Şimdi Ara

Anlık olarak bağlantı gidiyo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar online oyun oynarken anlık olarak pingim fırlıyo ve karakter hareket etmiyo ama mesela o esnada googleda bi sayfa açsam zar zor giriyo ama oyunda herhangi bir hareket edemiyorum.Bunun adı sanırım packet loss oluyor.Bu aralar her gün oluyo ve ne zaman olcağı bellide olmuyor iyice bunaldım valla Türknet ve sorunlarından.
    Mesela az önce yine oldu oyun bitti hemen speed teste girdim sonuç buAnlık olarak bağlantı gidiyo

Bakın çok değil 2 dk sonra yine yaptım sonuç bu Anlık olarak bağlantı gidiyo

Yaptığı sorun anlık oluyor ve ne zaman yapacağı hiç belli olmuyor ne yapıcaz bu Türknetle ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bestt Riven TR -- 25 Temmuz 2020; 17:28:17 >

• Hattınız fastpath değilse fastpath e aldırıp deneyin isterseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NT2L

Hattınız fastpath değilse fastpath e aldırıp deneyin isterseniz.
    Hocam destek talebi oluşturma harici bi muhattap bulabılıyor muyuzki dediğinizi yapayım.Destek talebi açıyorum sorun yok diyip yolluyorlar valla aşırı canım sıkıldı.
  • Yani şuan sinir krizi geçiriyorum VERDİĞİM PARAYADA SİZEDE LANET OLSUN YAZİKLAR OLSUN YA
    Anlık olarak oyundan düşüp düşüp tekrar bağlanıyorum şuan.30 dk düzgün internet, güvenip oyuna giriyorum oyunda en önemli anda 5 dk git gel yapıyo tüm keyfimizin içine ediyorsunuz ne diyimki size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bestt Riven TR -- 25 Temmuz 2020; 21:44:9 >
  • Bestt Riven TR B kullanıcısına yanıt
    TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Buradaki destek ilgilenir sanırım sizle.
  • Geçmiş olsun bu destektekilerin düzeltebileceği bir şey değil neden mi çünkü aynı sorun aylardır var pandemiden sonra azıttı Mayıs ayında hem forumda, pmde ve oim'de uğraştım düzeltsinler diye biraz ilgilenir gibi yapıyorlar sonra sallıyorlar. Firma bünyesinde bilen birisi bakmadan imkansız. 4 yıldır sabit 70ms ile oynadığım oyunu bu spikelar hariç artık 84-120 oynuyorum ilkbahardan beri.
  • Dostum benim sorunum kalıcı değil en büyük problem orda bu aralar çok sıklaştı onun harici geceleri yapıyordu ve buda 1 saatte 1 kere oda 30 sny de düzeliyordu.Şimdi gündüz vakti olmaya başladı ve 30 dkda ard arda 3-5 kere oluyo ve bağlantım kopup kipuo geliyor.Iletişimde kuramıyoruz arayacağımız bi merkezleri bile yok.Neyse bu bi kaç gün de böyle devam ederse ben direk başka ISS geçerim nasıl olsa 3 ay doldu aktarım yapabilirim.
    Mesela internette web sayfalarında geziyorsunuz hiç bir sorun yok ama yeni site açılacakken yuvarlak bir kaç saniye boşa dönüyor, aa internet gitti derken websitesi açılıyor sonra denemek için bir kaç site daha açıyorsunuz hepsi takılmadan açılıyor. Online oyunlarda da aynısını yapıyor, ping normal hiç bir sorun yokken arada 2-5 saniye takılıyor sonra normal pinginde seyrediyor. Eğer tam olarak böyleyse pandemiyle beraber çok sık olmaya başlamıştı daha sonra biraz toparladı fakat kesin çözülmedi. Türknet hem kendi altyapısına hemde yurtdışındaki routinge iyileştirme yapmadan düzeleceğini sanmıyorum. Başka bir firmaya geçmeden bu sorunu dile getirin olursa düzeltiriz diyen firmaya geçin bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toygar87 -- 26 Temmuz 2020; 15:37:13 >
  • Modem arayüzünüzü atar mısınız büyük ihtimalle düşük snreniz var ve crc almaktasınız.Bunun tek çözümü sadece ya snr artıracaksınız modemden yada hız düşümü isteyeceksiniz.Ulaşılabilir hızınız dalgalandığı için sorun yaşıyorsunuz.
  • Takılmalar 2 5 sny değil hocam ama, oyunda bağlantı kopuyo ve minimum 10 en saniye en geç 1 dk içinde geri geliyor.
  • Merhaba, yaşadığınız ping sorununu teknik uzmanımızın kontrol edebilmesi için ping tracert test sonucunu www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı açarak iletebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigcrysis93

Modem arayüzünüzü atar mısınız büyük ihtimalle düşük snreniz var ve crc almaktasınız.Bunun tek çözümü sadece ya snr artıracaksınız modemden yada hız düşümü isteyeceksiniz.Ulaşılabilir hızınız dalgalandığı için sorun yaşıyorsunuz.
    Anlık olarak bağlantı gidiyo
    Daha önce attığımda değerlerim iyi ve santrale yakın olduğum söylenmişti hocam.

• TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Hocam sorun anlık gelişiyor yani ben şuan hiçbi sorun yokken size ping tracert atsam ne atmasam ne ?
  • Keenetic kullanıyorsunuz galiba DSL bağlantı sekmesinden VDSL ek ayarlara gelin oradan varsayılan snr 8 olan kutucugu denemek için 15 falan yapın bakalım ne olacak. Hızınız düşecek ama sonra tekrar varsayılana çekersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toygar87 -- 26 Temmuz 2020; 15:41:25 >
  • 15 YAPARSA SORUNU KALMAYACAKTIR BÜYÜK İHTİMALLE.
  • Hocam dediğinizi yaptım snr margini 8 den 15e çektim hızım 65den 45e düştü ama sorunum çözülürse çokta önemli değil açıkcası.
    Peki hocam bu arada 15 sadece denemek için eğer düzelirse 8-15 arası sorun yapmayacağı daha düşük bir değere atarsınız. Önce bunu netleştirelim sonra başka neler yapılabilir bakarız. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toygar87 -- 26 Temmuz 2020; 17:28:15 >
  • bigcrysis93 B kullanıcısına yanıt
    Siz de takip edersiniz öneriyi yapan sizsiniz ben sadece modem tanıdık ondan detaya girdim.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Bu işler Türknetin sorumluluğunda ve kötü bir firma zaten.Bunu bilmeyende yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigcrysis93 -- 27 Temmuz 2020; 9:17:1 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.