Şimdi Ara

Arabayla dibine girme hastaları (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
3
Favori
42.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
207 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: knex1

İsterse acelesi olsun saçma sapan telaşı yüzünden kimsenin canını tehlikeye atamaz.
    selektör yapınca yol ver bir zahmet kimse kimsenin canını tehlikeye atmasın. sol şeridi 50 ile kapatıp gidemezsiniz
  • Sol serit ankarada vaz gecilmez durumda sag serit her zaman bos oluyor, soldan giden hiz limitini asmis gidiyor olabilir ama adami yavaslatip limite getirmek gibi bir yukumlulugunuz yok. Emniyet kemeri kemeri arac aydinlatmasi konularindaki ihlallerde durup adamin kemerini takiyor musunuz aracin ampulunu degistiriyirmusunuz birakin bassin gitsin siz seridi ihlal etmeyin cezasini yesin, bence sol seritte minimum hiz limitide olmali cok seritli yolda sol seritte 40 la gidenlerin trafige cikmamalari gerektigini dusunuyorum bende

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hyhelvaci kullanıcısına yanıt
    sen ne diyorsun?Bulunduğum yer neden yanlış olsun.Sağ şeritte adamlar 60-80 arası hızla gidiyor.Ben neden sağ şeritte böyle bir alanda kısılıp kalmak zorunda olayım.Anlattığım olayda zaten tüm trafik kuralları çerçevesinde hareket etme var.Sol şeridi kapatacak bir adam olsam hiç yol vermem ne yaparsa yapsın.Bizim millette trafikten önce okuduğunu anlama sorunu varmış.İlk önce onu düzeltmek gerek.Bu anlattığım olaylar 10dk içerisinde gerçekleşmiyor.Taş patlasa 10 saniye ve ben solda geçecek uygun bir yer yok iken araba da kara şimşek olmadığından uçamıyorum kimse kusura bakmasın.Takip mesafesi kurallarına herkes uymalı.Kimse sizin aceleniz var diye trafikte ölme riskiyle karşı karşıya kalmak zorunda değil.İnsanlarla empati yapın biraz.
  • Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Kimse 50 ile gitmiyor.Ben hız sınırında gidiyorum şehir içinde adam selektör yapıyo sanki bir araba beni geçecekte boyu uzuycak.sonra ışıkta yan yanayız o mallarla

• AMC A kullanıcısına yanıt
    he korktum gaza basınca elim ayağım boşalıyor.Kabuslar görüyorum gece uyuyamıyorum :D...Herkesin geçindirmesi gereken bir evi var ve ben sizin gibi çok zengin değilim.Dolayısıyla da hız aşımı cezalarını boşu boşuna ödemeye niyetli değilim :)
  • FieSTaA kullanıcısına yanıt
    benden daha iyi kural bilen adam,100 sınırlı yerde 150 ile gidiyor ve normal he :D.
  • quote:

Kimse 50 ile gitmiyor.Ben hız sınırında gidiyorum şehir içinde adam selektör yapıyo sanki bir araba beni geçecekte boyu uzuycak.sonra ışıkta yan yanayız o mallarla
    hız sınırında gitmek istiyorsan orta şeritte gideceksin. sol şerit sollama şeridi. ben de hız sınırında giderim ama orta şeritte giderim. sol şeridi kapatanlar yüzünden orta şeritte giden adamın da başı belaya giriyor. neden çünkü solda önündekine selektör yapan adam bir hışımla orta şeritteki adamın önüne makas atıp gazlıyor ya da sol şeridi kapayan adam lank diye orta şerittekinin önüne atlıyor ortadaki sert fren yapmak zorunda kalıyor
  • ben en sağ şeritte ve hız limitlerinde giderken bile sellektör yapıp dibime kadar girip yol isteyenler oluyor.

kaldırıma çıkıp mı yol vereyim? soldan defol git işte.

lüks araçtakilerin bazıları arabam herkesi geçer ben hızlı giderim kimse karışamaz zihniyetinde, çok lüks olmayıp hızlı gidenlerin bazıları ise ben usta şöforüm benden iyi ve hızlı kullanan yok zihniyetinde.

trafikte kimse kimseyi değiştiremez bence sinirlenip kavga etmeye bile değmez. sayıları bitmiyor çünkü bunların hangi birine yetişeceksin? en iyisi yol verip uğraşmamak böyle tiplerle.
    Asıl millet orta şeritte 50 ile gidiyor.Ben kuralların izin verdiği son hızda sürüyorum.Hız sınırı daha fazla olsaydı ben orda giderdim.Ama kurallar bu ve herkes buna uyacak kurallara uyacaksınız bu kadar.Senin ne özelliğin var da hız sınırını aşıyosun.Mecbur uyacaksın uymuyosan da kalkıp bide uyana laf etmiyceksin.Adam utanmadan kuralsızlığı savunuyo

• W00DPECKER kullanıcısına yanıt
    senin mantığınla acelem var.Ters şeride de girerim cezamı da öderim.İnsanların hayatını umursamam ve kimsenin canı da umrumda olmaz.

iyi forumlar...
  • rockystallion kullanıcısına yanıt
    Herkesin araci iyi olacak diye bir durum yok. Senin anlattigin olaya gore 100 yorum varsa 90-95 seni hatali buldu. Bunun sebebide senin mesajinda. Sag ve orta serit dolu ve bende sollamaya ciktim 100km hizla arkamdan gelen arac beni sıkıştırmaya kalkti gibi ibare kullansan sana hak veririz. Adam sollamaya cikmis hiz sinirini korumus hakli deriz. Ama senin mesajinda ki anlam 100km hizla sol seriti kapattim hiz sinirina uydum bu adama da ayar oldum tarzi. Bu sekilde anlatirsan sol seriti kapatmaman gerektigini bilmen gerek. Biliyorsanda mesajini duzeltki tepki cekme 😉

• Hız sınırı ne olursa olsun, arkandan hızlı geliyorsa yol müsaitse yolu vereceksin, cezası da ihlali de sizi ilgilendirmez. Acelesi olabilir, hastası olabilir, keyfine basıyor olabilir. Sen önce kendi ehliyetini sorgula.
  • quote:

Asıl millet orta şeritte 50 ile gidiyor.Ben kuralların izin verdiği son hızda sürüyorum.Hız sınırı daha fazla olsaydı ben orda giderdim.Ama kurallar bu ve herkes buna uyacak kurallara uyacaksınız bu kadar.Senin ne özelliğin var da hız sınırını aşıyosun.Mecbur uyacaksın uymuyosan da kalkıp bide uyana laf etmiyceksin.Adam utanmadan kuralsızlığı savunuyo
    dostum sen trafik polisi misin insanlar izin mi alacak yani senden kaç km hız yapacağına? isteyen istediğini yapsın cezasını da yesin gerekirse tutuklansın banane.
  • knex1 K kullanıcısına yanıt
    Sağa geçecek, gerisi arkadakinin sorunu
    Ve tabi hız sınırı diye bir kural varsa sol şeridin uzun süre meşgul edilmeme gibi bir kuralda var ( trafik kanunu 46/2-d )
    ben bu mesajın cevabını yukarı verdim Boşuna tekrardan yazmak istemiyorum ayrıca yediğim cezalar sadece hız aşımı, pişman mıyım değilim

iyi forumlar dilerim

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knex1 -- 13 Ocak 2020; 12:26:33 >
  • hyhelvaci kullanıcısına yanıt
    alakası yok anlayan çokça arkadaş da var.

iyi forumlar.
    Tamam sensin kral 🙂👏🤝

O takip mesafesine uyacak. Sen de sol şeritte uzun süre kalmayacaksın. Sol şeride sollama yapacaksan geçeceksin. Aksi takdirde sellektör yapması gayet normaldir.
  • Geçen sol şeritte kaptırdım gidiyorum. Önümde 100le giden biri çaktım sellektörü gözüne gözüne. Anlamadı girdim dibine 10dk sonra idrak etti hikayesini anlatacak fav kovalayan gelmemiş daha.

Neyse konu sahibinin bahsettiği hanzolardan bizim şirkettede vardı. Otoyolda 150-160 la gidiyoz. Araç reno kango yeniydi o zaman. Bazen reno fluence oluyordu araç. Neyse kaptırıp işe gidiyoz her sabah son hız. Sanki geç kalıyoz anasını satim.Otoyoldan çıkıp istasyona giriyoz ve 10dk ıvır zıvır alma molası. Lan g.t neden 30dk boyunca kıçımıza şap değmiş gibi son hız geldik o zaman. Neden hayatımızı tehlikeye attın. Marketten alınan da belli. Sigara, sakız, gofret falan. Hala söverim bak sinirlendim yine.

Tamam sakinim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musty86 -- 13 Ocak 2020; 11:34:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.