Şimdi Ara

Arabayla dibine girme hastaları (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
3
Favori
42.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
207 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi mok yiyorsun bir de gelmiş burda anlatıyorsun sağ şeritte 150-160la gidiyorum diye bir gün birinin ölümüne sebep ol da göreyim seni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sol şerit hem sollama hemde hız şeritidir arkadaşlar. 3 şeritli yolda kamyonlar ağır vasıtalar en sağ şeritten gitmek zorundadır. Senin gibi 100 km ile giden arkadaşlarla orta şeritten giderler. En sol şeritte arabasına güvenen ve sollayıp sağa geçen arkadaşların şeritidir. 2 şeritli yolda isen sollayıp sağa geçersin. Sol şerit bir tek sollama şeriti değildir! Bizim dersimize trafik polisi giriyordu ehliyet kursundayken tam pişmeden teme çıkmayın dediler. Muhtemelen sende yeni şöförsün. Sol şerite geçtiysen bütün sürücüleri kollayacaksın ya yola uyacaksın yada sollayıp sağa çekileceksin. Avrupada hız sınırı kaldırılmış yollarda var. Temde yasal hız 120 idi biraz yukarı çektiler diye hatırlıyorum. Birde sol şeritte pek kural kalmıyor hızlı akan şeritte 120 ile giderse herkes 3 şeritte tıkanır. Bence yasal hız kanunlarımızda sorun var.

• quote:

Orijinalden alıntı: knex1

.
    kardeş tehlikeli konular bunlar. şimdi silivri soğuktur boşver
  • benimde en sinirlendiğim durumlardan biridir,
    ben dörtleri açıp kapıyorum, höst s... git ş...siz diyorum...
    Kendi geberip gitse cehennemin dibine neysede insanların hayatına kasdeden ş...sizlerden nefret ediyorum...
    ben şahsen makas atan ş....siz leri böyle yakın takip eden ş...sizleri kasden adam öldürmeye teşebbüs eden caniler olarak görüyorum ve nefret ediyorum bu katil ve katil adaylarından...
    biraz medeniyet be biraz medeniyet... agç
  • rockystallion kullanıcısına yanıt
    Sağ dan git reis

• Gaz pedalının altında yumurta olan ya da arabası gitmeyen bi zahmet sol şeridi işgal etmesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: knex1

150 le gideceksin millette çekilecek ha kendi canını düşünmediğin belli başkalarının canına da kast ediyosun gaza basıp hızlı sürünce erkeklik sanıyosunuz bunu sanki araba değil de siz gidiyosunuz.Ezikler sizi
    Hava yapmak için hızlı gitmiyorum makas da atmıyorum beni maganda sanma. Boş yol varken basacaksın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Arkadan sellektör yapanda sol şeridi meşgul etmiş olmuyormu. Artı olarak hız sınırını aşıp ekstra suç işliyor...
  • Arkadaşım hız sınırı değil 100, isterse 120 olsun.
    Sol şerit her zaman hızlı gitmek isteyenlerin yeridir.
    Adamın belki acelesi var 150-200 gitmek istiyor yol vermek zorundasın.

• Önünde hız sınırları limitinde giden biri çıkıncada takip mesafesini koruyup yol vermesini bekleyeceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenbalx

Önünde hız sınırları limitinde giden biri çıkıncada takip mesafesini koruyup yol vermesini bekleyeceksin.
    Evet öyle yapıyorum zaten inat ederse de sağdan sollarım 150 de max hızım genellikle 130 120 giderim. Lafım sol şeritte önümü kesenlere.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sssemih24 kullanıcısına yanıt
    Senin dediğin yer almanya. Galiba onlarda otoyollara hız sınırı getirmeyi düşünüyorlardı.

Burası Türkiye ve otoyollarda hız sınırı var. Bu zihniyet yüzünden heryere radar konuluyor. Ceza yedikçe hız sınırlarını öğrenirsiniz umarım...
  • Ehliyeti yeni almış herhalde arkadaş. Sırf hız sınırı 100 diye sol şeridi kapatamazsın, geç sağ şeride 100le git, önüne araç geldikçe solla. Sol şeridin amacı sollamak, hız sınırındayım zaten deyip kapatırsan daha çok yapışırlar arkadan. Trafik adabı, bunu ehliyet sınavlarında öğretmezler, zamanla öğrenirsin. Şimdilik tuhaf gelmiştir sana bilmediğin için, he o arkaya yapışma olayı da yol ver demektir bu arada, taciz falan değil ona da duyar kasmadın inşallah.
  • Gereksiz konu zira trafikte araç nasıl kullanılır noktasında 50 yıl belki daha fazla geriden geliyoruz.. Düzelmez.. Boşuna sinir yapmaya gerek yok..

Daha dün ters yönden gelen arkadaşı uyardım, bir dovmedigi kalan bir ses tonu ve el kol hareketi ile "işine bak sanane" şeklinde bir cevap alıyorsak konu zaten tartışmaya kapalıdır..

Once evrimini tamamlaması lazım bu grubun ondan sonra araç kullanma noktasında detayları tartışırız.

• Böyle tipler için arabanın stop farlarını frene basmadan yakacak bi düzenek yapmak lazım. (kesin buda suçtur ama) Dibine girip sellektöre başlayınca basacaksın tuşa, fren yaptı sanıp ödü bokuna karışacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Oda seni uyarıyor olmasın?
    Sol şeridi meşgul ediyor olabilirmisiniz?
    Ehliyet almalardan dem vurmuşsunuz. Ehliyet alırken sol şeridin meşgul edilmemesi gerektiğini de ögretiyorlar ya hani..
    100 son limitle gidiyorum diye sol şeridden yardırmak neyin egosu?
    Şu ''sol şeritte sürekli gidilmez tamamen sadece sollama için kullanılır'' lafına da hastayım. Aman ne doğru ne doğru hemen yazıp had bildirin. Dünyada savaş anında uçak pisti olsun mantığı gözetilerek yapılan 4-4/5-5 şeritler hariç hiçbir yerde sol şerit boş kalmaz. Hiçbir trafik polisi de ''hımmm şu E-5'teki sol şerittekilere sol şeridi sürekli ihlalden ceza yazayım'' demez. Sadece Tr değil Dünya da böyle. He açar Almanya'da 4-4 şeritli bir otobanda sol şeridin boş kaldığı bir youtube videosu atabilirsin ama onun benzeri zaten Tr'de de bulunabilir. Şehir içinde yol boşken zaten en kural tanımaz sürücü bile sağa geçme eğiliminde. Adamın eleştirdiği şey otobüse bindiği anda birini dürtüp koltuk isteyen oturduktan 1 durak sonra inen teyzelerin yaptığı şeyle aynı.

• REALITY VIDEOyoutube
    Terrifying moment minibus rams car off road on busy dual carriageway
    https://www.youtube.com/watch?v=x41bysrqi_M&feature=youtu.be

Benim fikrim değil yanlış anlaşılmasın konuyla alakalı diye atıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SıradanÇinkoKarbonPil -- 13 Ocak 2020; 12:39:5 >

• Sellektör attığı an yak arka sis farlarını kör olsun

• aardayucel A kullanıcısına yanıt
    Amerika'nin Sesi | Voice of America - Turkish
    Almanya Bir Devri Kapatıyor: Otobanlara Hız Sınırı Geliyor
    https://www.amerikaninsesi.com/a/almanya-bir-devri-kapatiyor-otobanlara-hiz-siniri-geliyor/4760254.html

Hız sınırsız otoban bildiğim bir almanyada var onlarda vaz geçiyorlardı.

Senin anlattığın sol şerit kuralı bomboş yollarda uygulanabilir olsada biraz trafik olan yerlerde tam bir işkence. Kamyon sollarken arkadan sellektör bas frene soldakinin geçmesini bekle. Ardından yine aynı şey. Yol bitmez. Hız sınırları dahilinde yapıştır soldan gitsin. Acelesi olanda uçak alsın kendine

Bu zihniyet yüzünden her yer radar oldu.

• atiuser A kullanıcısına yanıt
    Umarım ehliyetini elinden alırlar, takip mesafesi diye bir şey var , tampona sıfır yanaşıp sürekli sellektör yapmak trafik adabı değil edebsizliğidir

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.