Şimdi Ara

arkadaşlar lastik tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eminim böyle bir konu vardır ama araştıracak vaktim yok.aracım 2009 1. 4 getz start oto. aracımın lastiklerini değiştireceğim zaman hangi markanın hangi lastiğini almalıyım.lastik mevsimlik olmalı, çünkü öyle çok kış olan biryerde yaşamıyorum.önerilerinizi bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: 1044ykp

Eminim böyle bir konu vardır ama araştıracak vaktim yok.aracım 2009 1. 4 getz start oto. aracımın lastiklerini değiştireceğim zaman hangi markanın hangi lastiğini almalıyım.lastik mevsimlik olmalı, çünkü öyle çok kış olan biryerde yaşamıyorum.önerilerinizi bekliyorum

Mıchelın enerji 185*60*14 benım tercıgım.
  • 1.4 dohc 97hp aynı ölçüler sanırım. 175/65/14 PİRELLİ CINTURATO P4 kullanıyorum yol tutuşunda verdiği güven çok ii özellikle yağmurda ..
  • bencede 185/60/14 michelın yada nokian derim.ikiside bir numara lastikler.
  • peki bu ölçülerden biri 185 biri 175 hangisi yakıtta etkisi daha ekonomiktir.yada lastik ölçülerinde yakıt ekonomisi için neye dikkat etmek lazım cvplar için şimdiden teşekkürler
  • elbette 175 daha az yakar,ama 185 tabanda çok farketmiyor.mesela getz cool'da 185 taban orjinal ve 15 jant.185 tabanda araç yolu daha iyi tutar virajlarda daha iyi olur kavraması.haa belki çok az bi miktar fark eder ama oda pek belli olmaz.araçda ayrıca oturaklı gözükür bi miktar daha kalın olduğu için tekerler.
    quote:

Orijinalden alıntı: 1044ykp

peki bu ölçülerden biri 185 biri 175 hangisi yakıtta etkisi daha ekonomiktir.yada lastik ölçülerinde yakıt ekonomisi için neye dikkat etmek lazım cvplar için şimdiden teşekkürler
  • Mıchelın yakıt tasarrufu sağladıgı ıcın 185*60*14 mıchelın ile Orjınal hankok 175*65*14 arasında yakıt farkı olmucanı dusunuyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.