Şimdi Ara

Arkadaşlar !!!Hakiketen bu kadar cahilmiyiz???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sokak röportajları yapılırken dikkatimi çekti.Sarı mikrofon vb.Ya mikforon uzatılan vatandaşlarımız çok cahil yada montajlanıp özellikle bu tip insanları yayınlıyorlar.Ayrıca TV'de ki bilgi yarışması programlarında son zamanlarda bu tip insanlara da denk gelebilirsiniz.Nedendir sizce?Özellikle mi seçiliyor yada genel olarak mı böyle?

• "Cahil" tanımı kim için geçerlidir ?

İnsan bilmediginin cahilidir efendim.Genel kültür derken neyin genel kültürü uluslararası ortak bir genel kültür mu var da bizim haberimiz yok ?

Şahsen din,dinler tarihi ve mantık ilmine yıllarımı verdim kolay kolay affetmem gelen soruları velhasıl kelam bir su borusu patlasa nasıl tamir edicem bilmem,evin içinde bir eşya veyahut alet arzalansa çoğunu nasıl tamir edicem bilmem musluk olsun kalorifer olsun vs.

Bu cahil ithamı yapmak ancak insanın cahilliğini gösterir.

Her şeyi bilemeyiz merak ve tecrübeleri herkesin birbirinden farklı olabilir ama cahil olduğu anlamına gelmez.

Şurada kalksam Platon'un mağara ireolojisinden Marx'ın özel mülkiyetine ordan Thomas Hobbes'in korku ve endişe yaşamında devlet rolü bağlantısı sizce nedir desem apışır kalırsınız.

Bana da biri dese ki dilbilgisi kuralları için çok hata yapıyorsun bende apışır kalırım.

Yaşınız ya çok genç ya da beyninizde bir sorun var (Halil İnalcık'ın dediği gibi) insanları sizin bildiklerinizi bilemedikleri için yargilamayin.

Fatih'in felsefe hocası birgün sinirlenip dönmüş ve demiski:

Cahillik ne kadar güzel her şeyi bildiğini sanıyorsun.
  • Genel olarak boyle.Boyle degil diye dusunuyorsaniz cevrenizden kaynaklidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düzgün cevapları yayımlayacaklarını mı zannediyorsunuz
  • Hadi oyununu biliyorsunuzdur hepiniz. Ben useniyorum 15 kurus icin o reklamlari izleyip kizlarin bos yapmalarini dinlemeye, ama kiz arkadasim seviyor, o yuzden birlikteyken o actiginda beni de yanina cagiriyor. Her en ufak matematik iceren soru ciktiginda, bak simdi deli gibi elencekler diyorum, sacmalama ya ilkokul seviyesi diyip guluyor, gorursun diyorum, cat diye izleyenlerin %40 i eleniyor.

2-3 gun onceydi galiba, yine oynuyordu, asagidakilerden hangisi soguk kanlidir diye bir soru cikti, siklarda kutup ayisi vardi, bir surungen vardi, bir de bir tane daha memeli hayvan vardi. Kutup ayisi diyecek bir kisim, kutup sonucta dedim, yok artik dedi. Yalniz ben sadece beklenilenden fazla kisi onu isaretler diye dusunurken 100.000 den fazla kisi kutup ayisini isaretledi. Ben bile beklemiyordum bu kadarini.

Yani kisacasi evet, hakikatan bu kadar cahiliz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Cahil" tanımı kim için geçerlidir ?

İnsan bilmediginin cahilidir efendim.Genel kültür derken neyin genel kültürü uluslararası ortak bir genel kültür mu var da bizim haberimiz yok ?

Şahsen din,dinler tarihi ve mantık ilmine yıllarımı verdim kolay kolay affetmem gelen soruları velhasıl kelam bir su borusu patlasa nasıl tamir edicem bilmem,evin içinde bir eşya veyahut alet arzalansa çoğunu nasıl tamir edicem bilmem musluk olsun kalorifer olsun vs.

Bu cahil ithamı yapmak ancak insanın cahilliğini gösterir.

Her şeyi bilemeyiz merak ve tecrübeleri herkesin birbirinden farklı olabilir ama cahil olduğu anlamına gelmez.

Şurada kalksam Platon'un mağara ireolojisinden Marx'ın özel mülkiyetine ordan Thomas Hobbes'in korku ve endişe yaşamında devlet rolü bağlantısı sizce nedir desem apışır kalırsınız.

Bana da biri dese ki dilbilgisi kuralları için çok hata yapıyorsun bende apışır kalırım.

Yaşınız ya çok genç ya da beyninizde bir sorun var (Halil İnalcık'ın dediği gibi) insanları sizin bildiklerinizi bilemedikleri için yargilamayin.

Fatih'in felsefe hocası birgün sinirlenip dönmüş ve demiski:

Cahillik ne kadar güzel her şeyi bildiğini sanıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.