Şimdi Ara

Arkadaslar pcden cok yüksük şekilde fan sesi çıkıyor lütfen yardım:(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kasam feel fl 550 model 3 tane 12mm fan var biide ekran kartı ve işlemci fanıda eklenince sanırsın uçak kalkıyor :) gülüyorum ama çok sinir bozucu bi durum...

Sistemim:

AMD Phenom II X3 710, 2600 MHz (13 x 200)
    Anakart Adı Asus M2N68-AM SE
    Kingston 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
    ATI Radeon HD 4800 Series (1024 MB)
    Samsung 500 gb HArddisk
    Feel Fl550 Kasa
    High Power Element 500W Power suppley
    Ekran Samsung P2250

Şimdiden teşekkür ederim Arkadaşlar şimdiden

• Muhtemelen fanlarınız tozlanmıştır.Bir tozunu alın isterseniz
  • nerdeyse her gün açıp temizliyorum arkadaşlar fanları yazmayı unuttum
  • işlemci fanınız stoksa amdlerin fanları inanılmaz ses yapar...harici bir fan almanızda fayda var...birde daha önce ses cıkarıyor muydu sonradan mı cıkmaya basladı
  • kardeşim beniç çıkıyor sürekli yani artık canıma tak etti o yüzden üstaqdlardan yardım dileyip onları yoruyoruz
  • Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. PC configürasyonuda hemen hemen aynı. Sanıyorum orjinal fan yetersiz kalıyor, iyi bir fan almak gerekecek sanırım.
  • tabikide fanlarının tozu al ama bu pek bi işe yaramaz birde motor yağı sür fanlarına hem veriminide arttırır
  • hangi fandan daha cok ses cıktıgını diger fanları kapatarak bak. en cok ses cıkaran fanı elimine et ya alternatif fan bak. yada fanın donme hızını dusurmeyi dene.
  • biostan göremiyor musunuz? büyük ihtimal işlemci fanınız sırf bu yüzden harici sogutucu aldım,performanstan değil sesten...(çekilecek bir ses değildir ,iyi bilirim)
  • AMD Over Drive diye program var onla düşürebilirsin fan hızlarını.
  • Blackbox gibi programlar ile kontrol ederek sıcaklık değerlerinizi yazar mısınız. Belki işlemciniz aşırı ısınıyordur ve soğutabilmek için fan devri son hızda çalışıyordur. Buda stok fanlarda kafa ütüleyen bir ses demek :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.