Şimdi Ara

arkadaşlar çok acil gelin cpf ne demek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
14.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar oynadığım oyun var bu oyuna coins çekiceğim ama anlamadığım bir yer var cpf ne demek portekizcede açılımı Cadastro de Pessoas Físicas demekmiş linkide vereyim
    https://billing.boacompra.com/checkout.php?info&sid=pdtehvl2v9he9h3g6l3si48dp7

• Yapay Zekanın Yanıtı

CPF Nedir?

CPF (Cadastro de Pessoas Físicas), Brezilya'da bireyleri tanımlamak için kullanılan bir vergi kimlik numarasıdır. CPF numarası, Brezilya'da ikamet eden tüm bireyler ve Brezilya'da gelir elde eden yabancılar için gereklidir.

CPF Numarası Nedir?

CPF numarası, aralarında noktalar ve çizgiler bulunan 11 haneden oluşan benzersiz bir sayıdır. Örnek bir CPF numarası şu şekildedir: 123.456.789-00.

CPF Alma

Brezilya dışında ikamet eden yabancılar, Brezilya'da Federal Gelir İdaresi'ne (Receita Federal do Brasil) başvurarak CPF numarası alabilirler. Başvuru süreci, gerekli belgelerin sunulmasını ve bir ücretin ödenmesini içerir.

CPF Nedir Türkiye?

Türkiye'de "CPF" terimi kullanılmamaktadır. CPF, yalnızca Brezilya'da kullanılan bir tanımlayıcıdır.

Önemli Noktalar

• CPF numarası, Brezilya'da vergi beyannameleri vermek, banka hesapları açmak ve mülk satın almak gibi çeşitli amaçlar için kullanılır.
    • Yabancılar, Brezilya'da gelir elde ediyorlarsa CPF numarası almakla yükümlüdürler.
    • CPF numarası, bireyleri vergi amaçları için tanımlamak ve izlemek için kullanılır.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • hadi beyler ben buraya ne yazıcağım
  • Central provident fund emeklilik planı gibi birşey Türkçeleştirirsek nerden emeklisiniz oluyor sanırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SGK yaz kabul etmezse aramaya devam et zaten kabul etmez yanlışsa

• quote:

Orijinalden alıntı: gidendalga

SGK yaz kabul etmezse aramaya devam et zaten kabul etmez yanlışsa

hocam şimdi baktımda numara girilecek bişey ama 3 haneli şu şekilde xxx.xxx.xxx-xx
  • Brezilya dan mı yapıyorsun alışverişi

• quote:

Brezilya dan mı yapıyorsun alışverişi

evet hocam ama turkiye diye belirttim
  • Cpf İngilizce diye umuyordum, değilmiş ama anlamı tahmin ettiğim gibi sosyal güvence numarası gibi birşey sen bir yabancı da olsan o kodu alman gerekiyor sanırım. Bana sorarsan ya bulaşma ya da bilen birini bekle derim

Düzeltme: vergi numarasıymış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi potansiyelfark -- 17 Haziran 2013; 5:23:47 >
  • quote:

Cpf İngilizce diye umuyordum, değilmiş ama anlamı tahmin ettiğim gibi sosyal güvence numarası gibi birşey sen bir yabancı da olsan o kodu alman gerekiyor sanırım. Bana sorarsan ya bulaşma ya da bilen birini bekle derim

hmm. peki kardeş bu işler beni aşar, vaz geçeceğiz mecbur
    ayrıca yardımların için çok teşekkür ederim
  • vergı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.