Şimdi Ara

Amerikadan Gelen Anlam Veremediğim Çağrı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
27.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bugün 20.30 civarında +1 202 550 96 98 washington dc yazan bu numaradan 3 kere çağrı geldi ilki 1 saniye bile değil aradan 5 dk geçti bu sefer uzun uzun çalmaya başladı yine açmadım kapatır kapatmaz yine çalmaya başladı yine açmadım dahada aramadı acaba bu dolandırıcılık sistemimi yoksa farklı bir şey olabilir mi ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Amerika Birleşik Devletleri'nden Gelen Anlam Veremediğin Çağrılar Hakkında Bilgi

Son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri'nden bilinmeyen numaralardan gelen aramalarla karşılaştıysan, yalnız değilsin. Bu aramaların nedeni ve nasıl yanıt vermen gerektiği konusunda bilgi edinmek önemlidir.

Amerika Birleşik Devletleri'nden Aranma Nedenleri

Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen aramalar, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir:

• Tele Pazarlama: Şirketler, ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için genellikle yurt dışına arama yaparlar.
    • Sahtekarlık: Dolandırıcılar, hassas bilgileri ele geçirmek için genellikle farklı numaralardan arayabilirler.
    • Yanlış Bağlantılar: Bazı durumlarda, aramalar yanlışlıkla yönlendirilebilir ve seni hedeflemiyor olabilir.
    • Uluslararası İşletmeler: Amerika Birleşik Devletleri'nde faaliyet gösteren uluslararası işletmeler, müşterilerine ulaşmak için yurt dışını arayabilir.

+19252300392 Numarasından Gelen Aramalar

+19252300392 numarası, California'da bulunan geçerli bir cep telefonu numarasıdır. Ancak bu numaranın tele pazarlama veya dolandırıcılık amaçlı kullanılıyor olma ihtimali vardır. Bu numaradan bir arama alırsan, dikkatli olman ve aşağıdaki adımları uygulaman önerilir:

• Numarayı geri arama.
    • Kişisel bilgilerini verme.
    • Şüpheli bağlantılara tıklama.
    • Arayan kişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için arama filtreleme uygulamalarını kullan.

Amerikadan Gelen Aramalara Nasıl Yanıt Verilir

Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen bilinmeyen bir numaradan arama alırsan, aşağıdaki adımları uygulamalısın:

• Arayanın kim olduğunu sor.
    • Neden aradığını öğren.
    • Kişisel bilgilerini yalnızca güvenilir kişilere ver.
    • Bir şeyden şüpheleniyorsan, aramayı sonlandır ve ilgili kurumlara bildir.

Önemli Hatırlatmalar

• Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen tüm aramalar kötü niyetli değildir.
    • Herhangi bir şüpheli aramayla ilgili olarak ihtiyatlı davran.
    • Kişisel bilgilerini korumak için önlemler al.
    • Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen istenmeyen aramaları azaltmak için arama engelleme uygulamalarını kullanabilirsin.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Telefona cevap vermeyince dolandırıcıdan mı kurtuluyorsunuz.
    Açarsınız varsa birşey defol git deyip kapatırsınız olur biter.
    Burda sorunca ele ne geçti...
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Son zamanlarda yayınlanan haberleri okumuyorsunuz sanırım telefonu açar açmaz bakiyenizden kontör düşüyor yada faturanıza 30-40TL ücret yansıyor konuyu açmamın sebebi daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı öğrenmek içindi.
  • Geçen haftada bulgaristan üzerinden bir numara beni aradı çalar çalmaz hemen kapandı bu numaranın da dolandırıcılık olabileceğini düşündüm umarım dediğiniz gibi çıkar.
  • +359 Bulgaristan ve +30 Yunanistan üzerinden dolandırıcılık amaçlı aramalar.

Bu ülkelerden arayanlar genelde taşınmış bile olsa genelde Turkcell numaralarını arayabiliyorlar.

Yunanistan'da ekonomik kriz olduğunu hatırlayınca onlarda dolandırılığa başladı diye düşünebilirim.
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    Sanırım dün gelen aramada dolandırıcılık amaçlıydı çünkü telefon 1 saniye bile çalmadan anında durdu çağrı daha sonra 2.aramada uzun çaldı kapattım kapattığım halde telefon çalmaya devam ediyordu sanırım pc üzerinden arıyorlar bir dahada aramadı bu numara.
  • Gelen arama ile kendi ülkenizde iseniz ücret ödemezsiniz. Bahsettiğiniz dolandırıcılık olayı ise yurtdışı ile alakalı değil.
    Birfiil operatörlerin izin verdiği dolandırıcı şirketlerin çekilişe katma hikayesi...
  • bana geliyor son zamanlarda böyle çagrılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.