Şimdi Ara

anakart ekran kartı giriş tipi sorunsalı x16, 2.0

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. Yeni ekran kartı alıcam. ekran kartını buldum ama kafama takılan birşey var ben bunu alırken giriş tipleri önemli mi? Anakartımın modeli Asus M2N ve arkasında Expansion Slots kısmında sırasıyla şunlar yazıyor.

.pci express x16 slot
    pci express x1 slot
    pci 2.2 slot

Alacağım ekran kartı:http://www.gold.com.tr/gigabyte-gt630-2gb-ddr3-128bit-crt-dvi-hdmi-gv-n630-2gi-directx-11-opengl-4-0-pci-e-2-0-ekran-karti_u

bunda Pci-E 2.0 yazıyor. Ben bunu alırsam kartta nereye takıcam ve karta uyum sağlarmı? Performansı etkiler mi? birde cpuz programında şuan yazan şeyi koyuyorum.Burda version PCI Express diyor. Altta link width kısmında x16 yazıyor ve yanında da max. supported x16 diyor. yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkürler. Gelecek cevaba göre bir iki güne kartı alıcam.

ek olarak bendeki güç kaynağı 380 watt ekran kartında 350 yazmışlar ama sorun olmaz dimi daha yükseğini almam gerekir mi?

[simage]
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalecgos00 -- 5 Temmuz 2013; 3:56:09 >

• nvidia sitesinde minimum 300watt belirtmiş yeteceğini düşünüyorum, anakartınız ile de uyumludur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flyingpig -- 5 Temmuz 2013; 3:58:37 >
  • Flyingpig kullanıcısına yanıt
    anakartım asus M2N

http://www.asus.com/Motherboards/M2N/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flyingpig

nvidia sitesinde minimum 300watt belirtmiş yeteceğini düşünüyorum, anakartınız ile de uyumludur

çok teşekkür ederim cevabınız için. Bunu alırsam anakartta nereye takıcam. anladığım kadarıyla 3 farklı giriş var kartta.
  • kalecgos00 K kullanıcısına yanıt
  • quote:

çok teşekkür ederim. birde son alarak ekran kartı nasıl sizce. yani sistemim çok iyi değil zaten. çekirdek hızı bellek hızı falan bi bakıp fikir verebilir misiniz? 150 liraya başka bir kart öneriniz var mı bunuda merak ediyorum.
  • kalecgos00 K kullanıcısına yanıt
    işlemci ve ramlerini yazarsanız uygun bir kart önerebilirim ayrıca gt630 pek tavsiye edilmez düşük kartlarda amd tercih etmenizi öneririm. 6670 önermiş bir arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: KralDorduncuVites

onu alma bunu al:

SAPPHIRE HD6670 GDDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı

teşekkür ederim cevabınız için. ama neden bu kart. Ben nvidia istiyorum o yüzden o modeli yazdım.

• quote:

işlemci ve ramlerini yazarsanız uygun bir kart önerebilirim ayrıca gt630 pek tavsiye edilmez düşük kartlarda amd tercih etmenizi öneririm. 6670 önermiş bir arkadaş

işlemcim amd athlon 64x2 Dual Core 3800+ 2.00 ghz. 3 gb ddr 2 ram var. Ramlerde dualchannel var o yüzden 2+2 olarak 4 yapıp dual çalıştırıcam. Şuan nvidia takılı bilgisayarda ve memnunum o yüzden nvidia almak istiyorum. Arkadaşın önerdiği kartla benim almak istediğim kart arasında ne gibi farklar var? neden amd tercih etmeliyim biraz açıklayabilir misiniz?
  • birde şöyle birşey var bende 380 watt güç kaynağı takılı. Yeni bir güç kaynağı almak istemiyorum şuan. Yani maddi açıdan müsait değilim. O yüzden önereceğiniz kart ona göre olmalı benim için. Arkadaşın önerdiği kart minimum 400 istiyor :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalecgos00

quote:

onu alma bunu al:

teşekkür ederim cevabınız için. ama neden bu kart. Ben nvidia istiyorum o yüzden o modeli yazdım.

biz sana amd ya da nvidia tercih ettirmeyiz. iki markanın da avantajlı olduğu bütçe aralıkları var. Gt 630 ve 6670 aynı fiyatta iki kart ve aralarında %25lik bir performans farkı var. Sen dersenki nvidia olsun o aradaki performans farkı umrumda olmaz o tabiki senin bileceğin iş. Bizim işimiz tavsiyelerde bulunmak. herkesin aklında nvidia iyi marka amd kötü marka diye yer etmiş bir fikir var. amd bu kadar iyi fiyatlardan satş yaparken herkesin nvidia savunuyor olması da garip.

Eğer gt 630 alacaksan da illa alabilirsin ana kartınla uyumludur.

• quote:

quote:

quote:

onu alma bunu al:

biz sana amd ya da nvidia tercih ettirmeyiz. iki markanın da avantajlı olduğu bütçe aralıkları var. Gt 630 ve 6670 aynı fiyatta iki kart ve aralarında %25lik bir performans farkı var. Sen dersenki nvidia olsun o aradaki performans farkı umrumda olmaz o tabiki senin bileceğin iş. Bizim işimiz tavsiyelerde bulunmak. herkesin aklında nvidia iyi marka amd kötü marka diye yer etmiş bir fikir var. amd bu kadar iyi fiyatlardan satş yaparken herkesin nvidia savunuyor olması da garip.

ben nvidia iyi demedim ki? Laptopumda amd takılı masaüstünde nvidia takılı. AMD kullandım yani ama memnun kalmadım sadece kendi kullanımımdan edindiğim tecrübeyi söyledim. Ama tabiki ikisininde iyi olduğu modeller var hatta bazı noktalarda amd ön planda. İşlemcide de amd yi tercih ederim inteldense. Ama siz ya yanlış anladınız yada forumda milletin bildiklerini hemen yanlış demek için pusuda bekliyorsunuz. Neyse benim demek istediğim güç kaynağıma uygun birşeylar arıyorum. Ve nvidia marka ekran kartımdan daha iyi performasn aldığım için onu tercih edicem bu seferde. Ama şimdi sizden cevap olarak laptopla masüstü ekran kartlarının tabiki performansları farklı olucak yanlış biliyorsun tarzı bir cevap bekliyorum. Olsun canınız sağolsun :) teşekkür ederim cevabınız ve ilginiz için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

onu alma bunu al:

ben nvidia iyi demedim ki? Laptopumda amd takılı masaüstünde nvidia takılı. AMD kullandım yani ama memnun kalmadım sadece kendi kullanımımdan edindiğim tecrübeyi söyledim. Ama tabiki ikisininde iyi olduğu modeller var hatta bazı noktalarda amd ön planda. İşlemcide de amd yi tercih ederim inteldense. Ama siz ya yanlış anladınız yada forumda milletin bildiklerini hemen yanlış demek için pusuda bekliyorsunuz. Neyse benim demek istediğim güç kaynağıma uygun birşeylar arıyorum. Ve nvidia marka ekran kartımdan daha iyi performasn aldığım için onu tercih edicem bu seferde. Ama şimdi sizden cevap olarak laptopla masüstü ekran kartlarının tabiki performansları farklı olucak yanlış biliyorsun tarzı bir cevap bekliyorum. Olsun canınız sağolsun :) teşekkür ederim cevabınız ve ilginiz için.

bence siz beni yanlış anlamışsınız. ve sizin amd'den memnun kalmama nedeniniz bence laptopta kullanıyor olmanız. şahsen ben de laptopta nvidiayı tercih ediyorum ben sadece gt 630 o paraya alınmaz diyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.