Şimdi Ara

Araç Tavsiyesi (Gerçek Konu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar, aylık aşağı yukarı 3.500 - 4000 tl arasında gelirimiz var,ben müzisyenim,babam itfaiye şöforü,evimiz var,yeni bir araç alma arifesindeyiz,fakat kafamız çok karışık,150 bin tl kadar bütçemiz var,bunun 20-30 bin kadarını araca ayırabiliriz,fakat bunun yerine 7-8 milyarlık bi araç alınıp,150 binin üstüne kredi çekilip,2 tane daire almak daha mantıklı değilmidir sizce,evin birini peşin almış,digerini krediyle almış olacağız fakat içindeki kiracı kiracısıyla artı peşin almış olduğumuz evin geliri krediyi rahat öder,ne yapmak mantıklıdır sizce,benim ki biraz fikir alış verisi konusu oldu ama :),neyse. Araç olarak,connect,transporter,vito,focus,belki lacetti sw felan,bilemiyorum.dizel benzin fark etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan_74 -- 22 Kasım 2014; 20:07:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayrıca,krediler bittiğinde,sıfır araç aladabiliriz,o zaman bütçe çoşar işte,hem kiralar,hemde maaşlarla yürürüz diye düşünüyorum.

• 30.000-40.000 lira arasına temiz bir dizel araç alın. Kalan paranın üstüne kredi çekip bir de ev alın. Dünya hali, yarın bir gün sıkışırsanız, acil bir ihtiyaç çıkarsa aracı satabilirsiniz. Ama evi hızlı ve zararsız satamayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

30.000-40.000 lira arasına temiz bir dizel araç alın. Kalan paranın üstüne kredi çekip bir de ev alın. Dünya hali, yarın bir gün sıkışırsanız, acil bir ihtiyaç çıkarsa aracı satabilirsiniz. Ama evi hızlı ve zararsız satamayabilirsiniz.

Düşüneceğim,ilginize çok teşekkür ederim.

• Helal olsun itfaiye şöförü bir baba bu kadar para kazanıp biriktirebiliyorsa

• quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

Helal olsun itfaiye şöförü bir baba bu kadar para kazanıp biriktirebiliyorsa

Aile büyüğümüz var emekli,oda bizimle 15 yıldır,artı müzisyenlerin gecelik aldığı paralar iyi para,babamın mesaisi nöbetleri neyse,çalma çırpma yok yani arkadaşım bunu ima ediyosan,namuslu insanlarız biz,başka bir şekilde para kazansak bu kadar detaylı anlatmazdım durumumuzu,eğer iyi dilekle helal olsun diyorsanizda tesekkur ederim.

• bir ev bir araba alın. daha fazlası için zorlamayın. yine birikince bir daha alırsınız. ama fazla dünya malına yönelmeyin bence. ikisini borçsuz alacaksınız zaten. şükür edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcas

bir ev bir araba alın. daha fazlası için zorlamayın. yine birikince bir daha alırsınız. ama fazla dünya malına yönelmeyin bence. ikisini borçsuz alacaksınız zaten. şükür edin.

Şükürler olsun hocam Allah olmayanlarada versin ihtiyacı olanlara veya sizlere faha iyilerini versin inşaallah,teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkan_74

quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

Helal olsun itfaiye şöförü bir baba bu kadar para kazanıp biriktirebiliyorsa

Aile büyüğümüz var emekli,oda bizimle 15 yıldır,artı müzisyenlerin gecelik aldığı paralar iyi para,babamın mesaisi nöbetleri neyse,çalma çırpma yok yani arkadaşım bunu ima ediyosan,namuslu insanlarız biz,başka bir şekilde para kazansak bu kadar detaylı anlatmazdım durumumuzu,eğer iyi dilekle helal olsun diyorsanizda tesekkur ederim.

İyi dilekle dedim beklenmeyecek kadar para biriktirmiş onu demek istedim

• Ben aynı bütçeye sahip olsam, bir tane lpgli Lada Vega alırdım 10 milyara kadar. Gerisini eve yatırırdım. Arabaya gereğinden fazla para vermek bana saçma geliyor. Arabada herkes donanım falan arıyor. Hatta bazı arkadaşlar, arabanın gerçek amacını unutuyorlar artık. Altı üstü seni bir yerden bir yere götürecek. Ayağını yerden kessin yeter. Tamam konfor da önemli de, eskiden millet ne arabalara binip, ne uzun yollar yapıyormuş.. Çok aşırı uzun yol yapmadıktan sonra çok konfor da aramam ben şahsen.. Aracın yakıtı, güvenliği yerinde olsun yeterli..
    Araba durduğu yerden masraf yapar, ev ise sürekli gelir getirir. Bence ilk tercih ev olmalı.
    Piyasada 10 milyara temiz arabalar da var. İlla pahalı olacak diye birşey yok.

İlanları örnek için atıyorum, sitede aratırsan daha temizlerini bile bulabilirsin.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lada-emekliden-ihtiyac-icin-satiyorum-185227388/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lada-fiyat-dustuu...bayandan-emsalsiz-lada-vega-sport-184618567/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özcan35 -- 22 Kasım 2014; 21:56:40 >

• 20 30 bine araba aldınız, kaldı 130 bin onada ev aldınız, bir ev için daha kredi çektiniz şehrinizi bilmiyorum ama en kötü ev 70 lira bu devirde oda aylık 3 4 k gelirle (tabi bu para ev ihtiyaçları hariçse) en aşşa 6 7 yılda içinden çıkarsınız. Aile büyük değilse eski olmasına bakmadan 2 ev alır birini kiraya verir, diğerinde oturur, kalan işte 10 20 liraya araba alırdım. Gelen kira ve gelirle bir senede, oturduğumuz evi satar üstüne geliri koyar 90 100 bir eve liralık çıkardım. Rakamları orantılı yazdım dilerim anlamışsınızdır. Tabi herkesin aile yapısı farklı kimi 1 kişi de olsa dar evde daralır rahatını sever ama bir sene azıcık dertlenerek, bankaya belaya bulaşmadan bu dediğim yapılabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.