Şimdi Ara

ANİ FPS DÜŞÜŞÜ CX61 i5 (Bad Sector Değil ! ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • He bu arada Far Cry 3'ü en ufak sıkıntı çıkarmadan bu laptopda bitirdim. Sanıyorum mediumdaydı
  • .VincentVega. kullanıcısına yanıt
    Onun tabi grafik kartı eskiydi 2010 yada 11'de alınmış bir notebook idi, driver güncellemesi yaptınız mı bu sorunlar bu yollada çıkmış olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mad -- 20 Aralık 2013; 0:39:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onu indiriyorum usta şuan inşallah ondandır. Çok az kaldı inmek üzere
    Bilgilendir beni

• Arkadaşlar yaklaşık 40 dakika sleeping dogs oynadım. Şükürler olsun ki sorun buymuş gibi görünüyor. En ufak bi sıkıntı çıkarmadı fps 40larda bazen 60a kadar çıktı.
    Belki alakası yoktur veya saçma olabilir ama sıcaklık hiç bir zaman 80 olmadı maksimum 79 o da arada genel 78 derecedeydi.

Oynamaya devam etmeye çalışacagım yatana kadar bi sorun çıkarsa şimdi veya daha sonrasında bu konudan bildireceğim.
    Bu sorunu yaşayan başkaları olursa umarım onların da işine yarar.
    Tekrar çok teşekkür ederim sizlere @eagleclaw @elano68
    Yüklediğin driver sürümünü söyler misin?

• 331.82 sürüm. Yalnız pc bize fake attı usta

Çözülen bişey yok. Fakat yanıt vermiyora geçmiyor direk fps 5 e 10a düşüyor oyun devam ediyor. Biraz bekleyince geçiyor sonra tekrar oluyor falan hiç alt tab yapmadım. Bu nedir ben anlamıyorum ya. MSI Afterburner'dan kontrol ediyorum fps düştüğü sıralarda (bu bahsettiğim şey anlık bi düşme değil 3 5 dakka bazen daha fazla-daha az süren bi olay) sıcaklık 53 55 derece GPU kullanımı ise %25 lerde dolanıyo. Sonra oyunu kapattığımda da görüyorum ki (MSI Afterburner kullanan varsa mutlaka anlıyodur ne dediğimi) GPU Kullanımı kısmı %99 dan tak diye diplere inmiş ve sürekli zigzag yapıyo ama max 30 35 - 5 10 arasında zigzaglar.

İnsanı çileden çıkarıyor ya kullan işte kardeşim varsa %25 nedir ya yanmıyosun etmiyosun

Kapanmıyorsa eğer oyunuda etkilemiyorsa boşver hiç takılma bence yaşa hayatını

• Bu da fps düzgünkenki haliymiş yeni dikkat ettim. Oyun normal devam ederken de dalgalanıyomuş ama % olarak yukarılarda. (Normalde dümdüz olması gerekmez mi onun ? )

Fps düştüğü sıradakinin de ssını alacam yarın. O da bunun %10 20'li halleri zigzaglar
     ANİ FPS DÜŞÜŞÜ CX61 i5 (Bad Sector Değil ! )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

Kapanmıyorsa eğer oyunuda etkilemiyorsa boşver hiç takılma bence yaşa hayatını

Dostum güzel diyosun da 3 5 dakka fps 5 te 10 da devam ediyo :D alt tabı uyguladım yine çalıştı. Sleeping dogsta da artık alt tab oluyor :D

Ama sıkıntı şurda ki ben xbox kontrollerle oynuyorum ve laptop tvye bağlı oluyor yani benden baya uzakta. Sürekli alt tab yapamam onun başına gidip ne bunun derdi arkadaş böyle ya ne lanet bişey çıktı
    Fps sabitleme ayarı var onu kontrol ettiniz mi?

• Nerden ve nasıl usta? Bi bilgim yok ne yazıkki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .VincentVega. -- 20 Aralık 2013; 3:17:30 >
    Oyunun ayarlarında olması gerek bir ayar adını hatırlayamıyorum şuan ama bunuwww.nvidia.com.tr/geforce-experience kurup bununla oyunu açmayı denermisin otomatik ayar yapıcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mad -- 20 Aralık 2013; 3:26:16 >
    www.hdtune.com/download.html kafayı bende taktım bunu indirip hdd testi yaparmısın

http://www.pclabs.com.tr/2003/07/28/v-sync-nedir-ve-oyun-performansini-nasil-etkiler/ bahsettiğim ayar V-Sync, bu makeleyi oku istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mad -- 20 Aralık 2013; 3:46:42 >
  • Dostum geforce experience vardı zaten tarattım sleeping dogsu görmedi ama shift 2de deniyim dedim. Optimize et'e bastım ve oyunu başlattım ne göriyim 1024x768 oyun ve 25 30 arası fps gidip geliyor
    Bu da shift oynarkenki ekran görüntüsü(GF Experince'dan optimize edip ordan açtıktan sonra)
    Adamdaki lükse bak ya 26 fpsyle oynatıyor shifti hem de 1024te :D ve en fazla % 50 60gpu kullanımı baksana dalgalara

Bu arada hdtune indirmiştim zaten baktım usta bad sector yok hiç yok. Healt scanda da herşey normal ok 1şey var sadece o da attention dur onun da görüntüsünü alayım
     ANİ FPS DÜŞÜŞÜ CX61 i5 (Bad Sector Değil ! ) ANİ FPS DÜŞÜŞÜ CX61 i5 (Bad Sector Değil ! )

• quote:

http://www.pclabs.com.tr/2003/07/28/v-sync-nedir-ve-oyun-performansini-nasil-etkiler/ bahsettiğim ayar V-Sync, bu makeleyi oku istersen.

Okudum eyvallah ama v-sync. Şimdi şöyle zaten benim bu sefil kartım ekrana 60 yollayamıyor ki usta o 60'tan fazla gelirse kırılmasın diyeymiş ki zaten fifa hariç 60 verdiği oyun yok

Yine de bakiyim o açık mı kapalı mı. Ya da ayarlar sekmesinde var mı her oyunda olmuyor benim bildiğim.

Ben yine ısınmadan yaptığını düşünüyorum bunu bırakalım bir kenara işletim sistemi orjinal mi? 64 bit sürüm mü? Directx güncellemelerinine baktın mı? Bu uzun sürerwww.piriform.com/defraggler indirip diskleri birleştir, aklıma geleni yazıcam artık

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-635M.66964.0.html bu kartın oyunlarda ki fps değerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mad -- 20 Aralık 2013; 4:16:11 >
  • quote:

Ben yine ısınmadan yaptığını düşünüyorum bunu bırakalım bir kenara işletim sistemi orjinal mi? 64 bit sürüm mü? Directx güncellemelerinine baktın mı? Bu uzun sürerwww.piriform.com/defraggler indirip diskleri birleştir, aklıma geleni yazıcam artık

Sistem orjinal değil ultimate 32bit. Direct X güncellemelerine bakmadım. Yalnız şu Vsync ayarına bakiyim dediğimden beri sleeping dogs oynuyorum sogutucusuz bu arada zaten acıkmıs vsync.
    Dikkatimi bişey çekti. Hiç klavyeyle oynarken olmuyor bu sorun. 2 saat önce olmus galiba dediğimde de klavyeyle oynuyodum. Taa en başında ilk mesajımda arkadaşım gelmeden önce de klavyeyle oynuyodum. Hep bu sorunlar olduğunda ya xbox controllerle ya da shiftte direksiyonlayken. Acaba raslantı mı böyle bişey olabilir mi?

Usta ben de ısrarla ısıdan olmadığını düşünüyorum az önce sogutusuz oynadım en fazla 81 oldu ve donmadı hiç klavyeyle oynadım ama. Bu da onun afterburner grafiği
     ANİ FPS DÜŞÜŞÜ CX61 i5 (Bad Sector Değil ! )

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.