Şimdi Ara

ARKADAŞLAR YAZI BOŞ GEÇİRMİYORUZ DİL ÖĞRENİYORUZ !!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
19
Favori
1.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende aslında Fransızca öğrenmek istiyorum çok .
    Ama öyle sıkılmışım ki Fransızca kitabının kapağını açtığım zaman aklıma ders çalışmak falan geliyor sonra bir bıkkınlık.
    Bırakıyorum hemen. :'(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winston Smith

quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

quote:

Orijinalden alıntı: cogitoergosum

quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

İngilizcenizi geliştirin başka dilleri boşverin.

Bu kadar kesin konuşmayın hocam aman,Almanca`yı hor görmeyin.Bu arada Bilkent ` ten iyi bir İngilizce aldığınızı düşünüyor musunuz ?

Bilkentten İngilizce almadım ben, hazırlığı atladım. Kesin konuşurum çünkü insan bir dilde ilerledikçe o dili ne kadar bilmediğini farkediyor. Şu an SAT kelimelerini öğreniyorum kendi kendime, 55 kelime filan öğrendim yalnız 2-3 tanesini mi ne daha önceden biliyordum. Ve 4500 tane daha var öğrenilecek kelime. (http://www.memrise.com/course/948/sat-comprehensive/) Game of Thrones okumaya başladım o kadar çok bilmediğim kelime var ki sürekli sözlüğe baktığım için (bilgisayar açık) 1 saatte sadece 10 sayfa okuyabilirim. Böyle yavaş yavaş 300.sayfaya geldim ama.

Öğrenmeyin başka dil filan. İngilizce öğrenin.

edit: yanlış anlaşılmasın. Almancayla bilmemneyle alakalı bir mesleğiniz olursa kursuna filan gider öğrenirsiniz de. Kendi başınıza takılırken ikinci dille zaman kaybetmeyin ve üniden seçmeli ders almayın. zaman kaybı.

Hocam bende çok tırsıyordum hazırlık sınavından ben bütün Game of Thrones kitaplarını ingilizce okudum geçerim dimi hazırlığı

belli olmaz ama bence rahat geçersin. o kitapları ingilizce bitirmek için biter bile (tabii anlamak için çaba sarfettiysen, ki etmişindir 4000 sayfayı anlamadan okumaya sabredeceğini sanmıyorum ) bayağı bir vocab ve gramer bilgisi kazandırır sana.

• Ben liseyi almanca okudum ama bu yaz ingilizce calismayi dusunuyorum

• bende daylight eğitim seti var, ramazan başlasın başlayacam bende

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla ben calışıcam para lazım hocam önce
  • quote:

Orijinalden alıntı: kolası kaçmış asit

quote:

Orijinalden alıntı: cogitoergosum

quote:

Orijinalden alıntı: kolası kaçmış asit

Hocam eğer İngilizcen varsa kaynaklarını İngilizce aramanı tavsiye ederim. Youtube'da bir sürü faydalı video var mesela dil öğrenmek isteyenlere.

Hocam Almanca - İngilizce sözlük gibi bir şey mi kastediyorsunuz ? Youtube için link verebilir misiniz ya da faydalı kanalların isimlerini ?

Açıkçası Almanca için pek bakmadım Fransızca deseydin çok iyi bir kanal önerebilirdim.

Ama hangi dili öğrenirsen öğren en önemlisi bence o dili konuşmak. Italki, livemocha, busuu gibi sitelerden faydalanabilirsin benim önerim italki.

Ayrıca duolingo'ya da bakmanı öneririm onu çok öneriyorlar.

Umarım istediğin seviyeye ulaşırsın yaz sonunda, kolay gelsin.

Hocam yazabilir misiniz siteyi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Rosetta Stone öneririm.
  • dil öğrenmek isteyenler ttnet prog'ye bir baksın.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.