Şimdi Ara

ANALİTİK DÖNDÜRME FORMULU EFSANE TAKTİK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MESELA a(3,6) noktası 30derece döndürülüyor olsun biz bir karmasık sayı belirlicez noktaya göre 3+6i olucak sonra karmasık sayılarda x ekseni karmasık y ekseni reel oldugu için 2. karmasık sayıyı belirlerken sunu yapıcaz cos30+sin30i yani kök3/2+1/2i oluor 2.karmasık sayı bu ikisini çarpınca yeni noktayı bulmus oluoruz [ezberleyemeyenler için güzel bir yöntem]

• kardeş bildiğimide unuttum çok saolasın.
  • okumayın arkadaşlar bildiginizide unutuyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: .koter.

kardeş bildiğimide unuttum çok saolasın.

• o kadar yalın bi anlatım olmuşki
  • Dr. eneox kullanıcısına yanıt
    bilen için demedim ezberleyemeyen için dedim 2-3 örnekte demeyin çok süper bi yoş bence
  • okudum en az 5 netimi kaybettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elonardo -- 10 Haziran 2017; 19:39:13 >
  • takıldıgınız kısım olursa sorun
  • elonardo kullanıcısına yanıt
    ezberlediysen bakma ama cidden süper yöntem diger amele formulu ezberlemektense bunun mantıgı oturun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alperesilyurt

ezberlediysen bakma ama cidden süper yöntem diger amele formulu ezberlemektense bunun mantıgı oturun

Yeni müfredatta cisler yok bende böyle çözüyorum
  • Taktik maktik yok çok basit
    40 derece döndürün diyorsa (4,2)yi
    (4+2i)(cis40) = a+bi cevap (a,b)
  • Alperesilyurt kullanıcısına yanıt
    netlerimi geri ver
  • aynen baya mantikli
  • güzel yöntemmiş sağol çöpe attım döndürme formüllerini
  • güzel yöntem teşekkür ederim anladım, cos x eksenine tekabül ediyor zaten sin de y, son derece mantıklı, öbür türlü bilmiordum hiç yoktan iyidir.
  • beyler dalga geçiyonyz ya valla size yaranılmıo belirttim ezbere bilen bakmasın abicim
  • t@yfur T kullanıcısına yanıt
    aynen kardeşim
  • tesekkurler :)
  • @sadumlu

Bu mu hocam?
  • bıraderım sımdı nabıosun bılıyomusun (x.cos-y.sin, x.sin+y.cos) ezberliorsun sonra tam 11 kere noktayı orijine öteleyip döndürüorsun bak bura cok onemlı. ondan sonra gidiosun tmm mı 7 kere formulu uyguluorsun (x.cos-y.sin, x.sin+y.cos) olcak ondan sonra soruları parcalayabılırsın tek hamleyle kardesım, net kazanırsn benım dedıklerımı yab

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -tazemeta- -- 10 Haziran 2017; 19:50:9 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.