Şimdi Ara

Arçelik Full Automatic 2200 programı ilerletmiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
7.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bizde bir "Arçelik Full Automatic 2200" çamaşır makinesi var. Bir süre öncesine kadar normal çalışıyordu. Artık yıkamaya başladığında bir süre sonra takılmaya ve programı ilerletmemeye başladı. İlk çalışmada suyu aldıktan sonra yıkama bölümünde suyu ısıtırken takılıyor ve sürekli orda kalıp program düğmesini ilerletmiyor. Bu arada da eğer düğmeyi kendim ilerletmezsem su sicaklığı ayarladığım değerin çok üzerine çıkıyor ve çamaşırlara zarar veriyor.
    Bu takılmanın sebebi ne olabilir ve en önemlisi nasıl giderilebilir bir fikri olan var mı?
    Teşekkürler.

• Onu müzeye koy artık,ama sakın atma bir efsane o
  • Anlattıklarınıza göre termostat bozulmuş. Termostat atmadığı için suyu ısıtmaya devam ediyor, su ısıtma bitmediği için de program ilerlemiyor.
    Termostat düğmesini çekip çıkarın. Makinenin üst ve arka kapaklarını sökün. Rezistansın oralarda makinenin kazanına giren ince kılcal boru olması lazım. Bu boru termostat düğmesin kadar uzanır. Bu kılcal boruyu komple sökün servisten veya tamircilerden yenisini temin edin. Kazandan su sızdırmayacak ve bükmeyecek şekilde yenisini takın. İyice sabitleyin ki kazanın sallanmasıyla çıkmasın veya bükülmesin. Bu kadar.
  • aynı makineyi annem kullanıyor onunda aynı sıkıntısı var. ama ısıtmada değilde durulamada takılıyor. Elinle ilerletmezsen sabaha kadar durulama ilemini tekrarlıyor.

Onlarda kullanılan sistem kurmalı saat gibi bir sistem var. Sakın termostatı felan sökme. Program elektronik olmayıp mekanik olarak tetiklendiği için ilerlemiyor nerede takılmışşsa onu tekrarlıyor. Mekanizmanın temizlenmesi yada değiştirilmesi gerekiyor. Annem elle hallediyor. Biz yaptrımadık bile.
  • Aynı makineden bizdede var. Takılma sorununu bizde yaşıyoruz ama hangi aşamada olduğunu bilmiyorum annem eliyle biraz çevirerek yıkama işlemine devam etmesini sağlıyor.
  • aslında siemens olup çok kaliteli bir makine idi zamanına göre.bizde 2100 modeli vardı sonra siemens aldık o da gayet iyi 7 yıldır sorunsuz çalışıyor.bu makineler ne kadar iyi de olsa hem elektrik hemde su sarfiyatı oldukça fazla artık değiştirilmesi gerekir diye düşünüyorum.
  • sorun ısıtma işlemini yapan rölede de olabilir röle kontakları ısıtma konumunda yapışıp kalmış olabilir bu da cihazın ısıtmada çıkamamasına neden olur.
  • Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Sanırım en iyisi bir servis çağırıp baktırmak. Farklı farklı yorumlar geliyor. Zaten makinenin üst kapağını açınca bu sorunu kendi başıma halledemeyeceğimi gördüm çünkü butonların arkasından çok sayıda kablo çıkıyor ve farklı yerlere gidiyor. Oldukça karışık yani.
  • Anlattıgınız olayı 2100 makinamda yaşadım..Beyni degiştiriyorlar. Program akışını saglayan beynin .15 yıl ömrü var...Hepsi bu kadar...Makinasını degiştirenler 2100 ve 2200 leri 50 - 100 liraya satıyorlar...Onlardan beyni söküp takın..30-50 lira tutar tutmaz... Ben yeni beyini arçelik servise 48 liraya taktırmıştım.. Tam .7 sene önce.... Şimdi kaç lira bilmiyorum... Evime 1988 de aldıgım 2100 makinaya 4 ay önce veda ettim...Parasız servise verdim...saglam çalışıyordu....Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 27 Ocak 2009; 18:52:03 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.