Şimdi Ara

Yurtiçi Kargo'da Kurye Olarak Çalışmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43
Cevap
2
Favori
7.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu işle ilgili çok fazla kaynak bulamadığım için çalışmak isteyen arkadaşlara belki faydam dokunur diyerek böyle bir konu açmaya karar verdim.

Büyük ihtimal cuma günü Yurtiçi Kargo'da kurye olarak işe başlayacağım.

Bugün benden istenen gerekli evrakları şubeye teslim ettim.

Başladığım günden itibaren burada tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Şimdilik bildiklerim yeterli olmasa da başlangıç için vereceğim bilgiler şöyle;

Görüşmeye gittiğinizde sizden aşağıda vermiş olduğum evraklar istenecek;

5 adet vesikalık fotoğraf

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Ehliyet fotokopisi

Kan grubu kartı fotokopisi

Vukuatlı nüfus kayıt örneği (E Devlet)

Yerleşim yeri ve diğer adres belgesi (E Devlet)

Öğrenim belgesi (E Devlet)

Adli sicil kaydı (E Devlet)

Erkek adaylar için askerlik belgesi (E Devlet)

Denizbank hesap cüzdanı (Bu her yerde aynı mı bilmiyorum.)

Ortak Sağlı Biriminden Alınacak Evraklar:

Akciğer Grafisi

Hemogram Analizleri

Odiometri (işitme) Testi

Solunum Fonksiyon Testi

Bel Grafisi

Ağır Ve Tehlikeli İşlerde Çalışabilir Sağlık Raporu

(Sağlık evrakları için 35 TL ödeme yaptım.)

Yukarıda sağlık biriminden alınacak evraklar gözünüzü korkutmasın.

Gittiğim yerde kimse yoktu testler hemen yapıldı ve sonucu da hemen aldım.

Hemen hemen işimi yarım saatte hallettim.

Zaten diğerleri de E Devletten alındığı için evinize yakın bir kırtasiyeden hızlıca halledebilirsiniz.

Bütün belgeleri hazırlamak toplam 1- 1.30 saatimi anca almıştır.

Tabii hali hazırda vesikalık fotoğrafınız yoksa işiniz uzayabilir.

Çalışma şartları ise şu şekilde:

Sabah 08.30 - Akşam 19.00

Maaş 2900 TL

Yemek 500 TL

Yol 200 TL

Toplam: 3600 TL

Mesai saatlerine ekstra para ödemesi almıyoruz.

Sakal yasak.

Her aracın belirli bir bölgesi var.

Yanınızda 1 şoför oluyor ve kendisi sadece aracı kullanmaktan sorumludur.

Her şoförün yanında da 1 kurye elemanı oluyor.

Eğer kuryeyseniz şoför sizi kargo nereye verilecekse orada indirir, kargoları siz dağıtırsınız.

Şimdilik öğrendiklerim ve aklıma gelen bilgiler bu kadar. Çalışmaya başlayınca sizlere tecrübelerimden bahsedeceğim.

Kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplayacağım. Birilerine yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Edit: Pazartesi günü başlayacağım.

İLK İŞ GÜNÜ:

15.03.2021 itibariyle ilk iş günümü tamamlamış bulunmaktayım.

Sabah 08.30'da şubeye gittim. Şoför amcayla ve bana işi öğretmek için çalışacağım araca binen arkadaşla beraber Yurtiçi Kargonun deposuna gittik.

Bizim şube için ayrılan kargoları diğer şube çalışanlarıyla beraber hatlara göre ayırdık ve araçlara yükledik.

Saat 10 gibi dağıtıma çıktık. Şansıma benim bulunduğum bölgeye genelde az kargo geliyormuş, bugün de öyle oldu.

60 kargomuz vardı. Sadece organize sanayi dediğimiz yerdeki fabrikalara ve bir tane hastaneye kargo götürüyoruz.

Yani toplamda iki cadde ve bir hastaneye dağıtım yapıyoruz.

Dağıtımımız saat 13.15 civarında bitti. Daha sonra öğlen yemeğimizi yedik ve tekrar aktarmaya (depoya) gidip, alınacak kargoları aldık.

Tekrar şubeye geldik ve kargoları bıraktıktan sonra bir fabrikaya gittik ve yaklaşık 2 saat kadar orada durduk.

Ve fabrikanın Yurtiçi Kargoyla şehir dışına göndereceği malları alıp şubeye götürdük.

Dağıtımda hiç yorulmadım fakat aktarma yapmak yorucuydu. 4,5 kez depoya gidip mal aldık ve tekrar şubeye döndük.

Eve geldiğimde belim ağrıyordu. Kargoları sadece fabrikaya ve hastaneye götürdüğümüz için ağır kargolar taşıyoruz.

Onun dışında pek bir yorgunluğu yok. Şimdilik güzel gidiyor. Alışacağımı düşünüyorum.

4. İŞ GÜNÜ:

İşe alıştım sayılır. Ama işin çok zor olduğunu farkettim. (Evet ilk gün farkedemedim) Kendini sevenler bu sektörden uzak dursun. Ben de maksimum 3 ay falan çalışacağım sanırım. Her gün belim, bacaklarım ağrıyor. Sabah 8de evden çıkıyorum akşam 19.30da geliyorum. Akşam yemeği yiyeyim derken saat 20.00 oluyor. 2-3 saat boş zaman zaten su gibi akıp geçiyor. Bilgisayar bile açamıyorum direkt uzanıp telefonda takılıyorum. Şimdi de uyuyacağım zaten, iyi geceler.

SEKTÖRDEN UZAK DURMANIZI TAVSİYE EDERİM !!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bunelanboyle27 -- 18 Mart 2021; 22:17:33 >

• Sonuçta öğrencisin. Mesleğe başladığında böyle devam etmeyecek. Ama bu sektörde şube müdürü olsan bile 4.000 TL maaş alabiliyorsun ve çalışma yükü çok da azalmıyor.

Mesleğin geleceği yok. Yükselemediğin sürelerce senelerce çalışman gerek ve senelerce yapılabilir bir iş değil bence. Sürekliliği yok. Kolay gelsin bu arada

Yapay Zekanın Yanıtı

Yurtiçi Kargo'da Kurye Olarak Çalışmak

Yurtiçi Kargo'da araçlı kurye olarak çalışmak, sorumluluk sahibi ve ödüllendirici bir kariyer fırsatı sunabilir. Bu rolde, paketleri ve belgeleri müşterilere teslim etmekten sorumlu olacaksın.

Yurtiçi Kargo Araçlı Kurye Olmak İçin Gereksinimler

Araçlı kurye olarak çalışmak için aşağıdaki gereksinimleri karşılaman gerekir:

• En az lise diploması veya dengi
    • Geçerli bir ehliyet
    • Temiz bir sürüş geçmişi
    • İyi fiziksel durumda olmak
    • Güvenilir ve dürüst olmak

Yurtiçi Kargo Araçlı Kurye Çalışma Şartları

Araçlı kurye olarak çalışma koşulları, bölgeye ve iş yüküne bağlı olarak değişebilir. Genel olarak şunları bekleyebilirsin:

• Düzensiz çalışma saatleri (genellikle sabah erken saatlerde başlar ve akşam geç saatlerde biter)
    • Uzun süreli ayakta durma ve ağır kaldırma
    • Çeşitli hava koşullarında çalışma

Yurtiçi Kargo Araçlı Kurye Kazancı

Yurtiçi Kargo araçlı kurye maaşları, deneyime, bölgeye ve performansa bağlı olarak değişir. Genel olarak, araçlı kuryeler saatlik ücret alırlar.

Yurtiçi Kargo'da Araçlı Kurye Olarak Çalışmanın Faydaları

Araçlı kurye olarak çalışmanın aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli faydaları vardır:

• Esnek çalışma saatleri
    • Fiziksel olarak aktif bir iş
    • Müşterilerle etkileşim kurma fırsatı

Yurtiçi Kargo Çalışan Yorumları

Yurtiçi Kargo'da çalışan kuryelerin yorumları genellikle karışık olsa da, birçokları esnekliği, meslektaşlarını ve müşterilerle etkileşim fırsatlarını takdir etmektedir.

Araçlı kurye olarak çalışmakla ilgileniyorsan, Yurtiçi Kargo'nun web sitesini ziyaret etmeli veya yerel bir şube ile iletişime geçmelisin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • 35 TL ödedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bunelanboyle27 -- 10 Mart 2021; 19:12:7 >
  • 8:30 19:00 çalışma saati çok uzun

Maasta çok az

Bence migrosa filan girin daha iyi

• BenYoruldumHayat B kullanıcısına yanıt

Biliyorum ama maalesef iş bulamadım, ben de son çare buraya gireyim dedim. Askere gidene kadar 4,5 ay dayansam yeter

• Çalışma saatleri çok uzun. Cumartesi çalışma olmasa bari. Akşam 8 de yorgun argın eve gelip, ancak yemek yiyip yatarsın.

• @Bunelanboyle27 Hocam sizin göreviniz ne? Kurye değilsiniz şöför değilsiniz tam olarak ne yapacağınızı anlatır mısıınız?

• meola147of kullanıcısına yanıt

Kurye olarak çalışacağım hocam. Yanımda 1 şoför olacak, dağıtımı ben yapacağım

• Why Shy kullanıcısına yanıt

İlk ay cumartesi günleri şubede nöbetçi kalacakmışım. İlk ayın sonunda cumartesileri çalışacak mıyım bilmiyorum ama muhtemelen hafta içi kadar yoğun olmasa da yine çalışırım.

• bizim kurye arabayıda kendi sürüyor. hem şöför hem kuryelik yaptığı için maaşı sizinkinden fazla mı oluyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bunelanboyle27

Kurye olarak çalışacağım hocam. Yanımda 1 şoför olacak, dağıtımı ben yapacağım

Hocam şöför olmak bana kalırsa daha iyi ben insanlarla muhattap olmak istemezdim bol şanslar :D

• quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

bizim kurye arabayıda kendi sürüyor. hem şöför hem kuryelik yaptığı için maaşı sizinkinden fazla mı oluyor ?

Araçlı kuryecilik mi yapıyor yani ? Bu işi kendi ticari araçlarıyla yapanlar teslim ettiği kargo başına 3 TL alıyorlar. Günlük ortalama 100 kargodan hesaplarsak ayda 9.000 TL yapıyor. Yakıt yemek ve sigortalarını kendileri ödüyorlar. Ayın sonunda masrafları çıkarttığımızda 5.000-6.000 TL arası kar kalıyor. Ama direkt olarak şubeye bağlı maaşlı çalışan olup da hem araç kullanan hem kargo dağıtan birini duymadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: meola147of

Hocam şöför olmak bana kalırsa daha iyi ben insanlarla muhattap olmak istemezdim bol şanslar :D

Alıntıları Göster

Ben de onu tercih etmek isterdim ama maalesef hangi pozisyonda boş yer varsa o pozisyonda çalışıyorsunuz. Seçme şansım olmadı. Teşekkürler

• Herkes çalışma saatleri uzun demiş de nerede kısa herkes köle gibi çalıştırıyor malesef
  • BenYoruldumHayat B kullanıcısına yanıt
    Migros’ta maaşlar ne kadar ? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: the__executioner__

Herkes çalışma saatleri uzun demiş de nerede kısa herkes köle gibi çalıştırıyor malesef

Her yerde kölelik yaptırıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: meola147of

Her yerde kölelik yaptırıyorlar

Alıntıları Göster

Nolacak böyle

• quote:

Orijinalden alıntı: the__executioner__

Nolacak böyle

Alıntıları Göster

knk en iyisi köle olacaksanda bireysel köle olmakda o da imkansızlaştı mekan açanlara bakıyorum ciddiyim 10 tane mekan açılıyosa 7 yada 8 tanesi batıyor yazık yani ve bu adamların parası var ya genç biri olsaydı para yatırsaydı kredi çeken var ev satan var çok kötü durum kendi işini başlatma olayı ise küçüklükten beri öğretilecek bir şey bana kalırsa bilmiyorum reis kapitalizm mahvetti her şeyi

• Hayırlı uğurlu olsun kardeşim Allah kolaylık versin. Yere düşen kargoları ne yapacaksın?
  • Heyea kullanıcısına yanıt

Eyvallah hocam. Düşürmemek için elimden geleni yapacağım  

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.