GHZ 14 mb Cash
    • Anakart : Gigabyte GA-990FXA-UD3
    • Ram : Corsair Vengaence PRO 8 GB (2x4 GB) 1866 GHz
    • Ekran Kartı : VTX3D HD 7870 X- Edition 2 GB 256 Bit
    • PSU : Cooler Master RS720-SPM2D3-EU Silent Pro MII 720w 80+ Bronze

Sistem 1800-2000 lira arası bir fiyatta. Bu sistemle genelde oyun oynucam ancak internet- video - müzik - Uzun süre açık kalma gibi durumlarıda desteklemesi gerekir . Oynuyacağım oyunlar ( Dayz Standalone - COD Serisi - NFS Serisi - Dota - ve yeni nesil oyunlar )

Birde anakart birazda olsa ileri teknoloji kaldırır mı ? (Not : Sanırım bu kart PCI-E 2.0 destekli )

Veya bu fiyatlarda alternatif sistem önerebilir misiniz ? Normalde intel ve nvidia sistem toplamak isterim ama o şekildede en az 300-500 lira arası bir fark olucak. Bütçem 2000 tl civarı . Biraz aşabilir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _HephaistoS -- 24 Şubat 2014; 13:11:34 >

• eklemeyi unutmuşum...
    Kingstone v300 120 GB SSD 'diskim mevcut
  • Kartyeter tabi 7870 sonuçta pcı 2 nin gücü gayet yeterli ha illede pci 3 istiyosan zaten apular yeni nesil a10 7xx serisinde bu destek doğal sata3 ve doğal usb 3 var o kartta ise sürücülerle bu destek ama sistem gayet yeterli bence ben apu toplamak istiyom çünkü oyun arada oynuyorum 4k videolar için apular gayet yeterliymiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Kartyeter tabi 7870 sonuçta pcı 2 nin gücü gayet yeterli ha illede pci 3 istiyosan zaten apular yeni nesil a10 7xx serisinde bu destek doğal sata3 ve doğal usb 3 var o kartta ise sürücülerle bu destek ama sistem gayet yeterli bence ben apu toplamak istiyom çünkü oyun arada oynuyorum 4k videolar için apular gayet yeterliymiş.

Teşekkürler. PCI-E 3.0 istememin sebebi şu . Yarın öbürgün yeni kart alırım vs. başka sistem olur . En azından birkaç yıl ileri teknoloji desteklensin. Çünkü maddi durumu çok iyi olan bir insan değilim 6 ayda yada 1 yılda bir pC değiştireyim :) Alternatif anakart önerisi yapabilir misin _?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _HephaistoS

quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Kartyeter tabi 7870 sonuçta pcı 2 nin gücü gayet yeterli ha illede pci 3 istiyosan zaten apular yeni nesil a10 7xx serisinde bu destek doğal sata3 ve doğal usb 3 var o kartta ise sürücülerle bu destek ama sistem gayet yeterli bence ben apu toplamak istiyom çünkü oyun arada oynuyorum 4k videolar için apular gayet yeterliymiş.

Teşekkürler. PCI-E 3.0 istememin sebebi şu . Yarın öbürgün yeni kart alırım vs. başka sistem olur . En azından birkaç yıl ileri teknoloji desteklensin. Çünkü maddi durumu çok iyi olan bir insan değilim 6 ayda yada 1 yılda bir pC değiştireyim :) Alternatif anakart önerisi yapabilir misin _?

Hocam dediğim gibi yalnız pcı ex3 için apu şart 7850 k vs gibi amdede sadece yeni apu serisi ve anakartları bunu destekliyor ayrıca 1 sene beklerim diyosan 2015 te-vede takıntılıysan son sürüm olsun diye yoksa bunlar bazıları hikaye yenilikler- ddr 4 pcı ex 4 usb 3.2 vs. teknolojilere geçilecek.
    Bende sendenim asgari ücretle bi işteyim şu an ülkenin halii belli değil o yüzden ben öle grafik kartlarına(benimkiler hep bozuldu nedense) para yatırıp durmak istemediğimden bir apu a10 7850 k alıp yetersiz gelmeye başlayıncaya kadar kullanmayı düşünüyorum -şu an hd 7850 var ama ne zaman bozulcağı belli olmaz- zaten daha çok film ve tv kartıla tv syrediyorum arada oynadığım oyunlarda fazla bi sistem istemiyolar zaten yani bu apulu sistem beni 3 sene rahat gtürür çok olsa eksavator apu carizzio gelince onunla upgrade yaparım bide bu işlemciler düşük tdpli olduğundan pasif bi fanda alabilirsem oh zlaman fx 100 düşünüyorum tam sessiz bi pcde istiyorum zaten al sana evladiyelik sistem :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.