Şimdi Ara

Arabayla dibine girme hastaları (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
3
Favori
42.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
207 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sol şeritte 100le gidemezsin hız sınırı vardır evet ama sana sabit 100le git diyen olmadı. Sol şerit sollama yeridir sen önündeki aracı geçince tekrar sağa geçeceksin. Kimse senin acemiliğinle uğraşacak değil. Ha yan şeritte araç vardır onu beklersin o ayrı. Ayrıca yaptığın yol ihlali suç. Bide gelip neyin konusunu açıyorsun ? Burada bu adamı savunanların tez zamanda ehliyetlerine el konur umarım trafik magandalarıyla uğraştığımız bitti birde trafik bey..sizleri geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kiminle ne kadar tartışırsanız tartışın boş. Şehir içi trafiğinde çok şükür fazla araç kullanmıyorum artık, sinir hastası oluyor insan. Birbirinin önüne kıranlar, bir adım fazla gideceğim diye aslında trafiğin tıkanmasına iyice neden olanlar, geçemeyeceğini bildiği halde kavşağa girip yolu tıkayanlar, tersten girenler, üstünüze sürenler, anlatın anlatabildiğiniz kadar. Herkes haklı, herkes de bir öfke, sinir savaşı. Sağlıklı ruh halinde olanların durumu değil bunlar.

TEM yolunda giderken mümkün mertebe hızıma uygun şeridi kullanırım, genelde sağ ya da orta şerit olur. Sol şerit sollamak için kullanırım, sollamayı yapar uygun yerde sağa geçerim. Sollamaya başlarken yolu kolların, uygun olunca sinyali verir hızımı arttırarak sollamaya başlarım, sollama esnasında da sağa sinyal veririm ki sollama bitince sağa geçeceğim anlaşılsın. Ama ne fayda, arkadaki araç neredeyse 1 km geriden selektöre yapa yapa geliyor, ben 120 ile sollama yapıyorum her şeyi ile nizami bir şekilde, arkadan gelen araç ile dünyanın mesafesi var, ama yine de selektör yapa yapa gelir, taciz eder.

Hadi bunu geçtim, rampa çıkarken sol şeritte bir tır başka bir tırı sollamaya başlamış, mecburen yavaşlayıp onun hızına düşersin, sollamayı bitirene kadar beklemekyen başka şansın yok, arkadaki araç da bunu görür, ama yine de arka arkaya seni kör edene kadar selektör yapar. O an tek istediğin inip boğazına sarılmak olur. Beyinsiz insan, o tırın sollamasını bitirmesini beklemekten başka ne şansın var, selektör yapsan n'olur, yol bir anda açılacak mı? Böyle tiplerin psikolojik sorunları olduğuna kesinlikle inanıyorum. Bir iki defa yan yana da denk geldik sollamadan sonra bu araçlarla, sordum, tırı görmüyor musun, neden selektör yapıyorsun diye, sana değil tıra yaptım dediler. Arkadaş beni kör ediyorsun, rahatsız ediyorsun, tıra yapsan nolur, tır sollamayı bırakıp geri sağa mı yanaşacak? Öyle söyleyince de bir şey demeden çekip gidiyor rahatsız varlıklar.

TEM de bir grup da varki 3 şeritli yolda aman ben rahatımı bozmadan gideyim diyenler, maksimum hız 70-90 arası. Ya geçin en sağa bari, oradan gidin tın tın. Ağır araçları bile zor duruma sokuyorlar bazan, yanyana giden iki ağır araç sıkışıp kalıyor, orta şeritten giden sol şeride kaçıyor, sol şerit bir anda tıkanıyor.

Hiç abartısız söylüyorum, sol şeritte giderken önümdeki araba birden frene bastı, gittikçe yavaşladı, önünde hiç bir araç yok, bomboş yol, selektör yaptım, yol vermedi, sağından geçerken baktım telefonla oynuyor, muhtemelen mesaj okuyor, napıyorsun sen der gibisinden işaret yaptım, bu kez hızlanıp boş yolda devamlı direksiyonu önüme kırdı, hangi şeride geçersem o şeride geçti, devamlı taciz etti, ta ki bir sapakta yoldan ayrılana kadar.

Trafikte mental anlamda sıkıntılı çok insan var. Bulaşmayalım dedikçe gelip buluyorlar bir şekilde. Ama bu şekilde de nereye kadar gider, insanlar birbirini öldürene kadar mı?

Sol şerit sollama şerididir, hız şerididir, mümkün mertebe elbetteki işgal etmeyeceksin. Sağa geçme imkanın var ve geçmiyorsan sen hatalısın, ama imkanın yok ve düz devam etmen gerektiyse, buna rağmen arkadan selektör yaparak yaparak gelip tamponunu tamponuna dayayan oluyorsa, bunu yapana da şu kadar sayfa içinde hak verenler çok sayıda çıkıyorsa, bu işte büyük bir yanlışlık var demektir. Ne bilinç, ne saygı ne de eğitim vardır bence. Yanlış olanı desteklemek yanlışı doğru yapmaz.

İhtiyacımız olan eğitim, sabır, hoşgörü ve kurallara uymak. Kişi kendi kurallara uymayıp bunu normal görüyorsa, ama kurala uymayan başka birine denk geldiğinde de linç etmeye çalışıyorsa, varın işin içinden siz çıkın.

Sağlıcakla kalın.

• Soldan gidiyorsun hızın 120-130 sağ taraf dolu herifin teki arkana giriyor basıyor selektörü dibinden dibinden. Yav kardeşim sağ taraf dolu nereye gireyim bariyerlere mi çıkayım sağım dolu bekle sağ müsait olunca çekilicem işte derdin ne 😄 solu işgal edenlere bişey demiyorum onlar tamam ama zaten hız sınırı belli yollarda belki sana ceza koymaz benim cezamında ödeyeceksen önlü arkalı kapatırız solu 😄

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konu sahibi arkadaşım sen sil konuyu valla döverler seni burda

• Ya kes, boş boş konuşma. Belki acelem var hastama yetişiyorum ve o hız cezasını göze almışım? Sanane. Sen sol şeridi açık bı ra ka cak sın. Solu kapatanın tamponuna sellektör ata ata yapışıyorum. Ben sola çıkmış basıyorsam acelem vardır kimse sizin ılık bir tarafınızın keyfini beklemek zorunda değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr4power

Umarım ehliyetini elinden alırlar, takip mesafesi diye bir şey var , tampona sıfır yanaşıp sürekli sellektör yapmak trafik adabı değil edebsizliğidir
    Abicim ya hayatınızda trafiğe çıkmadınız, ya da duyar kasmak için kıvranıyorsunuz.

KTK. 46

d) Gidişe ayrılan en soldaki şeridi sürekli olarak işgal etmemek zorundadırlar.

Çok basit bir şey diyoruz size, sol şeritte gidemezsin, orası sollama şeritidir, sağ şeritten gideceksin. 3 şerit varsa orta şeritten gideceksin. Basit bir kuralı takip edemiyorsun diye arkanızdan selektör yaparak uyarıyoruz sizi, hâla anlamamakta ısrar edersen araç dibine kadar girer, bu kötü niyet değil iyi niyetle yapılan bir harekettir, uyarıdır. Bak ben buradan hızla geliyorum, sol şeridi işgal etme uyarısıdır.

Trafikte işleyiş böyledir, yeni şöför değilsen zaten bunu zamanla öğrenirsin, sizin mantığınızla trafiktekilerin %99'unun ehliyeti alınması lazım. Onun yerine bence sizin gibi kural, adap bilmeyenlerin ehliyeti alınmalı ki sol şeridi işgal edip delirtmeyin milleti.

• ben de bu ara, arka sisleri veya uzunları açıp milleti kör ede ede gidenlere ayar oluyorum... Kapatması için kırk takla atıyorum ancak beyinsiz oldukları için anlayamıyorlar.
  • Hemen hafif frene bas, panikleyip uzuyor.cok defa tecrübeyle sabittir

• Ben öylelerine kısaca kötü kadın çocuğu diyorum. Yol falanda vermem. Nezamanki müsait olurum zaten geçerim sağ şeride.

• konu sahibinin kastettiği şehir içinde bile önünde trafik varken 200 metre geriden selektör yaparak gelen, sol şerit babasının malı gibi sahiplenmiş ergen ruhlu kişiler.

şehirler arası yolda olayın avantajı şu ki; sol şeriti işgal edip, trafik kurallarına uyanları sol şeritten azat etmektir niyetleri. hep onların olsun o yol tepe tepe kullansın isterler.

kardeşim ben 120 hız sınırını yüzde 10 genişletip 120-132 arasında gidip geliyorum. orta şerit 100 km civarı gidiyor. orta şerit bomboş olsa yine geçerim olması gereken de bu ama eğri oturup doğru konuşalım.

birbirini sollamaya çalışan tırlar, şehirlerarası otobüsler hepsi nerdeyse sol şerite kadar yolu kapatıyor. bir de üstüne 100 km civarı kullananlar da orta şeritte seyrediyor. yani orta şerit öyle bomboş diye birşey yok.

ayrıca tehlikeli olan, yüksek hızdan ziyade çok şerit değiştirmektir. şimdi ben 130 ile giderken arkadan gelen paşam 160'dan hızını 130'a düşürmesin diye orta şerite geçicem hem hızımı 100'e düşürecem hem de riske gireceğim. işte bunu zorlamak için tampona yapışarak taciz yapıyorlar. bu tacizdir arkadaş. yol boşsa sağa geçerim değilse de bu arkadaş bekleyecek. kimse yok acelem var bahanesini ortaya sürmesin hepsinin mi acelesi var yani?

• Araba değil de motosiklet sürdüğünüzü ve dibinize yapıştıklarını düşünün?

• Duble yol dedigin yerde hiz sinir 110 ve +%10 hesabıyla 120 ye kadar yolu var. Sen o yolda 100le gidiyosan herturlu kufuru yersin... Sanma ki o sellektor kenara cekilirmisin kardesim anlami tasiyor.

Ben asiri hiz yapmam, sacma sapan araba kullanmam, kimseyi riske atmam. Ama sehir icinde pazar gezisine cikmis gibi 20km ile gideni , sehirler arasinda 90 100 le sol serit kitleyeni, babasinin tarlasinda araba soruyormus gibi 2 seridi ortalayan davarlari sıkıstırır rahatsiz ederimki kendine gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basturk9027 -- 13 Ocak 2020; 15:13:24 >
  • en sol şerit sollama içindir. orada devamlı gidilmez baktın arkada araba var sağa geçip yol vereceksin. adamın sana sellektör yapmasına bile gerek yok. o adam neyse sende öylesin gözümde.
  • Sol şeridi meşgul ediyorsun,sol şerit sollama şerididir diyenler kesinlikle sol şeridi işgal etmiyordur buna yürekten inaniyoruz

• ikisi de birbirinden beter.

1. Sürekli sol şeridi meşgul edip bu şeridin sadece sollama için kullanıldığı konusundan haberi bile olmayanlar.
    2. Sağda girebilecek yeri olmadığı halde önündekini sıkıştıran sürekli sellektör yapan ve tampona yapışanlar.

Bu iki konuda da haklıymış gibi tartışan dangalaklar var gerçekten.

Arkasında kendisini sollamak isteyen olduğu ve sağ taraf müsait olduğu halde sol şeridi tıkayanlar, bu sellektörü, kornayı, tampona yapışmayı hak ediyorsunuz.( tasvip etmediğim halde.)

Sağ şeritteki adamı sollamak için 5-10 saniyeliğine sol şeride geçen aracı taciz edenler, sizin var ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davidddd -- 13 Ocak 2020; 16:25:42 >
  • fakirler ve benzinli aracı olanlar anlamaz,
    sol şerit 100 le gitme şeridi değildir.
    sol şerit solalama şerididir.

bende bu 100 le sor şeridi kapatan .... .... ları kim diyorum. Demekki çok yakınımızdalar.

ne zevk alıyorum varya şunlara sellektör yapıp kör ederken... babanın şeridi istersem 200 le giderim sanane koçum sen kullanamayacağın şeride geçme sağdan tın tın devam et milleti bi salın ya.
  • kenbalx K kullanıcısına yanıt
    Arabasına güvenen soldan gider bu kadar basit. İstanbul içinde ve dışında sürekli araba kullanırım 3 yılı geçti yaşım 21 arabama güvenmem en fazla 160-180 görür o yüzden erkek gibi sollar kaçarım sağa. Arkamdan gelen adamıda tehlikeye atmam.
  • Onu yapanlara öyle küfür ediyorum ki trafik magandaligi başka bir şey değil 160 la gitsen yine yapisiyorlar arkana ambulans bunlar kadar acele etmiyor çoğu boş beleş tip zaten, tipten direk belli ediyorlar kendilerini.. Gelişmiş ülkelerde böyle tipler göremezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9090XWB -- 13 Ocak 2020; 18:15:12 >
  • Hadi gene sol şerit demişsin.

Hafta sonu yalovadan geliyorum temdeyim. Acelemde yoktu sağ şeritte tırın tekinin arkasından 70-80 le gidiyorum ve selektör yedim.
  • turkiye trafiginin kotu olmasinin sebebi bu konudaki bi cogu kisi sayesinde acikliga kavusuyor :))
    bizim trafikte kirmizidan yesil yandiktan sonra 2 sn gec kalkti diye adam vuruluyor
    demem o ki; bu basliktaki cogu kisiyi takmamak en dogrusudur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.