Şimdi Ara

Arama Bitti !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
26.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler iyi akşamlar benim arama ile ilgili bi sorunum var 5 dk önce oldu 5 dk öncesine kadar hiçbir sorun yoktu bana arama geliyor köntör sorgulatıyorum cevap geliyor fakat arama yapıyorum dıt dıt dıt die ses geliyo arama bitti yazıyo neden olur anlamadım ? yardım edin lütfen :S

• Yapay Zekanın Yanıtı

Arama Bitti: Nedenleri ve Çözümleri

"Arama bitti" hatası, bir arama yapmaya çalıştığınızda karşılaşabileceğiniz yaygın bir sorundur. Bu hata, çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir ve bu nedenlere bağlı olarak farklı çözümleri vardır.

"Arama Bitti" Ne Demektir?

"Arama bitti" hatası, aradığınız numarayla bağlantı kurulamadığında veya arama işlemi tamamlanamadığında görüntülenir. Bu hata, hem sabit hatlı hem de cep telefonlarında oluşabilir.

"Arama Bitti" Hatasının Nedenleri

• Aradığınız numara meşgul: Aradığınız kişi başka bir görüşme yapıyor olabilir.
    • Aradığınız numara kapalı: Aradığınız telefon kapalı olabilir veya menzil dışı olabilir.
    • Ağ sorunları: Kendi ağınızda veya aradığınız numaranın ağında sorunlar olabilir.
    • Cihaz sorunları: Telefonunuzda veya aradığınız kişinin telefonunda donanım veya yazılım sorunları olabilir.

"Arama Bitti" Hatasının Çözümleri

"Arama bitti" hatasını çözmek için deneyebileceğiniz birkaç yöntem vardır:

• Yeniden ara: Birkaç dakika bekleyin ve tekrar aramayı deneyin.
    • Numarayı kontrol edin: Aradığınız numaranın doğru olduğundan emin olun.
    • Ağınızı kontrol edin: Kendi ağınızı ve aradığınız numaranın ağını kontrol edin.
    • Telefonunuzu yeniden başlatın: Telefonunuzu kapatıp tekrar açmak, geçici sorunları gidermeye yardımcı olabilir.
    • Cihazınızı kontrol ettirin: Telefonunuzda veya aradığınız kişinin telefonunda herhangi bir donanım veya yazılım sorunu olup olmadığını kontrol ettirin.

Telefon Çalmadan Arama Bitti Ne Demek?

Telefonunuz çalmadan arama bitti hatası alıyorsanız, bunun nedeni genellikle şu olabilir:

• Aradığınız numara meşgul: Aradığınız kişi başka bir görüşme yapıyor olabilir.
    • Aradığınız numara sizi engellemiş: Aradığınız kişi sizi engellemiş olabilir.

iPhone "Arama Bitti" Hatası

iPhone kullanıcıları, "arama bitti" hatasıyla karşılaşabilirler. Bu hatanın nedenleri ve çözümleri yukarıda belirtilenlerle aynıdır. Ancak bazı durumlarda, iPhone'a özel sorunlar olabilir. Örneğin:

• iOS yazılımı güncel değil: iOS yazılımınızı en son sürüme güncellemek sorunu çözebilir.
    • Ağ ayarlarını sıfırlayın: Ağ ayarlarını sıfırlamak ağla ilgili sorunları gidermeye yardımcı olabilir.

Yukarıdaki çözümleri denedikten sonra hala "arama bitti" hatası alıyorsanız, servis sağlayıcınıza başvurarak daha fazla yardım almalısınız.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Bazen bende de oluyor (1.1.4 ziphone ile kırılı) kapatıp açıyorum hemen düzeliyor
  • dün banada aynısı olmuştu, telefonu kapatıp açtım düzeldi. sende yap düzelebilir, belki hattan kaynaklanıo olabilir. bnm hattım avea eski telefonumda da bazen böyle şeyler oluyodu...
  • Denedim olmadı üst üste denedim bi kere arayabildim sora gene gitti . benim 1.1.3
  • quote:

Orjinalden alıntı: anilsar

Beyler iyi akşamlar benim arama ile ilgili bi sorunum var 5 dk önce oldu 5 dk öncesine kadar hiçbir sorun yoktu bana arama geliyor köntör sorgulatıyorum cevap geliyor fakat arama yapıyorum dıt dıt dıt die ses geliyo arama bitti yazıyo neden olur anlamadım ? yardım edin lütfen :S

Direkt sorayayım AVEA'mı kullanıyorsun...

• Benim hattım da avea ve aynı sorunu yaşadım bu akşam, tahmin ediyorum kandil olmasından kaynaklanan bir şebeke yoğunluğu sorunu var aveanın bu akşam...
  • Kardeşimin hattını taktım o çalışıyo turkcell e gidip deiştirim hattımı yedeği vardır onlarda heralde nerden deiştirebilrim ?
  • Yalnız anlamadım hat eski olsa en baştan çalışmazdı şimdiye kadar güzel giden telefon bu akşammı arama yapmaz oldu ?
  • quote:

Beyler iyi akşamlar benim arama ile ilgili bi sorunum var 5 dk önce oldu 5 dk öncesine kadar hiçbir sorun yoktu bana arama geliyor köntör sorgulatıyorum cevap geliyor fakat arama yapıyorum dıt dıt dıt die ses geliyo arama bitti yazıyo neden olur anlamadım ? yardım edin lütfen :S

şebeke problemi
  • Bende avea kullanıyorum ve zaman zaman benimde başıma geliyor.Şebekeden kaynaklanan bir problem bir süre sonra tekrar deneyin düzelecektir.
  • Aynı problem sabahtan beri bende hala devam etmekte.Başka telefonlardan arama yapılabiliyor ama iphone'umla yapamıyorum.
    1.1.3 ziphone ile kırmıştım.
  • dün akşam aynısı bendede oldu başka telefona takıncada olmadı avea dün akşam resmen göçtü
    quote:

Orjinalden alıntı: Deamien

Aynı problem sabahtan beri bende hala devam etmekte.Başka telefonlardan arama yapılabiliyor ama iphone'umla yapamıyorum.
    1.1.3 ziphone ile kırmıştım.
  • Arkadaslar Kandil nedeni ile Avea'da oldu oyle bir durum. Sorun yok ;)
  • quote:

arkadasım butun hatlarda arada bir oluyor boyle bir durum.. kapatıp acmana gerek yok..ayarlardan sebekeyi tıkla.. otomatik arayıp bulacak..ondan sonra duzeliyor..
  • Karşı taraf meşgulsede arama bitti uyarısı veriyor.Mesgul tonu yok telefonda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbs02

quote:

Direkt sorayayım AVEA'mı kullanıyorsun...

İşte mesele bu :))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.