Şimdi Ara

Anlık olarak bağlantı gidiyo (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, teknik uzmanlarımızın genel olarak ping sorunu yaşadığınızı görebilmesi için tracert sonuçlarını alarak destek kaydı oluşturmanızı ilettim. Aksi durumda açılan destek kaydı ping tracert sonuçları istenilerek sonlandırılabilir. Bu durumda sürecin uzamasına neden olabilir.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyleki ben bu sorunu yaşarken test alamıyorum şöyleki test almaya başladıktan sonra ping 300 lerde gözüküyor ve bağlantı koptu diyo, yani internet gel git yapıyo bu esnada test alamıyorum yani anlıycağınız dün denedim test almayı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bestt Riven TR B kullanıcısına yanıt
    Merhaba, kontrol edebilmem için açtığınız destek kaydı numarasını PM üzerinden benimle paylaşabilir misiniz?
  • Ayni problem bende de var 7 aydir kullaniyorum hic bir problem yoktu su son 1 aydir bu sorunu yasiyorum ana bilgisayar cozumleniyor diyip 2-3sn bekletiyor bosa donuyor Yine whatsapp web acikken mesaj gonderince ara ara gec gonderilmesi gibi sorunlar var dosya vs cekerken hic sorun yok 9mb ile cekiyorum speedtest 75 gosteriyor fakat bu olay devam ediyor sizin duzeldi mi nasil bir yol izlediniz olmadi turktelekom yolu gozuktu heralde 3-5 fszla verip:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ByTMY kullanıcısına yanıt
    Merhaba o soruna bizim yapabileceğimiz pek bir şey yok malesef firma altyapı kaynaklı diye düşünüyorum. Eğer dnste yoğunluktan kaynaklanıyorsa kontrol amaçlı 1.1.1.1 dnsini kullanın bakalım yapacak mı kontrol etmiş olursunuz.

Bende ara ara yapıyordu genel anlamda da yavaşlık başlamıştı servis sağlayıcı değiştirince düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toygar87 -- 31 Temmuz 2020; 2:14:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bestt Riven TR

Hocam şöyleki ben bu sorunu yaşarken test alamıyorum şöyleki test almaya başladıktan sonra ping 300 lerde gözüküyor ve bağlantı koptu diyo, yani internet gel git yapıyo bu esnada test alamıyorum yani anlıycağınız dün denedim test almayı.
    Merhaba bir gelişme var mı snryi yukselttikten sonra, iyileşme oldu mu?

• Yavaslik disinda bu olay cok mu gerceklesiyordu ana bilgisayar cozumleniyor ve proxy komut dosyasi bekleniyor sorunu ben de gece duzelir yogun saatler aksamlari boyle cok yapiyor yurt disi yurt ici fark etmiyor her lokasyonda oluyor bende sizde de oluyor muydu yoksa sadece yurt disinda mi yapiyor hangi servis saglayacisina gectiniz?

• Hocam selamlar, şuan daha az oluyo hatta nadir diyebilirim.Ama anlamadığım bu sorun olurken speedteste girdiğimde mesela ben Ankaradayım nirmalte test alırken hep Ankaraya bağlanır ama bu sorun varken tutupda zonguldağa filan bağlanıyo.Yani anladığım kadarıyla yoğunluk olduğu zaman Türknet yönlendirmede bi sıkıntı çıkıyor.

• Bestt Riven TR B kullanıcısına yanıt
    Anladım, şimdi hepimiz cgnatta olduğumuz için bir IP'den yüzlerce kişi internete çıkabiliyor, firma eğer çok farklı şehirlerden kullanıcıları aynı IP'ye atadıysa otomatik sunucu seçimi esnasında IP'nin son lokasyon bilgisine göre seçim olabilir. Bu direk konuştuğumuz sorunun kaynağı olabilir de olmayabilir de. Bu IP lokasyonu olayını şikayet edince düzelten firmalar var ancak detaylarını bilmiyorum. Bu ping sorunlarının asıl kaynağı bakımsız CGnat diyebilirim ancak kanıtlayamam. Ben firmayı değiştirdim ping sorunları çözüldü ancak geçtiğim firmanın ileride abonesi artınca ne olur bilemem.

Sizden ricam 15 yaptığımız SNR'yi yine ayarlarda 10 olarak seçin biraz da öyle kullanın çok fazla hızınızı kesmesin.
    Yurtiçi bu sıralar Donanımhaber hariç pek bir siteye girmediğim için bir şey diyemem ancak twitch, amazon ve bazı oyunlarda artık kalıcı olacak şekilde sorunlar yaşamaya başlamıştım. Ben Gıbırnet'e geçtim şu an hiç bir sorun yok ancak sistem boşta çünkü daha geçen gün cihazlarını yerleştirdiler yaşadığım şehre yani ileride ping problemi başlar mı bilmiyorum. 84-120ms oynadığım oyunu şu an 45-70 ms aralığında oynuyorum spike ve packet loss hiç yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toygar87 -- 1 Ağustos 2020; 0:5:49 >
  • Hocam yardımlarınız için teşekkürler öncelikle, bu değeri 11 çekmiştim ben.Dün ve bugün sadece 23 50-00 10 saatleri arası bi dalgalanma oluyo onun hariçi gündüzleri yapmayı bıraktı gibi duruyo şuan için.Arkadaşlar bu mesajı okuycak kişilere tavsiyem şu Türknet aynı su almaya başlamış gemi gibi, bi deliği kapatıyorlar diğer delikten su alıyo gemi.Yani bugün sorunlarımız halledilsede yarın yenileri çıkıyor.Bilmiyorum şuan için kullanıyoruz ama bi sinir anına bakar Türknetten kopmamız Türknetin özeti bu.

• Turkner her konuda stabil değil. Benide çıldırttı ve bugun kapatrdim. Telekoma fazladan 20 lira vereceğim ama sorun olduğunda muhatap bulacağım ve stabil bir internetim olacak

• Ben de turknet abonesiyim.Bahsettiğiniz ping/bağlantı kesilme sorunlari bende de yaklaşık 1 aydır var. İnternette bilgisayar cozumleniyor diyor online oyunda anlık kopmalar ping fırlamalari. Sorunun turknet ile alakalı olduğu anlaşılıyor.

• Ben de aynı sorunu yaşıyordum, TurkNet ten başka ISS ye geçtim. Şuan yok.

• Bende de ara ara kesiliyordu ama yavaşlamıyordu, altyapını kontrol et.

Merhaba, yaşadığınız sorunu network ekibimize ilettim. Bu konuda gerekli kontroller yapılacaktır. Güncel bilgi aldığımda size bilgi vereceğim. Konuyu ben takip ediyorum.
  • anarki24 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yaşadığınız sorunu network ekibimize ilettim. Bu konuda gerekli kontroller yapılacaktır. Güncel bilgi aldığımda size bilgi vereceğim.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Bir gelişme var mi bilgilendirme yapmadınız. Actigim destek talebide geri kapandı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.