Şimdi Ara

Arabayla dibine girme hastaları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
3
Favori
42.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
207 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sol şeridi kapatamazsin istersen 200 ile git arkadan birisi geliyorsa cekileceksin o kadar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nacila N kullanıcısına yanıt
    Akşamdan beri bunu anlatmaya çalışıyorum konuyu tampona yapışıp sellektör atmaya bağlıyorlar. Adamın kafasına bi kere yerleşmiş hız sınırına göre gidiyorum sol şeritte olsa çekilmem.

• Can cana tampon tampona :D
  • pakaji kullanıcısına yanıt
    Aga seni çok öperler fazla iyi niyetli olma

• simonmc S kullanıcısına yanıt
    Sol şeridi sadece trafik olarak düşünmeyin. Ambulans, itfaiye, polis, jandarma gibi acil ihtiyaç durumlarında kullanılmak üzere sol şerit sadece ihtiyaç anında kullanılmalı. Sağ şerit isterse 20 ile gitsin, usule göre sol şeridi sollarken kullanıp, ilk fırsatta sağa geçmeniz lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tampona dayanan o “kurnaz” geçinenler de sol şeridi sürekli kullanmış olmuyor mu?

Birini taciz ediyor, onu geçiyor hadi bir sonrakinin 1metre dibine giriyor, boyle devam...

Bunun neyini savunuyorsunuz ya, komple ihlal elle tutar yanı yok bu sürüşün.

Diğeri hadi sol şeridi sürekli kullanıyor olsun falan, istanbul şehir içinde sol şerit ne zaman boş kalmış? Trafik de en fazla yoğun akıcı oluyor, öyle boş trafikte kimse en solda gitmeye zorlamaz zaten, magandalarla da dalaşa girmez.

• Sol şeritte 100 ile giden kasaplardan arkadaş. 100 çok olmuş 60 70 ile devam sol şeritten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctrl-alt-delete

Hiç Türkiye'den başka bir yer gördünüz mü bilmiyorum ama eğer yolda hız limiti varsa bu hiçbir yerde aşılmaz. Bir tek Türkiye'de bu kurala uymamak.

Alıntıları Göster
    Sol şeridi kapatmakta yasak. Ama ona da uyan yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rockystallion kullanıcısına yanıt
    Böyle hanzolar da çıkıp en sol şeridi işgal ediyor işte. Trafikte hanzo bitmiyor maalesef

• Yol isteyen olursa veririm.
    İstediğim de alamıyorsam boş şerit hangisi varsa sağlayıp geçiyorum.
    Hiç sinir stres yapmaya gerek yok.
    Bir keresinde otobanda ilerliyorum baktım sol tıkalı bir tane öküz kapatmış bunlar da koyun gibi peşine takılmış.
    En sağ bomboş bir tane araba yok.
    Bastım gittim sağdan ne gerek var böyle şeylere yol vermiyorsa zorlamaya gerek yok. Laf anlatsan anlamaz.
    Bu ülke de arabaya binince bazılarının beyin hücreleri de yok oluyor. Yada gerçekten var bir şeyleri.

• Çoğu zaman şerit hızına uyarım soldan da gitmem. Soldan gidiyorsam da 140-150 gibi bir hızla giderim. Gelen varsa da azıcık gaza dokunur en yakın kısımda yol veririm. Ama problemli olan ortadan gidip selektör yapanlarda veya o an için solda olup adama yol verme imkanız olmadığı halde(sağınız dolu iken) dibe girip selektör yapanlarda. Diğer problem adamın dibine girince adam seni daha iyi görüyor sanıyor. Araç suv dibime gelince hiç görmüyorum adamı. Kafalar pırıl pırıl.
  • Kaçla giderseniz gidin sol şeridi kapatmayın dendiği gibi. %90 gereksiz yere tampona dayanıyorlardır ama bilemezsiniz. Ha trafik vardır iki şeritte doludur zaten, ani fren ani gaz ile ona küçük süprizler yapın iyi bir şöförseniz . Beni haksız ve kasıtlı yere sıkıştıran olursa selektör ile, önce ben önüme alıyorum sonra aynısını ona yapıyorum ama tavsiye etmem bu kadarını. Ha sağ boşsa zaten hiç tereddütsüz sağa geçiyorum varsın gitsin yoluna belki acelesi vardır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weneorn -- 13 Ocak 2020; 9:5:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

ehliyetsiz araç kullanmanın cezası 2500 liradan az

en az 15-20 bin lira olmalıydı bence. ehliyeti olmayan adam niye araba kullansın yaw. ondan sonra çoluk çocuğa çarpıyor itler. kardeşime çarpmıştı biri küçükken, çocuğun kolu bacağı sakat kaldı. dün birinin çarptığı çocuk da yoğun bakımda diyorlardı.
    Daha 2 yıl önce 2018 tl şoföre. 2018 tl ruhsat sahibine toplam 4036 tl idi. Şimdi daha da artmıştır.

• Arabayla dibimden gelenlerden daha da sevmediklerim varsa sol şeridi kapayanlardır.
  • BlokShot kullanıcısına yanıt
    şimdiye kadar öpülmedim.
    sürekli kavgaya hazır modta atarlı atarlı dolaşırsan asıl ozaman öperler.

insan silmeyi beceren adam öpülmez.
    aman onu kaybetmiyim,bunu kaybetmiyim kafasında olursan ozaman öpülürsün.

• Uzun yolu bilmemde sokak arasında 30 40 la gidiyorum. Çünkü kasisi var, çukuru var, yayası var. Adam gelmiş dibimden gidiyor. Frene bassan tedirgin oluyorsun. Hastamısınız kardeş acemisi var bilmem kimisi var. Birinin canı yansa mutlu mu olacaksın. Matematik olarak çok zor değil. Kendinizi yırtsanız şehir içinde 4 ya da 5 dk dan fazla erken gidemezsiniz. Ankara da deneyin. Basın birde sakin sürün , ne kadar fark edecek.

3 4 şeritli yolda solu kapatamazsınız.

Neyse bende içimi döktüm rahatladım :)
  • "300 metre öteden selektör yapa yapa geliyor.Zaten hız limiti yolda 100 ve ben gereken hızın tam sınırında gidiyorum.Neyse biraz devam ediyorum yol vermeden ve adam dibime girmiş"

şu cümleyi yazıp, haksızlığa uğradığınızı düşünüp konu açmak çok gereksiz olmuş. Misal bugün annemi hastaneye yetiştirdim. Siz hız limiti 100 mantığıyla sollama şeridini meşgül edeceksiniz ben 160 180 ile acil durumdan dolayı 300 metre öteden gelip sellektör yapacağım ve siz halen o aptal limiti düşünerek biraz daha devam edeceksiniz.... Gerçekten akıl alır gibi değil. 300 metre öteden sellektör yaparak geliniyor ve sizin tapuladığınız sol şeridi gereksiz kullanacağını müneccim olduğunuz için mi baştan anlayıp biraz daha yol vermeden devam ettiniz? Aynısı başıma gelse ve hayat ramak meselaesi durumum olsa ben tampona yapışmayı bırakın, direkt çarpar öyle yol alırdım. Kimse kusura bakmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstyy35 -- 13 Ocak 2020; 9:22:14 >

• Birincisi 100 ile sol şeritte gidilmez. hata sende sağa geçeceksin.

Adam hızla geliyor, belki bir hastası var.. Sana selektör yapıyor olabilir. (bu durumda da dahil..) Senin sol şeridi ihlal etmeye ne hakkın var?

Bir de haklıymış gibi çıkıp millete şikayette bulunuyorsun..

Senin gibiler yüzünden kaza oluyor..
  • İstersen 200 ile git sol şerit işgal edilmez sizin gibiler yüzünden sinir harbi geçiriyoruz geç orta şeride 100ile git

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.