Şimdi Ara

Arabayla dibine girme hastaları (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
3
Favori
42.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
207 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gece saatlerinde her zaman yol veririm basmak isteyen bassın diye. Lakin gündüz saatlerinde zaten yavaş gitmiyorsam önümde öyle bomboş falan değilse yol vermem zaten belli ki tehlikeli bir hız peşinde kendisi gitsin beni sağlasın umrumda olmaz.
  • Genelde bayan sürücüleri rahatsız ederler. Şehir içi otobüslerde yapar. Tır şöförleride bayan sürücü gördümü yanaşır. İşini düzgün layıkıyla yapanları tenzih ederim.

Tecrübeyle sabit yani. Var böyle hanzolar. Yada baba parası yiyen şımarıklar. Yada kroyum ama para bende diyen tipler. Var bunlar. Ama hız sınırı ne olursa olsun sol şeridi kapatamazsın. Net yani. Ya orta şeritten gidersin, yada en sağ şeritten.
  • Oo başlık ezik turnusolu dolmuş.
    Uzun yolda hiz sabitleyicisini nadiren acarim.Ortam elverişli ise basar giderim.Ama kendisini trafik polisi sanan bu ezikler yüzünden yol çileye dönüşüyor.100 ile sabit gideni mi dersin 80 ile önüne atlayan mi dersin.Sinyal verince olay bitiyor sanki.Dangalak daha aynadan arkasindaki aracin hizini kestiremiyor bir de ehliyet vermisler.10 saniye sonra sollasa ölür sanki.

Kendilerinde eziklik kompleksi olduğu için dibine kadar yapışırsın yine de zahmet edip sağ seride gecmezler.Yanlis anlaşılmasın sağ şerit doluysa kimseyi sıkıştırıp magandalik yapmam.Ama sol seridi boş yere isgal edip hiz limiti var ühühü demek tamamen eziklik ve cekememezlik.Ya da trafigi okuyamiyor aynayi sadece saçlarını düzeltmek için kullanan gerizekalidir.Arkanizdan gelen aracin içerisinde hasta olma ihtimalinden bahsetmedim bile.

Bu arada sol seridi surekli kullanmak ayri arkanizdan gelen trafigi mesgul etmek ayri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende senin gibilere gicik oluyorum böyle sol şeridi tıkayanlara, neymiş efendim hız sınırı 100 muş 100 le gideceksen geç orta şeride çileden çıkarma milleti.
    Bu tipler çıkınca önüme içimden güzelce sayıyorum

• işimi gücümü bırakıp konuya yorum yapmaya girdim ülkeniz mal dolu kardeşim konunun başında anlamıyorum dediğini okuyunca gerisini okumadım ama mal olduklarını sende biliyorsun, mal kardeşim mal sığır, oturdukları yerde son dk sına kadar otururlar yola çıkınca seri kullanır göt laleleri hızlı gidince deli kanlı oluyorlar

bunun haricinde birde ben bazen gıcıklık olsun diye sol şeritte dururum kimse benim rahatımı bozamaz ben çok vergi verdiğimi düşünüyorum ikide bir sağ sol yapamam ve sağ taraftaki bozuk yoldan gidemem genelde sol şerit daha düzgün olur sol şeritimde giderim

bir sıkıntı daha var trafikte bozuk farlar (hatta beyaz takılmış ve allaha bakıyor)ama kimsenin umrunda değil
  • kuxrey44 K kullanıcısına yanıt
    Sonra makas atıyor demeyeceksin.Makası yiyeceksin efendisin ya hani kendince susacaksın.Çünkü sen trafikte kendinen baska kimseyi düşünmeyen yolların tek sahibi gibi davranan o kızdıgın minibüscüler varya onlardan daha fazlasısın.

Ac youtubeden avrupa otbanlarını izle adamlar nasıl yolu kullanıyor.Yeri geliyor 300 gidiyor sag tafarı bossa o seride geciyor.

Bizim millette hız sınırı 110 diye soldan 110 110 giderim kafasında halen
    Sollama kanunu diye birşey var.Acın bakın trafik kurallarına

Trafigin bir seyir akışı vardır ona uymak zorundasınız.Yoksa daha cok selekktor korna yersiniz.

İstanbul e-5 trafigi sizinle aynı kafada milyonlarda adamlar yuzunden akmıyor kilitleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çevik53

Bende senin gibilere gicik oluyorum böyle sol şeridi tıkayanlara, neymiş efendim hız sınırı 100 muş 100 le gideceksen geç orta şeride çileden çıkarma milleti.
    Bu tipler çıkınca önüme içimden güzelce sayıyorum
    eşşek gibi bekliceksin çevik kardeş acelen varsa ki sanmıyorum sağlarsın olabilicek riskleride kabullenirsin bizi ilgilendirmez
  • tek serit gidiş olan yolda (gidiş geliş değil) kasisden keyfi ekstra yavaş geçeceksem bile olabildiğimce sağdan geçerim illa arabasına acımayan bi babayiğit cıkar kasisten 50 yle ile atlar, bunu insanlar zarar görsün diye değil işi görülsün diye yaparım bunun gibi neler neler var

iyi forumlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W00DPECKER -- 14 Ocak 2020; 1:35:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SON SERİDİ BOS BİRAKİN ARKADASLAR CEZA BİR TARAFLARİNA GİRE GİRE SAGA DOGRU YAKLASİRLAR NASİLSA BİRAKİN HEVESLERİNİ ALSİN DELİKANLİLAR. AİLESİNİN SEVDİKLERİNİN YA DA TANİMADİGİ DİGER İNSANLARİN CANİNA MAL OLARAK AGİR BİR SEKİLDE OGRENMEZLER İNSALLAH...

• Hele hele şu flash bombası gibi uzun farları olan yok mu? Sinir oluyorum.

Kullandığım araba rahatlıkla 230km/h yapıyor Allahtan. Eniştem yedek parçacı. Sağolsun en kazığından bir kör lambası verdi :D Böyle yapanlara yol verip arkasına geçip yarım saat boyunca kör ediyorum. Bir daha ne uzunu açabiliyor ne de yol isteyebiliyor. Akşam saatlerinde şiddetle tavsiye edilir.

Ankara'da oturduğum için bu sorunlarla genelde karşılaşmıyorum. Herkes hızlı gitmeye meyilli zaten :D

Bana göre herkes gerektiğince basıyor. Canı sıkılan sağa çekiyor usul usul gidiyor. Ama o yolda normalde arabanın kaldırabileceği 80km/h ise ve tabela 50km/h gösteriyorsa (sokak aralarını kastetmiyorum.) 80km/h ile gitmen gerekiyor. Bizde kural bu. Zaten radarın nerede olduğunu herkes ezbere bilir. Trafik yavaşlamaz.

Uzun yolda yaşıyorsak bu olayı kusura bakma ama senle aynı görüşte değilim. Çevre yolu dediğin yol avrupa standardında 4 şeritli 250km/h rahatlıkla basabileceğin bir yol. Virajları sert değil. O yolda basmamak ayıp olur. Orda da koca 4 şeridi bırakıp da en sol şeritte 120 ile gidene gıcık kaparım. İşim gereği sürekli uzun yola çıkıyorum. Bazen 10 saat sürüyor, bazen 15 saat. Bir adamın keyfi yüzünden zaten 10-15 saat gittiğim yolu 20 saatte gidemem. Herkes can güvenliği arıyorsa o yollarda o adamın önüne çıkmayacaksın. Hem o adamı hem de kendi güvenliğini riske atmayacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fivesecond -- 14 Ocak 2020; 3:1:2 >

• Betalaktam B kullanıcısına yanıt
    allah korusun çoluğun çocuğun eşin dostun hastanelik olur acil yetişmen gerekirse şehir içi 50yi geçince heves mi değil mi tekrar konuşalım. dediğin türden denyolar çok ama genelleme yapman çok yanlış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nacila

Sol şeridi kapatamazsin istersen 200 ile git arkadan birisi geliyorsa cekileceksin o kadar
    senin gibiler varken bu ülkede katil aramaya gerek kalmıyor ,senin 200 km. ile gitme hakkın varsa ,hız limitleri içinde gidenin hayli hayli var
    yani aslında suç ondan değil sendedir ama daha önceki mesajımda yazdığım gibi ,devlet sizin tepenize binmedikçe anlamayacaksınız

sizi blokla blokla bitiremiyorum arkadaş ,sürekli yeni üyelik mi alıp duruyorsunuz ?

ayrıca hız limitlerinde sollama yapan kişilere ,sol şeridi kapatamazsınız deme uyanıklığınız da hiç bitmiyor
    yasaya göre sollamak değil ,o şeridi sürekli kullanmak yasaktır
    lakin işine ne geliyorsa onu anlayan kişilere ne anlatılabilir ?

bir gün ailen hız limitlerinde giderken ,arkadan gelen birisi 200 km. hızla vurursa ancak o zaman anlarsın
    bu ülkede sana 200 km. ile gitme hakkını kim verdi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mstyy35

"300 metre öteden selektör yapa yapa geliyor.Zaten hız limiti yolda 100 ve ben gereken hızın tam sınırında gidiyorum.Neyse biraz devam ediyorum yol vermeden ve adam dibime girmiş"

şu cümleyi yazıp, haksızlığa uğradığınızı düşünüp konu açmak çok gereksiz olmuş. Misal bugün annemi hastaneye yetiştirdim. Siz hız limiti 100 mantığıyla sollama şeridini meşgül edeceksiniz ben 160 180 ile acil durumdan dolayı 300 metre öteden gelip sellektör yapacağım ve siz halen o aptal limiti düşünerek biraz daha devam edeceksiniz.... Gerçekten akıl alır gibi değil. 300 metre öteden sellektör yaparak geliniyor ve sizin tapuladığınız sol şeridi gereksiz kullanacağını müneccim olduğunuz için mi baştan anlayıp biraz daha yol vermeden devam ettiniz? Aynısı başıma gelse ve hayat ramak meselaesi durumum olsa ben tampona yapışmayı bırakın, direkt çarpar öyle yol alırdım. Kimse kusura bakmasın.
    senin ailen çok önemli ama diğerlerinin hayatı sıfır değil mi ?
    sen paniklemişsin yoksa hiçbir mantık ,limitleri aşıp başkalarının hayatını tehlikeye atma hakkı vermez

birde öndeki gitmiyor diye çarpıp herkesin hayatını tehlikeye atacaksın öyle mi ?
    senin yakınının canı can ,diğerlerinin ki patlıcan sanki
    artık egm. forumları takip edip bu şekilde suç işlediğini itiraf edenleri tespit edip en ağır cezayı vermeli ,çünkü hem suçu ve suçluyu övme var ,hemde başkalarına kötü örnek olma suçu var ,senin söylediklerinde

şu forum bile gösteriyor ülke trafik canavarı kaynıyor

acil durum olması yasaları hiçe sayma ,başkalarının hayatını tehlikeye atma hakkı vermez

blok

• quote:

Orijinalden alıntı: pixelbs

sol şerit sollama şerididir ,
    sürekli işgal edilemez ,sollarsın tekrar geçersin şeridine ,
    ben sağ şeritte sellektör yemiştim :) sabah saat 7 gibi işe gidiyorum
    motor soğuk .60kmH fln gidiyorum Sile yolunda , arkadan gelen yarım otobus
    sellektör çakıyor ,uçmamız mı lazımdı
    ya sen bunların sol şeridi sollama şeridi olarak kullanmak istediğini falan mı zannediyorsun ?
    sol şerit sollama şerididir diyenlerin % 99 veya daha fazlası hız delisi olduğundan böyle bir şeye sığınıyor

diğer türlü olsa hem sol şeridi sürekli kullanmanın hata olduğunu ve hemde hız limitlerini aşmanın hata olduğunu söyler
    ama bütün mesajları okursan göreceksin ,tamamı hız meraklısı trafik canavarı

en sağ şeritte olsan da yapar ,hatta sağ şeridin de sağına toprağa çıksan da yapar

hatta bunlar orta şeridi dahi kendinin gören tuhaf düşünceli insanlar
    bunlar aynı zamanda potansiyel makasçılardır ve her zaman kendilerine haklı çıkacak bir mazeret bulurlar
    adam en sol şeride son sürat bir dalıyor ,tabi önünde mutlaka bir araç oluyor (kendine göre yavaş giden) ,sağ şeride atlıyor ,olmadı en sağ şeride atlıyor ,sorsan mutlaka acele işi vardır ,hatta mutlaka bir hastası vardır ,bu ülkede ambulanslar ne işe yarar acaba ?

diğer bir grup ise herkeste sol şeridi kullanma hastalığı var diyenler ,yahu madem herkes sol şeridi kullanıyorsa o zaman sende sağ şeridi kullan ,böylece rahat rahat git işte daha ne istiyorsun ?

yalan tabi ,sağ şeritte rahatlık olur mu ?
    her zaman yavaş giden bir araç olur ve hiç durmadan sollama yapman gerekir

üstelik sol şerit sollama şerididir diyenler ,en çok sol şeridi sürekli kullananlardır
    çünkü adam çıldırmış 200 veya daha yüksek hızla gidiyor ve bu durumda orta şeride geçip nasıl devam etsin ,orta şeritte genelde 100-120 km. ile gidenler olur ,bunun arkasına geçip nasıl devam etsin ?

hız limiti ihlal edildiği zaman her şey allak bullak oluyor ,domino etkisi yapıyor
    misal hız limitleri 120 km. ise ,o yolda sollama en fazla 130 km. ile yapılır ,böyle olunca orta şeritte 100-120 km. ile gidenler olur ,sağ şeritte ise 80-100 km. hızla gidenler olacaktır

görüldüğü gibi buna herkes uysa sollama yapacak araç en fazla 20-30 km. diğerinden daha hızlı olacak ,böylece sağa geçmesi de çok kolay olacaktır
    sen 200 km. ile gelirken ,sağındaki 100-120 km. ile gidiyorsa ,sağa geçip nasıl bunun arkasından bir müddet gideceksin ?
    tabi birde tersi durum var ,adam saygılı birisi orta şeritte 120 km. ile giderken önüne daha yavaş giden bir araç geliyor ,normal olarak bunu sollaması gerekiyor ve işte o zaman "sol şerit sollama şerididir" ayağı çeken hız canavarı devreye giriyor ve adama normal bir sollama yapmasına dahi izin vermek istemiyor ,çünkü beyimizin yıldızları dökülüyor ,vardığı yerde diğer türlü nasıl hava atacak ,"ben bu yolu 200 km. ile şu kadar sürede gittim" nasıl diyecek ve diğerleri de "vay be sen ne süper şoförsün" diyecek ?

bizde gençlik yaşadık ,hiç kimse kendini kandırmaya ve vicdan yapmaya kalkmasın ,limit dışı araç kullanma isteği psikolojik bir sorundur
    bunu en başta acemiler ,sonrasında gençler çoğunlukla yapar
    en komik olanı ise yavaş giden yaşlıları korkak falan zannetmeleridir :)

• konu aşırı haklı. üç şeritli yolda orta şeritten kamyonlar 70le giderken ben sol şeritte 100le giderim. ha evet sol şeridi sollamak için kullanıyoruz eyvallah da orta şerit ful doluysa ne yapacağım gidip kamyonun arkasına mı takılayım.

ayrıca çok acil bir işin yoksa sollamak için selöktör yakmak öküzlüktür. görmemişliktir.

• skuti61 kullanıcısına yanıt
    Kardeş trafikte çok kisinin hesabini durttum o sellektor yapanlarin sen rahat ol ben yolumu bilirim atiyorsa makas atsin ben o sellektor yapanlarin egosunu cok iyi bilirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Hız limitlerinde sol şeritten gidilmez. Aynı havayı solumuyoruz sanırım. Sizin azot oranı bı tık fazla gidiyor beyne

• ne kadar sol şerit fetişi var memlekette ben de 110'u geçmiyorum ama orta şeritte veya kamyon yoksa sağ şeritte gitmesini biliyorum. istanbul'dan ankara'ya 110 km sabit hızla orta şeritten tem'den gittim geçen yaz. bir sıkıntı yaşamadım çok şükür.

sol şeridi boşuna işgal etmeyin. trafikte bir sürü tehlikeli tip var. yol vermedim diye canımdan olmak istemiyorum allah korusun.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.