Şimdi Ara

Anadolu üniversitesi mi istanbul üniversitesi mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
15.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aöf sosyoloji için hangisini tavsiye edersiniz?
    Edit: aklima takilanda su bitirip aöfden is bulabilir miyim? Bu kadar lisans mezunlari bile issiz iken simdi herkes okuyorken ...
    Millet okumayip da sırf üniversite mezunuyum diyebileyim diye okuyor(çoğunluk yani) Hal boyle iken okuyup is bulamayacaksam boşa ugrasmayayim 4 yıl aöf ücreti verene kadar bir İngilizce yada faydali bir kursa gitsem mi diye düşünmüyor degilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi güzelbirhikaye -- 16 Temmuz 2014; 17:17:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Anadolu Üniversitesi mi İstanbul Üniversitesi mi?

Yükseköğretim kurumu seçimi, geleceğini şekillendirecek önemli bir karardır. Eğer üniversite tercihinizi Anadolu Üniversitesi veya İstanbul Üniversitesi arasında yapmaya çalışıyorsanız, her iki kurumun da birbirinden farklı güçlü yönleri olduğunu bilmek önemlidir.

Üniversitelerin Özellikleri

• Anadolu Üniversitesi: 1958'de kurulmuştur ve Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden biridir. Eskişehir'de merkez kampüsü olmak üzere 20 farklı ilde kampüsü bulunmaktadır. Açık ve uzaktan eğitim (AUZEF) sistemi ile de hizmet vermektedir.
    • İstanbul Üniversitesi: 1453'te kurulmuştur ve Türkiye'nin en eski ve en seçkin üniversitelerinden biridir. İstanbul'un tarihi yarımadasında yer alan kampüsü ve çeşitli fakülteleri ile bilinir.

Akademik Programlar

Her iki üniversite de çok çeşitli lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Anadolu Üniversitesi, AUZEF sistemi sayesinde daha fazla esneklik ve erişilebilirlik sunmaktadır. İstanbul Üniversitesi ise uluslararası alanda tanınmış programları ve prestijli öğretim kadrosu ile bilinir.

Üniversite Sıralamaları

Hem Anadolu Üniversitesi hem de İstanbul Üniversitesi, ulusal ve uluslararası üniversite sıralamalarında yer almaktadır. Anadolu Üniversitesi, AUZEF programlarıyla uzaktan eğitimde öncü kurumlardan biri olarak kabul edilirken, İstanbul Üniversitesi araştırma odaklı programlarıyla tanınır.

Tercihini Etkileyen Faktörler

Üniversite tercihinizi yaparken, aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmalısın:

• İlgilendiğin akademik alan: Her iki üniversite de farklı uzmanlık alanlarında güçlü programlar sunmaktadır.
    • Eğitim şekli: AUZEF sistemiyle uzaktan eğitim almak mı yoksa yüz yüze eğitim almak mı istediğine karar ver.
    • Kampüs konumu: Kampüsün konumu, ulaşım kolaylığı ve sosyal imkanlar tercihinizi etkileyebilir.
    • Üniversite kültürü: Her iki üniversitenin de kendine özgü bir kültürü vardır. Ziyaret ederek hangisinin sana daha uygun olduğuna karar verebilirsin.

Sonuç

Hem Anadolu Üniversitesi hem de İstanbul Üniversitesi, kaliteli eğitim sunan saygın kurumlardır. Seçimini yaparken, yukarıda sıralanan faktörleri dikkatlice değerlendirmeli ve hangi üniversitenin senin hedeflerine, ilgi alanlarına ve yaşam tarzına en uygun olduğuna karar vermelisin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Tartısmasız istanbul ünv. Anadolu diyince ne yazıkki akıllara açıköğretim geliyor

• Bencede istanbul.

• ben bu ist. ünisine baktımda anlamadığım bi konu var
    sınavları nerde yapılıyor ben antalyada oturuyorum burda sınava girebilirmiyim
    okuduğum yerde sadece kampüsünde yapılır sınavlar falan yazıyodu beni bi aydınlatsanız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yerleyeksan

https://www.facebook.com/groups/sosyoloji.auzef/

Aklimda uluslararasi ilişkilerde var sosyolojiyle ikisi arasında kaldim hangisi daha iyi sizce?

• AlanyaLee kullanıcısına yanıt
    AUZEF Sınavları Artık Birçok Merkezde Yapılacak
    1 Ankara
    2 Bursa
    3 Kocaeli
    4 İzmir
    5 Antalya
    6 Sakarya
    7 Diyarbakır
    8 Adana
    9 Samsun
    10 Tekirdağ
    11 Konya
    12 Kahramanmaraş
    13 Balıkesir
    14 Gaziantep
    15 Zonguldak
    16 Şanlıurfa
    17 Kayseri
    18 Van
    19 Denizli
    20 Tokat
    21 Trabzon
    22 Erzincan
    23 Kars
  • güzelbirhikaye G kullanıcısına yanıt
    ul iş de çok uğraşırsınız biraz da zordur

sosyoloji daha iyi.

gruba gelip soru sorabilirsiniz.
  • güzelbirhikaye G kullanıcısına yanıt
    auzefbilgi@gmail.com

sormak istediğiniz soru varsa fakülte temsilcimiz cevap vericektir.
  • anadolu tek geçerim sistemi oturmuş ve biraz daha kolay istanbul üni örgün okudum çok zorluyolar auzefi bilmiyorum ama bir fikrim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: realite90

anadolu tek geçerim sistemi oturmuş ve biraz daha kolay istanbul üni örgün okudum çok zorluyolar auzefi bilmiyorum ama bir fikrim yok

Herkes bunu söylüyor İstanbul üniversitesinin sistemi tam oturmamis falan aklimi kurcalayan da bu );

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi güzelbirhikaye -- 15 Temmuz 2014; 14:05:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: güzelbirhikaye

quote:

anadolu tek geçerim sistemi oturmuş ve biraz daha kolay istanbul üni örgün okudum çok zorluyolar auzefi bilmiyorum ama bir fikrim yok

Herkes bunu söylüyor İstanbul üniversitesinin sistemi tam oturmamis falan aklimi kurcalayan da bu );

Sen bilirsin ben de ikisi arasında kaldım anadoluyu tercih ettim iyiki de etmişim memnunum.
    İş güç pek vaktim olmuyor ders çalışmaya az bakmama rağmen hepsini verdim derslerin 3.28 ortalamayla mezun oldum onur belgesi aldım seneye mezunum inş. :)
  • Lütfen bilip bilmeyen direk istanbul yazmasın adından dolayı . İnternette bu sene okuyanları biraz araştırın memnun olan sayısı hayli az.
    Kesinlikle Aöf bu konuda tecrübesi yeter, facebook'da auzef gruplarında insanların memnuniyetsizliklerini rahatlıkla görebilirsiniz bunlardan biriside benim . Uzak durun pişman olmayın, ben pişmanım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: güzelbirhikaye

quote:

Sen bilirsin ben de ikisi arasında kaldım anadoluyu tercih ettim iyiki de etmişim memnunum.
    İş güç pek vaktim olmuyor ders çalışmaya az bakmama rağmen hepsini verdim derslerin 3.28 ortalamayla mezun oldum onur belgesi aldım seneye mezunum inş. :)

Buda aöf'ün güzelliği, auzef sınıfta kalsınlar ve daha çok paralarını yiyelim diye uğraşıyor bundan emin olun . İsim ile olmuyor bu .
    Finalde 50 sınır var 45 le 4 dersten kaldım İlk sınava bakmıyorlar bile 50 yi geçmedikçe . Bütler var diyorlar ama 50 sınır olduktan sonra faydası yok .
    İnternetten ders veriyorlar ama kulağa hoş geldiği gibi değil . Kitap yok bir şey yok çalışmak soru çözmek için . Materyal ücretleri daha pahallı .
    Çalışan insanlar için en iyisi aöf, ben auzefteyim bu sene kaldım çünkü bu saçma sistem yüzünden .
    Diyeceklerim bu kadar yakmayın başınızı

• quote:

Orijinalden alıntı: selim28

Lütfen bilip bilmeyen direk istanbul yazmasın adından dolayı . İnternette bu sene okuyanları biraz araştırın memnun olan sayısı hayli az.
    Kesinlikle Aöf bu konuda tecrübesi yeter, facebook'da auzef gruplarında insanların memnuniyetsizliklerini rahatlıkla görebilirsiniz bunlardan biriside benim . Uzak durun pişman olmayın, ben pişmanım.

Biraz arastirdim da herkes şikayetçi İstanbul üniversitesinden ucretide fazla bunun yaninda kitap vermiyor olması garip sistemi oturmamis
    Bu arada onerebileceginiz bir bolum var mi önlisans ?

• Ben öneririm önermesine ama önemli olan sizin geleceğiniz, gerçekten ne olmak istediğinize karar verin .
    Üniversite okumuş olmak için okumayın şu konumda atabileceğiniz adımın sağlam olması gerekli geleceğiniz bu adıma göre şekillenecek .
    Ne olmak istiyorsunuz yani gerçekten içinizden gelen nedir önemli olan bu, buna karar verdikten sonra ancak bölüm önerilmesi daha iyi olur bence.
  • Auzefteyim 2. senem ama hakikaten pişmanlıkmış. Hertürlü olumsuzluk var sınavlarda bilerek zorluyorlar. Sınav yerleri uzak. Kitap yok daha çok puan almak zorundasın çan tersine işliyor geçme notu düğerlerinden fazla. Harç fazla. Dondurmak istesen dilekçe ve belge isteniyor ve dönemlik oluyor. eskişehirde harç yatırma donuyor sorun yok zaten geçersiniz eskişehir ve atatürkte. dört yanlış bir doğru çıktı milleti silkelediler. 9 cevapta bir yanlış oldu meğerse bir yanlış dersi alıp götürüyormuş. 40 alacakken 38,75 aldım büt ledim. Kesinlikle uzak durun derim çünkü auzef diploma olsa ne eskişehir olsa ne kpss geçmek zorundasınız sonuçta hepsi açık öğretim.Ama üzülmemek için yazdıklarımı okuyun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.