Şimdi Ara

AMD Sistemime işlemci fanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar kısaca sistemimi açıklayayım.

AMD 8350 İşlemci
    Asus M5A97 Evo R2.0 Anakart.
    Asus Strix GTX960 4GB 128bit OC & D12 destekli Ekran kartı
    Crucial 2x8 GB 1600 Soğutuculu Ram
    Crucial 240 GB (micron) SSD
    WD 3.5" 2TB Caviar Blue SATA 3.0 5400Rpm 64MB Cache Harddisk

Arkadaşlar en geç yarına kadar almayı düşünüyorum bütçem. Maksimum 300 350 tl.
    Ama işlemci fanlarından hiç anlamıyorum. Derseniz ki 350 çok şunu al ona da kabulüm.
    Lütfen deneyimli ve bilgili olan arkadaşlar yardımcı olsun. İlk defa oyun bilgisayarı dizdim zor bütçe ile. Güzel oyunları sorunsuz oynamak istiyorum güzel yönlendirmenizi bekliyorum gün içinde her yorumunuza cevap vereceğim teşekkürler..

• Merhaba,

Cooler Master Hyper 212 EVO işinizi rahatlıkla görecektir. F/P ürünü diyebiliriz Hyper 212 EVO için.

Site güvenilir merak etmeyin
    http://www.sanalmarketim.com/coooler-master-rr212e16pkr1-hyper-212-evo-intel-amd-cpu-sogutucu/p_63172/
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Merhaba ilk önce cevabınız için çok teşekkür ediyorum.

Bi kaç forumda aynı fanı önermişler. Hem fiyatı çok uygun olduğu için aklımda soru işaretleri oluşturdu.
    Hem ilerde bazı oyunlar için overclock yaparsan bu fanda sıkıntı yaşarsın 8350 yi sorunsuz senelerce soğutamaz diyenler oldu bunun hakkında ne düşünüyorsunuz ?
    Hemde 212 evo 212 x 400 600 küsürlü 4 farklı fanı var hangisidir iyisi. hepsine cevap verebilir misin çok teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cynde1907

Merhaba arkadaşlar kısaca sistemimi açıklayayım.

AMD 8350 İşlemci
    Asus M5A97 Evo R2.0 Anakart.
    Asus Strix GTX960 4GB 128bit OC & D12 destekli Ekran kartı
    Crucial 2x8 GB 1600 Soğutuculu Ram
    Crucial 240 GB (micron) SSD
    WD 3.5" 2TB Caviar Blue SATA 3.0 5400Rpm 64MB Cache Harddisk

Arkadaşlar en geç yarına kadar almayı düşünüyorum bütçem. Maksimum 300 350 tl.
    Ama işlemci fanlarından hiç anlamıyorum. Derseniz ki 350 çok şunu al ona da kabulüm.
    Lütfen deneyimli ve bilgili olan arkadaşlar yardımcı olsun. İlk defa oyun bilgisayarı dizdim zor bütçe ile. Güzel oyunları sorunsuz oynamak istiyorum güzel yönlendirmenizi bekliyorum gün içinde her yorumunuza cevap vereceğim teşekkürler..

Akasa Venom Voodoohttp://www.mikroset.com.tr/Products-30336-akasa-venom-voodoo-bakir--aluminyum-islemci-sogutucusu-ak-cc4008hp01.html

Bunun alırsan bütün soğutma sorunun çözülür kardeşim.. Ama biraz büyük bir soğutucu, kasan ufaksa sıkıntı yaratabilir.. :)

• Cynde1907 kullanıcısına yanıt
    Ne düzeyde Overclock yapılacağına bağlı 212 EVO'nun yetip yetmemesi. Sınırları zorlarsanız daha iyi bir soğutma gerekebilir. İşlemcinizi nereye kadar çıkartırsınız onu da bilmiyorum.

Overclock'un getirisi de bir yere kadar zaten. Ben fazla abartılması taraftarı değilim. O modellerde, soğutucu boyutu, ısı borusu adeti vs gibi şeyler değişkenlik gösterir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 15 Nisan 2016; 14:55:41 >
  • Mid tower güzel görünüşlü bir kasa almayı düşünüyorum Zalman Z11 Plus hf1 gibi. Venom sığar sanırsam ona ama 212 mi iyi akasa venom mu bilmiyorum.

Diğer arkadaşım aslında pc den falan hiç anlamam ilk defa oyun pc topladım overclock ne bilmiyorum bile. Sadece yaparsan pc daha hızlı çalışır vs vs dediler. Ondan dedim yeterlimidir 212evo
  • Intel Core i5-6500 Skylake 6M 3.20Ghz 1151
    MSI B150M Pro-Vdh D4 2133Mhz mATX 1151
    Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz CL14 (HX421C14FB/8)
    Sapphire R9 390 Nitro Triple DP 8GB GDDR5 512Bit
    Seagate Barracuda 2TB 64MB 7200Rpm (ST2000DM001)
    Kingston HyperX Fury 120GB 500/500MB SHFS37A/120G

Sistem seçiminizin oyun için pek de uygun olduğunu düşünmüyorum. HDD zaten yanlış. Fx 8350, işlemci soğutucu, sağlam bir anakart ... derken yapacağınız masrafla skylake sistem toplayabilirsiniz. R9 390 ile daha uygun fiyata GTX 970 performansı alırsınız. Yalnız sistemin güç harcaması biraz artacaktır. Rail gücü 400watt üzerinde bir PSU seçmeniz gerekir. Elektrik faturası olarak da, 40 saat oyun için yaklaşık 1TL fazla ödersiniz.
  • ENCHANTER E kullanıcısına yanıt
    Aslını söylemek gerekirse ben hiç anlamıyorum pc parçalarından bir arkadaş dizdi. Oda art sistem diye bir bilgisayar firmasının bayilik anlaşamsına üyeymiş. Aldığım parçalar vatanda 3200 falandı art sistemden 2600 e aldık diye aldım. Birde 750w high power psu aldık sonrasında. Çok kötü bir bilgisayar değil ama sanırım herkese sordum iyi indirim yapmışlar zaten her oyunu oynarsın sıkıntı yaşamazsın daha iyi olabilirdi ama buda çok iyi dediler. Tüm bu yorumlara bir cevap verirmisiniz ve ne almalıyım sizce işlemci fanı
  • Kusura bakmayın, parçaları aldığınızı düşünmemiştim. Hayırlı olsun... CM 212 Evo yeterli gelecektir. Yalnız alacağınız kasanın en az 160mm. CPU fan yüksekliği destekliyor olmasına dikkat ediniz. Bilgisayarın hızlı çalışması ile bir ilgisi yok. OC düşünmüyorsanız sistemi stok fanla çalıştırın, eğer gürültü bakımından sizi rahatsız ediyorsa ilave işlemci fanı alırsınız.
    Uzun süredir fx 8350 ve cooler Master tpc 812 kullanıyorum hertürlü overclock varyasyonlarını denedim. İleri düzey oc için çift kule hava soğutuculara ya da sıvı soğutmalara gerek var bu cpu için. Ama şu an Çok ucuza bulabileceğiniz Cooler Master tpc 812 ideal bir seçim olabilir. Tam yeterli geliyor 8350 için. Ama dikkat edin biraz büyük bir soğutucu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ENCHANTER E kullanıcısına yanıt
    Est. ne demek sistemim çokmu kötü bu arada piyasa fiyatından 400 tl ucuz geldi diye bunu aldı arkadaş. Maddi gücümde yoktu acıkcası dusunun fandan memnun degılım 2 ay gectı alalı anca işlemcı fanı alacak parayı denkleştidim 300tl civarı birde kasa alıcam 250 tl ye falan. Fan çok gürültülü ve LoL'de bile orta grafıktı 47 50 derece falan korkuyorum yüksek grafikte oynamaya çok teşekkürler yorumlarınız için
    hocam amdnin stok fanıyla o değerleri almanız çok normal. benim fx 8320 işlemcim stok fanla oyun oynarken 70 dereceleri görüyordu. Akasa Venom Medusa aldım ve boşta 30 yükte max 45 görüyorum. Fakat 300 tl gibi bir fiyata sıvı soğutmanın daha iyi bir tercih olacağını düşünüyorum
    Maalesef hiç de ucuza almamışsınız arkadaşım. İşlemci fanını da kattığımda saydığınız bileşenler için 2.700TL üzerinde harcama yaptığınızı hesaplamıştım. Önerdiğim I5 ve R9 390'lı sistem de yaklaşık aynı maliyete geliyor. Bir de LOL için bu sistem çok alakasız, parayı saçmışsınız desem yeridir. Yine de moraliniz bozulmasın, uzun süre yetecek bir sistem. CM 212 alıp devam edin.
  • düşük performanslı ucuz sıvı sogutucularla hemen hemen aynı performansı verdıgını ögrendeım 212nin.
    Birde lol için dizmedim yanlış anlaşılmasın. İşlemci fanım yok diye bf4 , csgo , cod dark soul , gta 5 falan oynayamıyorum işlemci fanını alınca yardırıcam bunlara
  • quote:

düşük performanslı ucuz sıvı sogutucularla hemen hemen aynı performansı verdıgını ögrendeım 212nin.
    Birde lol için dizmedim yanlış anlaşılmasın. İşlemci fanım yok diye bf4 , csgo , cod dark soul , gta 5 falan oynayamıyorum işlemci fanını alınca yardırıcam bunlara

Kasayı Zalman HF1 alacaksan, Venom Voodoo soğutucu olarak daha iyi bir seçenektir.. Çift fanlı yapısından dolayı soğutma performansı daha yüksek olacaktır.. Fiyat olarak da benim link verdiğim yerden alırsan fark yoktur pek..

http://www.mikroset.com.tr/Products-30336-akasa-venom-voodoo-bakir--aluminyum-islemci-sogutucusu-ak-cc4008hp01.html?ref=akakce&v=1.31.2

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelmax

quote:

düşük performanslı ucuz sıvı sogutucularla hemen hemen aynı performansı verdıgını ögrendeım 212nin.

Kasayı Zalman HF1 alacaksan, Venom Voodoo soğutucu olarak daha iyi bir seçenektir.. Çift fanlı yapısından dolayı soğutma performansı daha yüksek olacaktır.. Fiyat olarak da benim link verdiğim yerden alırsan fark yoktur pek..

http://www.mikroset.com.tr/Products-30336-akasa-venom-voodoo-bakir--aluminyum-islemci-sogutucusu-ak-cc4008hp01.html?ref=akakce&v=1.31.2

Hocam bu soğutucu sessizlik konusunda nasıldır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: AcarCagdas

Hocam bu soğutucu sessizlik konusunda nasıldır?

Çift fanlı yapıya sahip olduğu için belki Hyper 212 EVO'dan çok az daha seslidir.. Ama kafa ütüleyecek kadar değil.. Kendi özel fanlarını kullandığı için normal fanlara göre sessiz bile denebilir.. Tabi hiçbir soğutucudan da ultra sessizlik bekleme yani.. O soğutma performansını verebilmek için fıldır fıldır dönmesi lazım o fanların.. :)
  • Merhaba Venom Vodoo vs Hyper evo olan forumları falan inceledim epeyi. Bazı yerlerde eşit bazı yerlerde hyper'ın daha iyi soğuttuğu söylenmiş.
    Acaba siz ne düşünüyorsunuz ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.