Şimdi Ara

anakstre bulaşık makinesi kandırıldım mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ankarada yaşıyorum, yaklaşık 4-5 gün önce Siemens SN55M582EU model ankastre bulaşık makinesi satın aldım. Servis gelip ürünün kurulumunu yaptı. Kurulum esnasında servisteki arkadaş ürünü tanıtırken parlatıcı ikaz lambasını gösterdi parlatıcı bitince yanacağını vs. anlattı, sıra tuz ikaz lambasına gelince ''şu anda ki şebeke suları temiz olduğu için (onun gibi bişey söyledi tam hatırlamıyorum) bu makineye tuz koymanıza gerek yok bu ikaz lambasını iptal ediyorum'' dedi ve makineyi anlatmaya devam etti, o kadar kendinden emin konuştu ki inandım üstüne düşmedim. Akşam olunca bu konu kafama takıldı, forumları biraz araştırdım, nereye baksam herkesin makineye tuz koyduğunu gördüm. Bunun üzerine eşim birkaç akrabamıza sordu hepsi tuz kullandıklarını söylediler. Bu yüzden bu konu kafama takıldı, bu makineye tuz koymamız gerekiyormu gerekmiyormu? Koymadığımız taktirde makineye bir zarar verirmi? Herkes tuz koyunca içten içe acaba tuz ikaz lambasımı çalışmadı makinenin diye içimden geçirdim açıkcası.

• quote:

Orijinalden alıntı: excusa

Merhabalar

Ankarada yaşıyorum, yaklaşık 4-5 gün önce Siemens SN55M582EU model ankastre bulaşık makinesi satın aldım. Servis gelip ürünün kurulumunu yaptı. Kurulum esnasında servisteki arkadaş ürünü tanıtırken parlatıcı ikaz lambasını gösterdi parlatıcı bitince yanacağını vs. anlattı, sıra tuz ikaz lambasına gelince ''şu anda ki şebeke suları temiz olduğu için (onun gibi bişey söyledi tam hatırlamıyorum) bu makineye tuz koymanıza gerek yok bu ikaz lambasını iptal ediyorum'' dedi ve makineyi anlatmaya devam etti, o kadar kendinden emin konuştu ki inandım üstüne düşmedim. Akşam olunca bu konu kafama takıldı, forumları biraz araştırdım, nereye baksam herkesin makineye tuz koyduğunu gördüm. Bunun üzerine eşim birkaç akrabamıza sordu hepsi tuz kullandıklarını söylediler. Bu yüzden bu konu kafama takıldı, bu makineye tuz koymamız gerekiyormu gerekmiyormu? Koymadığımız taktirde makineye bir zarar verirmi? Herkes tuz koyunca içten içe acaba tuz ikaz lambasımı çalışmadı makinenin diye içimden geçirdim açıkcası.

doğru söylemişler benim makinam eski olmasına rağmen frıgıdaıre marka yanan ışığı bende dikkate almıyorum forumda bu konuyla ilgili yazılar bulabilirsiniz,şimdiki tabletlerde tuza gerek duyulmuyor fazla tuz bardakları çiziyor bardakları çizmeyen bulaşık makinası var mı?başlığına bir bakın faydalı olur sanırım ayrıca kullanma kılavuzunuzda muhakkak su sertlik tablosu vardır o yardımcı olur size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yağmur34 -- 7 Mart 2011; 13:39:28 >

• teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: excusa

Merhabalar

Tuz etkisi içeren tabletlerde tuz kullanmanız gerekmemektedir, kullanırsanız bardaklarda geri dönüşü olmayan beyazlama görülür (korozyon). Servis makinenin tuz seviye ayarını sıfıra getirdiğinden lamba artık yanmıyor. Hatta parlatıcı kullanmıyorsanız parlatıcı lambasını da söndürmeniz mümkün.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.