Şimdi Ara

##Amerika Kargo Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • amerikadan akrabam aracılığıyla kargo ile gitar getirteceğim alıcağım gitar gibson custom fakat bunun gümrüğe takılır mı?Üzerinde fatura falan olmayacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: WarfareOfTheSpirits

amerikadan akrabam aracılığıyla kargo ile gitar getirteceğim alıcağım gitar gibson custom fakat bunun gümrüğe takılır mı?Üzerinde fatura falan olmayacak?

akraban getiriyosa hiçbişey olmaz. direk kendisinin gibi getirir.

edit: kargo olduğunu görmemişim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powermoon -- 10 Eylül 2009; 16:07:02 >
  • Hayatının hatası olur. Ben de aynı şekilde bir akrabam ile gibson custom getirtiyorum ama kargo ile değil yanında getirecek. İstediğin kadar fatura koyma, hediye yazdır ve hatta fiyatını 100 dolar gibi komik rakamlar yazdır, artık kanmıyor memurlar.
  • Neden ki?Sonuçta bir ticaret olayı yok o gönderiyor.Gerçek kişi şirket falan yok.
    quote:

Orijinalden alıntı: MA Lin

Hayatının hatası olur. Ben de aynı şekilde bir akrabam ile gibson custom getirtiyorum ama kargo ile değil yanında getirecek. İstediğin kadar fatura koyma, hediye yazdır ve hatta fiyatını 100 dolar gibi komik rakamlar yazdır, artık kanmıyor memurlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powermoon96

quote:

amerikadan akrabam aracılığıyla kargo ile gitar getirteceğim alıcağım gitar gibson custom fakat bunun gümrüğe takılır mı?Üzerinde fatura falan olmayacak?

akraban getiriyosa hiçbişey olmaz. direk kendisinin gibi getirir.

Akrabası getirmiyor dikkatini çekerim. Akrabası aracılığıyla kargo ile gelecek. Yani başlıbaşına sakat iş. Hem parana hem gitara yazık olur. Türkiye fiyatından da fazla para ödemek zorunda kalırsın gümrükte.
  • quote:

Neden ki?Sonuçta bir ticaret olayı yok o gönderiyor.Gerçek kişi şirket falan yok.
    quote:

Hayatının hatası olur. Ben de aynı şekilde bir akrabam ile gibson custom getirtiyorum ama kargo ile değil yanında getirecek. İstediğin kadar fatura koyma, hediye yazdır ve hatta fiyatını 100 dolar gibi komik rakamlar yazdır, artık kanmıyor memurlar.

Kimden gelirse gelsin gümrük fiyatı 100 avroyu geçtiği zaman gümrüğe takılma riski vardır. Ki bu gibson custom gitar az buz para değil. %100 takılacaktır. O kadar söyleyeyim.

• Hayallerim yıkıldı.Artık üç sene sonra Türkiyeye gelicekler o zamana kaldı.
    quote:

quote:

Neden ki?Sonuçta bir ticaret olayı yok o gönderiyor.Gerçek kişi şirket falan yok.
    quote:

Kimden gelirse gelsin gümrük fiyatı 100 avroyu geçtiği zaman gümrüğe takılma riski vardır. Ki bu gibson custom gitar az buz para değil. %100 takılacaktır. O kadar söyleyeyim.

• eğer hediye (GIFT) olarak işaretlettirirsen gümrük fiyatı 100 değil 300 euro altındaki ürünlerin geçmesi kolaylaşır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.