Şimdi Ara

Aöf Geçişte Ortalama Hakkında Bilinmeyen Bir Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Örneğin 2 yıllık sosyal bilimler bölümü anadolu üniversitesi aöften 2,70 krediyle bitirildi.

Ardından yine aynı üniversitede dikey geçişle sosyoloji 3. sınıfa geçildi.

Ortalama 2,70'ten mi başlıyor yoksa 0'dan mı? Çok fazla farklı fikir var ve yaşamış birine ihtiyacım var.

Yardımınızı bekliyorum.

• Yeni bir bölüme kayıt olduğunuzda ortalama tabi ki 0'dan başlayacak. Devam etmesi gibi bir olay yok. O ortalama bitirdiğiniz bölüm için geçerli.
  • Emin misiniz acaba?

Yani kredili sistemde 2 sene bitirip direk geçişle 3. sınıfa geçtiğimizde 0'dan mı başlıyor? Sonuçta aynı sistem.

Edit: Ortalamam çok yüksek, sosyoloji 3-4. sınıf zorsa direk sosyal bilimleri bırakıp sosyoloji seçip ortalamayı yükselttikten sonra 5-6 dersten dd alsam bile geçebileceğim şekilde bir sistem mi yapsam?

Sosyolojiyi istatislik dersini görmemek için seçmemiştim, direk 3. sınıfından devam ederim dedim ama ortalama iyi olunca evdeki hesap çarşıya uymadı. Ortalamadan rahatça geçmekti amacım, 3-4'te aynı sistem yapılabilir mi? Orada cc notları falan çok daha yüksek biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugno -- 23 Mayıs 2013; 22:13:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugno

Emin misiniz acaba?

Yani kredili sistemde 2 sene bitirip direk geçişle 3. sınıfa geçtiğimizde 0'dan mı başlıyor? Sonuçta aynı sistem.

Edit: Ortalamam çok yüksek, sosyoloji 3-4. sınıf zorsa direk sosyal bilimleri bırakıp sosyoloji seçip ortalamayı yükselttikten sonra 5-6 dersten dd alsam bile geçebileceğim şekilde bir sistem mi yapsam?

Sosyolojiyi istatislik dersini görmemek için seçmemiştim, direk 3. sınıfından devam ederim dedim ama ortalama iyi olunca evdeki hesap çarşıya uymadı. Ortalamadan rahatça geçmekti amacım, 3-4'te aynı sistem yapılabilir mi? Orada cc notları falan çok daha yüksek biliyorum.

Güzel arkadaşım senin sorduğun soru biraz sıradışı buradaki yanıtlar seni yanlış yönlendirebilir... O Nedenle aöf e mail gönderdiğinde daha sağlıklı cevap alırsın... Mail gönderirken TC kimlik No ile Ad Soyadı nı belirtmeyi unutma... yoksa mailini ciddiye almazlar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.