Şimdi Ara

Arabayla dibine girme hastaları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
3
Favori
42.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
207 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acura07

Oda seni uyarıyor olmasın?
    Sol şeridi meşgul ediyor olabilirmisiniz?
    Ehliyet almalardan dem vurmuşsunuz. Ehliyet alırken sol şeridin meşgul edilmemesi gerektiğini de ögretiyorlar ya hani..
    100 son limitle gidiyorum diye sol şeridden yardırmak neyin egosu?
    Hiç Türkiye'den başka bir yer gördünüz mü bilmiyorum ama eğer yolda hız limiti varsa bu hiçbir yerde aşılmaz. Bir tek Türkiye'de bu kurala uymamak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÖĞREN...

Sol şerit sollama şeritidir, sollama yapıp tekrar sağ şerite geçersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctrl-alt-delete

Hiç Türkiye'den başka bir yer gördünüz mü bilmiyorum ama eğer yolda hız limiti varsa bu hiçbir yerde aşılmaz. Bir tek Türkiye'de bu kurala uymamak.

Alıntıları Göster
    HıZ limiti her ülkede aşılır ve cezasıda mevcuttur. Çezası yok diye birşey yazdığımı göremedim.

Sol şeridide meşgul etmemen gerektiği ehliyetini alırken ögretilir.
    Cezasıda olması lazım ama uygulanmadığı kesin. Kaldırılmış da olabilir.

Evet Türkiye de kurallara uyulmuyor. Sol şeridi kapatıp oradan devam etme. Hız limiti aşma
    Makas atma felan filan. Herkes en iyi şöfer herkes kuralları en iyi kendi bilir....

Bak arkadaş hız limiti ne uymayan yol istyen birine saydırıyor.
    O saydırdığı kişide buna sol şeridi kapattığı için saydırıyor.

2 side hatalı ama 2side karşısındakine sövüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sol şeritte seyir diye olmaz abi. sol şeritle işin bitince sağa kaçıcaksın. hatta arkandan biri geliyosa seve seve sağa kaçacaksın. böyle bi zorbalık yok 100le gidiyom soldan giderim diye. en nefret ettiğim insan tipi. indirin arabadan kesinlikle çomar çıkar böyle tipler
  • sag seridin bossa 100le gidiyorum zaten ben sinir bu diye rehin alamazsin sol seridi sellektoru gozune sokarim tampona da tiklarim lafim size degil ama dikkat edin sag seridiniz bossa soldan gitmenin anlami ne
  • İstanbulda sabretmek zor dün havaalanına gittiğim yolda Otomobil 90 Ağır vasıta 70 yazan yerde en sağ şeritte 90km hız sabitleyiciye alıp seyrediyorum yol bitene kadar selektör yakan araçlar bitmedi. Trafik yok şeritler boş arkama gelen kamyon otobüs ne varsa selektöre basıyor. Onların hız sınırı 70 ben 90 ile en sağ şeritte gidiyorum.
  • Akşam vaktiyse arka sislerimi yakıyorum, bi yerden sonra pes edip arayı açıyor. Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

HıZ limiti her ülkede aşılır ve cezasıda mevcuttur. Çezası yok diye birşey yazdığımı göremedim.

Sol şeridide meşgul etmemen gerektiği ehliyetini alırken ögretilir.
    Cezasıda olması lazım ama uygulanmadığı kesin. Kaldırılmış da olabilir.

Evet Türkiye de kurallara uyulmuyor. Sol şeridi kapatıp oradan devam etme. Hız limiti aşma
    Makas atma felan filan. Herkes en iyi şöfer herkes kuralları en iyi kendi bilir....

Bak arkadaş hız limiti ne uymayan yol istyen birine saydırıyor.
    O saydırdığı kişide buna sol şeridi kapattığı için saydırıyor.

2 side hatalı ama 2side karşısındakine sövüyor

Alıntıları Göster
    Dandik Kazakistan'da bile kimse hız limitini aşmıyor. (Soldan git sağdan git fark etmez) Aşacak olan da sağdan soldan geçip gidip cezasını yiyor. Bir gün bizim koyunlar da güdülüp öğrenecek bunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl-alt-delete -- 12 Ocak 2020; 21:52:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sonuc olarak 200 ile gidiyor isek en sol seridi babamizin yolu gibi isgal edebiliriz anladim ben burada insanlarin yazdiklarindan.

sol seridi sadece hiz sinirinin altinda gidenler sollamak icin kullanabilir, hiz sinirinin en az 2 kati hizda giderek yoldaki tum insanlarin canini da tehlikeye atanlara ise serbest. cunki onlarin gecerli bir sebebi illaki vardir.

arkadas bu ulkeden hicbir cacik olmaz. her seyi kendimize yontmasini cok iyi biliyoruz, sonra da vay efendim ulkemiz neden boyle. bu insan profili ile iyi durumda bile diyebiliriz ulke.
  • Su sol şeritten hiz limitinde gidenlere ayar oluyorum. Diger şeritlerden gidin sol serit her zaman bos bırakılmalı diğer şeritler uygunsa.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Aaaa ben çok seviyorum onları. Bir şekilde yol verip geçiyorum sonra arkasına, hiç taciz etmiyorum ama sonrasında.
    O bana yol açıyor ben yakın takip devam ediyorum, küfürleri o yiyor...

O değil de; een sağ şeritte giderken taciz edenler ayrı bi masar osmanlık.
    Ulan dana, çamurluk canta kadar çökmüş, arabada 1,5 ton yük var, makaslar ters döncek diye korkudan sakin sakin gidiyorum, 1 metre arkamda xenonlarını çaktırıyor barzo.

• Neden sol şerit hocam?
  • Kullandım araç daiatca Logan
    140 ile otobanda gidiyorum. Son model Mercedes jip kıçıma yapıştı sürekli selektör çakıyor. Bende acemelik de var korktum dibimde diye korkudan 140 sabit gitmeye devam ettim. Sonra adam sağ geçti. Sonra önüme kırarak silme önüme geçti. Yani ben azıcık sağ kirsam. Adam da bende takla atacağız

Daha bugün. Polo eski kasa. Bir salak benim önüme kırdı. Yan yoldayım sağ bom boş orta şerit de iki şeritli yanyol. Sonra sinirlendim bende adamın dibine yapıştım. Dalga geçer gibi bir sağ bir sola direksiyon kırıyor.

Dedim. Bunlara ehliyet vereni...

Uzak duracaksın valla soldaysam yapışan varsa bir fren çalıyorum korkuyor biraz sonra sağ geçip ne halin varsa gör diyorum

• böyle bir tartışma ancak bu ülkede olur.
    başlığı açana ehliyet filan yazmışlar birde. welkam to şehir.
  • Bekir YENİKARAMURAT B kullanıcısına yanıt
    hocam senin avatara bayılıyorum valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctrl-alt-delete

Dandik Kazakistan'da bile kimse hız limitini aşmıyor. (Soldan git sağdan git fark etmez) Aşacak olan da sağdan soldan geçip gidip cezasını yiyor. Bir gün bizim koyunlar da güdülüp öğrenecek bunu.

Alıntıları Göster
    Kıytırık alamanyada hollandada güzel cezalar yiyorlar.
    Dmax ta otoban mı ne diye program vardı. İzlemenizi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Enes Eyibil

Kullandım araç daiatca Logan
    140 ile otobanda gidiyorum. Son model Mercedes jip kıçıma yapıştı sürekli selektör çakıyor. Bende acemelik de var korktum dibimde diye korkudan 140 sabit gitmeye devam ettim. Sonra adam sağ geçti. Sonra önüme kırarak silme önüme geçti. Yani ben azıcık sağ kirsam. Adam da bende takla atacağız

Daha bugün. Polo eski kasa. Bir salak benim önüme kırdı. Yan yoldayım sağ bom boş orta şerit de iki şeritli yanyol. Sonra sinirlendim bende adamın dibine yapıştım. Dalga geçer gibi bir sağ bir sola direksiyon kırıyor.

Dedim. Bunlara ehliyet vereni...

Uzak duracaksın valla soldaysam yapışan varsa bir fren çalıyorum korkuyor biraz sonra sağ geçip ne halin varsa gör diyorum
    Sizin trafiğe çıkmanız yasaklanmalı. Tıpkı sızı taciz eden gibi.

Bu sol şerit fetişizmi nedir? Madem sağ Şerit boş ne diye soldan gidiyorsunuz? şunu ögrenemedi ülke SOL şeridi Sollama yapmak için kullanığ KISA zamanda terk edeceksiniz. Birisi size sellektör yapınca değil.

• Mesafe bırakmayanları nasıl tespit edecekler çok merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: La voiture noire

Mesafe bırakmayanları nasıl tespit edecekler çok merak ettim
    Butun polisleri goreve cagirip, yol kenarina koysalar gunde 1m insani tespit ederler zaten. 1 gunde 1m x 500TL = 500m TL sana.
    Ayni hata tekrarlanmasi halinda ceza katlanarak artacak, sonunda da hapis.

Caydirici cezalar vereceksin yapilmamasi icin. Millet cinayeti bile hapis korkusu olmadan isliyor ulkede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi made off hit her -- 12 Ocak 2020; 23:40:45 >
  • tuerkraider kullanıcısına yanıt
    Arkadan gelen var ise yaya geçidinde olsa bile yol vermek tehlikeli oluyor maalesef. Çünkü sen yol versen ya arkadan bindirme ihtimali var ya da senin yanından geçip gitmeye çalışırken yaya ya vurma ihtimali var.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.