Şimdi Ara

ARACIMA KAR DÜŞTÜ PERTE ÇIKAR MI?(RESİMLİ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
2
Favori
18.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • resimlerde gördüğüm kapılar ve camları sağlam direklerde hasar yok sadece tavan ,tavan döşemesi ve 2 cam hasarlı bu durumda perte çıkması zor
  • Muştayım şehir olarak bir de kasko poliçemi inceledim karla ilgili bişey yazmıyo ya karşılamazlarsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozborme

Muştayım şehir olarak bir de kasko poliçemi inceledim karla ilgili bişey yazmıyo ya karşılamazlarsa

hiç farketmez kardeş aracının sigorta-kasko tam ise gelecek görevli vs kimse zabıt tutturursun böyle iken böyle oldu diye,büyük ihtimal ile sana dümene yatacaklar yaptırırız ederiz bu demek olur ki sigortacı bu işten güzel bir kaymak yiyecek bir de aracı yapan usta tabi,olan sana olur tramer de kol gibi kayıt gözükür keza tavan işlem görmüş aracı da kimseye satamazsın..

istikrarlı ol,taviz verme ve sert-baskıcı ol,bu arabayı yaptırıp ne yapayım ben? de,tava işlem görmüş aracı kim alır? aracımı sanayilerde dolaştırıp,değerini hiç parasına düşürdükten sonra bu araca binsem ne binmesem ne...
  • Bence pert olmaz yuruyen ve motor saglam.
    Gecmis olsun icim acidi valla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Super Santorelli

quote:

Muştayım şehir olarak bir de kasko poliçemi inceledim karla ilgili bişey yazmıyo ya karşılamazlarsa

hiç farketmez kardeş aracının sigorta-kasko tam ise gelecek görevli vs kimse zabıt tutturursun böyle iken böyle oldu diye,büyük ihtimal ile sana dümene yatacaklar yaptırırız ederiz bu demek olur ki sigortacı bu işten güzel bir kaymak yiyecek bir de aracı yapan usta tabi,olan sana olur tramer de kol gibi kayıt gözükür keza tavan işlem görmüş aracı da kimseye satamazsın..

istikrarlı ol,taviz verme ve sert-baskıcı ol,bu arabayı yaptırıp ne yapayım ben? de,tava işlem görmüş aracı kim alır? aracımı sanayilerde dolaştırıp,değerini hiç parasına düşürdükten sonra bu araca binsem ne binmesem ne...

Hocam poliçemin resmini ekleyeyim bir bakın isterseniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Super Santorelli

quote:

ARACIMA KAR DÜŞTÜ PERTE ÇIKAR MI?(RESİMLİ)
     ARACIMA KAR DÜŞTÜ PERTE ÇIKAR MI?(RESİMLİ)

• senin sigorta dandik bi sigorta (ray sigorta,çok aradın mı?) fakat dediğim gibi bir tutum izle,aracı yaptırmaya yanaşma,perte çıkar araç bedelini al bak dalgana..
  • Gidin servisle konuşun. Olay serviste biter. Masrafı biraz şişirsinler gelen paraylada aynı bayiden focus için pazarlık yapın

• perte çıkmaz bu araç. çok hasarı yok malesef..
  • Gecmis olsun hocam pesini birakmayin olayin baski yapin forum arkanizda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prydzsnare -- 9 Ocak 2016; 3:31:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkdkutalmış

resimlerde gördüğüm kapılar ve camları sağlam direklerde hasar yok sadece tavan ,tavan döşemesi ve 2 cam hasarlı bu durumda perte çıkması zor

Hocam direktede hasar gördüm sanki. Aracin dengesini bozacak durum bence. Sadece tavan geçmesi yok sanırım.

• geçmiş olsun, inş. perte çıkar.
  • geçmiş olsun %90 pert
    Allah beterinden korusun
  • Zor bir durum hakketen iyi ki kaskon var bide olmasaydı neyse tekrar geçmiş olsun.Şu video da tavan şasiyele tek parçaymış gibi duruyor.Yani o tavanı elle düzeltmeyi saymazsak tamir tavanı değiştirmekten geçiyor oda kaynak işi demek ve eğer kaynak profesyonel bir şekilde yapılmazsa her yağmurda o araç su alır diye düşünüyorum, ayrıca aracın üstündeki kar tabakası eridiyse ön konsol yani airbagden tut bütün elektronik parçaların olduğu yer suyu içine almıştır buda tamiri zor birşey olsa gerek hatta tamiri bırak direk elektronik parçanın değişimi ile çözülür. Basit bir işe bile bin tl para isteyen bir servis bu araca heralde yarım bir focus parası ister. Bunun tamiri de baya bir uzun sürer heralde buda sana ikame araç vermesi demek buda ayrı bir masraf e kasko şirketide artık ne yapar bilinmez bir bilene sormak gerek sonucu aktarırsan seviniriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msbphoenix -- 9 Ocak 2016; 5:00:03 >

• kardeş geçmiş olsun,çok üzücü bir durum...

kurban kestinmiydi aracı alınca?
  • Geçmiş olsun, (bildiğim kadarıyla) kasko şirketleri aracınızı bu haliyle ihale ile satışa çıkarıyor
    Örnek; ihalede aracınıza 40.000 TL teklif verdiler. Sizinde ikinci el değeri olarak 65.000 TL almanız gerekiyor.
    Kasko şirketi hesabı 65.000-40.000=20.000 TL olarak hesaplıyor, eğer onarım 10.000 ise araç perte çıkmıyor onarılıyor
    Tabi burada kasko şirketi ve acente çok önemli faktör

Ancak sizin hasarın onarılması durumunda aracınız ikinci elde muadillerine göre 5.000-15.000 TL arası değeri düşük olacaktır
    Tavanı işlem görmüş veya değişmiş araç piyasada direk pert (takla atmış, devrilmiş) statüsüne giriyor, satmakta zor oluyor
    Aslında sizin hasarınızı onarım ücreti+değer kaybı olarak görmek lazım
    Bununla ilgili acente niz veya avukatla görüşmenizi tavsiye ederim
  • Kasko poliçemi inceleyebilirmisiniz acaba bu hasar kasko kapsamına giriyor mu

• Kotu olmuş gercektende cok gecmıs olsun Pert olması lazım ama etmeyebılırlerde..
  • Vay Hemşehrim çok geçmiş olsun. Allah canınızı korumuş.INSALLAH süreç gönlünüzce sonuçlanır

• Pert olursa ilk sene oldugu icin sifiriyla degistirirler policede varsa.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.