Şimdi Ara

Anakart+CPU alma zamanı mı? Ne alsam?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus i845 yongalı anakart ve P4 1.8 işlemcim vardı.
    Tatilden dönünce ikisinden biri kaynaklı sorunla karşılaştım.
    Büyük ihtimalle CPU'dur ama hangisini değiştirmek istersem isteyeyim,
    zamanları da geçtiği üzere birlikte yenisini almak gerek her ikisinin de.

Bu konulara son dönemde uzak kalmıştım ama fiyatlara bakınca bayağı bir ucuzluk gözüme çarptı.
    Sizce de fiyatlar son dönemde ucuzladı mı yeterince?

Anakartla işlemciye gelecek olursak da,
    elimde AGP(9550) ekran kartı mevcut ve bunu da kullanabileceğim,
    P4 Hyper-Threading(HT) işlemci desteği veren bir anakart arıyorum.

Öyle çok oyun oynayan biri değilimdir ama bilgisayarı da hiç kapatmam.Ve genelde birçok uygulamayı aynı anda çalıştırdığım üzere zaten HT işlemciye geçmek istiyordum,bahane oldu!
    P4 3.0 800Mhz 2MB Cache LGA775 işlemci alırım diye düşünüyorum,eğer HT desteği varsa!

Ancak en son ısınma problemlerini duyduğum AMD ile de senelerdir hiç ilgim olmadı.
    Dediğim gibi,çok oyun oynamadığım ve bilgisayarı haftalarca açık tuttuğum için daha çok stabil olmasına önem verdim.
    Ama AMD de bu sorunu halletmiştir heralde :)
    Yani AMD'ye kapım kapalı değil artık,eğer ihtiyacımı klarşılarsa.

Dolayısıyla ihtiyacımı karşılayabilecek bir işlemci ve daha da önemlisi anakart tavsiyesine ihtiyacım var.

Kabaca hesapladığımda 200$ civarı masraf yaparım diye düşündüm ama iyisi için ekstra para da vermeye hazırım.

Ayrıyeten SATA harddiskli olmuş bütün anakartlar ama bendekiler(2 tane) UDM,veya diğer bir deyişle eski sistem.
    Harddisk ve ekran kartı uyumluluğu,seçimde kısıtlayıcı ve belirleyici faktörler iken,
    dual core desteği veya onboard en az 9550 kadar iyi bir ekran kartı da tercih sebebi olacaktır.

Bugün içerisinde karar verip satın almayı düşünüyordum ancak belirttiğim faktörler üzerine yardıma ihtiyacım da olmasıyla bir süre beklemem gerekir heralde.

Şimdiden teşekkürler...

• bak yeni mainboardlarda agp slotu olmuyo bazılarında, pci express slotu oluo onun yerine, elindeki 9550 agp kartla pci express bi mainboardu çalıstıramazsın, aklında bulunsun sanırım tam takip etmiosn su aralar..benden sölemesi..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.