Şimdi Ara

ARKADAŞLAR TAVSİYENİZİ BEKLİYORUM..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SELAM ww CİLER BENDE 2001 CONFORTLİNE BORA VAR BUNU SATIP 1998 İLE 2000 ARASINDA BI PASSAT 1.8 YADA 1.8T ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
    BU KONUDA SİZLER NE DİYOSUNUZ TECRÜBENİZE DAYANARAK AYDINLATIN BENI LÜTFEN

• yakıt sorun değilse alın derim. yoksa dursun boranız.1999 1.8 T Passat vardı bende. çok yakıyo haberiniz olsun
  • BENIM BORA ORTALAMA 7 LİTRE YAKIYOR SEHİR ICINDE PASSATLAR DA ORTALAMA AYNI DEDILER DAHA MI FAZLA YAAKR
  • Ben önermem.

1. Model düşük
    2. KM bayağı yüksek olacak.
    3. Yakacak bayağı. Çünkü 1.8 araba kasa da ağır biraz.
    4. Son kullanıcısı olma ihtimaliniz var.

Bence yüksek model düşünün ya da Boranız dursun. Ya da farklı araçlara (yüksek model) bakmanızı öneririm.
  • peugot 2002 yada 2003 307 1.6 benzinli veya hdi daha mantıklı sankı 17 mılyara kadar alıncak sınıf ıcınde sizce?
  • Astra G öneririm o zaman. 15,000 - 18,000 arası güzel araçlar bulunuyor.

HDI 307 1.4 olur ancak. Benzinli çok model var.
  • peugeot yada astra alacağına elindeki bora dursun derim.boranın kıymetini bil.ha temiz bir passat bulursan hiç kaçırma.passat d segmenti bir araç peugeotla astrayla kıyaslanmaz.peugeot 407 yada opel vectra ancak passata rakip olabilir .bunlardan vectralarda çok güzel araç ama 2.0 motorları ha yinede passatla kıyaslanmaz zaten 2.el fiyatlarıda bunu ortaya koyuyor.ama eğer passat düşünüyorsan ve temizini bulamam diyorsan peugeota hiç yanaşma ama vectra güzel gider.elinde 2001 model bora varken gidipte 2002-2003 model peugeot,astra önerenlere sakın aldırma.niyetin bir üst sınıfa geçmekmi yada bir alt sınıfa inmekmi.
  • sanırım boraya sıralı sıstem taktırıp bınıcem arac aldıgım dan bugune 1 defa bıle sorun cıkartmadı mekanık ve elektronık olarak
  • bora, golf sizin de belirttiğiniz gibi sorunsuz araçlardır. tabi bunda son derece zayıf, teknolojiden yoksun, 1.6 SR kodlu eski çağ motorun da etkisi büyük.

motor olarak passat ın 1.8 turbo motoru efsanedir. 95 yılında a4 te kullanılmaya başlanan motor bir iki yıl öncesine kadar hala sıfır passat, a4, süperb, ve octavia lara konuyordu. bu da motorun ne kadar başarılı olduğunu gösterir.

iki araca da sahip oldum. boraya da passata da. ağırlık olarak hatırladığım kadarıyla 100 kg civarı bi fark var. abartılacak kadar değil yani. ama performans kıyaslanamaz bile.

8 valve bora yı, 20 valve turbo 150 beygir passatla kıyaslayana gülerim sadece...

yakıt konusuna gelince titiz bir kullanımla şehir dışında boradan daha az yakıtla yol aldım 1.8t passatla. ama şehir içinde aralarında 100 km de ortalama 1 litre tüketim farkı vardı. tabi bunda benim turbo passatı kullanırken özellikle ışıklarda kalkışlarda aracı zorlamamın da etkisi var. ee altınızda mükemmel bir motor var. turbo araç sonuçta.

1.6 sr motor benim vw den nefret etmeme sebep olan motordur. bu nedenle sizin de anlayacağı gibi pek de tarafsız olamayacağım. iyi bir passat da sorunsuzca yıllarca size hizmet edebilir.

hep performanstan bahsettim. tabi passatın konfor avantajları da saymakla bitmez.

bora da ön takımda her tarafta birer tane rot kolu olmasına karşın passattaki her tarafta 5 er tane den toplam 10 tane rot kolu yüksek konforun göstergesi...

çok çektim 1.6sr motordan. özellikle yokuşlarda... basarsın gitmez.

bi örnek vereyim;

bora da 5.ci viteste uzun yolda mesela gazı kökleyince yol bilgisayarında anlık tüketim 20 lt/100km ye kadar çıkar ama araba bir türlü yaktığı o 20 lt lik anlık yakıtı performansa dönüştüremez. tabi bunda 8 valve olması ve atmosferik olmasının etkisi büyük.

passat 1.8t de 5.ci viteste uzun yolda gazı kökleyince yol bilgisayarında anlık tüketim 15 lt/100 km yi bulunca passatın burnunun kalktığını ve hızla ivmelendiğini görürsün. tabi o müthiş turbo sesi de cabası. üstelik bu performans yokuşta da seninle... ve bu şekilde, yani tam gazla fazla gitmeyeceğinden,(çabucak istediğin hıza ulaşacağından), ayağını biraz gazdan çekince anlık tüketim 6.5 lt/100 km lere düşecektir.

ama borayla hele bir de yokuşsa sürekli tam gaz, sürekli 20 lt/100km anlık tüketim, sürekli tıkanan, boğulan bir motor ve ardı arkası kesilmeden habire seni sollayanlar da cabası...

lpg de taktıracaksan boşuna boraya o parayı harcama. al bi 1.8 turbo. taktır sıralı lpg yi. km de 160-180 lira civarı yakıtın olur...

karar senin... benimkisi tecrübemi aktarmaktan öteye geçemez...

• passat ı bilmem ama bora dan vazgeçmemeni öneririm
    quote:

Orjinalden alıntı: maximum

SELAM ww CİLER BENDE 2001 CONFORTLİNE BORA VAR BUNU SATIP 1998 İLE 2000 ARASINDA BI PASSAT 1.8 YADA 1.8T ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
    BU KONUDA SİZLER NE DİYOSUNUZ TECRÜBENİZE DAYANARAK AYDINLATIN BENI LÜTFEN

• ben önermem bildiğin bir arabayı satıp bilmediğin ve kmsi yüksek eski model bir aracı almam....boralar güzeldir satma bence
  • biri passat diyor biri bora sasırdım kaldım arada:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: maximum

biri passat diyor biri bora sasırdım kaldım arada:)

hocam birileri "bora" diyor kaçıyor. ben sana iki sayfa yazı yazarak olayı teknik olarak açıklıyorum. sen bora" deyip hiçbir mantıklı açıklama getiremeyenleri dinleyeceksen sen bilirsin...

ben boranı sat da demiyorum. ama boranın eksilerini ve passat 1.8t nin artılarını söylüyorum.

o kadar yazdım. her ikisini de kullandım diye. millet yolda gördüğü arabaya yorum yazıyor.

yok bora güzel arabaymış, passat eskiymiş km si yüksek olurmuş falan...

hangisi borayla 2, passatla 3 yıl geçirmiş? istediğin vw ustasına sor. hepsi passata hem motor, hem de döşeme, konfor olarak hayrandır.

bi kere boranın şanzumanı bile lanet bişey. vites geçişleri zor. passattaki kadar hızlı vites değiştiremiyorsun. sen bi passata bin, sonra vites geçişşleri nasıl olurmuş gör. ayrıca çoğu passat parçası boradan daha ucuzdur ve boldur...

ayrıca her zaman dik motor, dik şanzuman derim. almanların hangi kalite arabasında motor yan konumlanmıştır?

passat dik, audiler dik, Q7 bile dimdik :-) , bmw dik, mercedes dik motor.

neyse sen hangi konuda istersen sor, ben sana borayla passatın farklarını söyleyeyim...

ha yok mu boranın artıları? elbette var... mesela basıyorsun gitmiyor, hızlanmıyor. dolayısıyla kaza riskin düşüyor...

tabi ki bu tercih meselesi. performans ve konforu tercih ediyorsan passatı seçeceksin... temizini de bulursun... niye bulamayasın ki? ne arabalar var piyasada taş gibi...

neyse varsa arguman sunacak tartışalım.

ama lütfen "ceee" deyip kaçar gibi, "boraaaa" deyip kaçmayın. bora da niye bora? niye passat değil? açıklayın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.