Şimdi Ara

ARKADAŞLAR YAZI BOŞ GEÇİRMİYORUZ DİL ÖĞRENİYORUZ !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
19
Favori
1.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar iyisiyle kötüsüyle sınav dönemini geçirdik , artık önümüzde çok farklı bir süreç var.Yaz döneminde birçok arkadaşımız boşluğa düştüğünden,yapacak bir şey bulamadığından yakınıyor.Benim de tam bu noktada dil öğrenmek aklıma geldi,bu yaz yurtdışına çıkma gibi bir planım vardı, ama maalesef değişim programından olumsuz yanıt alınca hayallerim suya düştü ve soluğu bugün bir arkadaşımla d & r da aldım.Dil bölümünde yaklaşık yarım saat seviyeme uygun bir Almanca kaynağı aradım fakat bütün kaynaklar, başta Fono olmak üzere bana oldukça işlevsiz göründü.Burada sadece Fen Lisesi Almancası gördüğümü de söyleyeyim, yani bu hiçbir şey bilmeyen birinden bile kötü bir durumdayım anlamına geliyor,işe çok az da olsa bildiklerimi unutarak başlayacağım.

Almanca birçoklarına göre kaba ve öğrenmesi güç bir dil gibi gözükse de ben Almancanın kendine has tınısını çok seviyorum.Almanca konuşmayı çok istiyorum.Arkadaşlar her dil mutlaka çok işinize yarar ve size farklı kapılar aralar ancak mühendislik,iibf ve hukuk tercih edecek arkadaşlarımız bu dile fazlasıyla eğilmeliler diye düşünüyorum.Çünkü Almanca hala günümüz iş dünyasında sözü geçen bir dil ve İngilizceden sonra en etkili dil gibi duruyor.

Sizlerin de bu konuda görüşlerinizi almak isterim ve bizim gibi heveslilere tecrübeli arkadaşlar kaynak , set , sözlük , kurs , yabancı dizi , film gibi konularda tavsiye verirlerse çok makbule geçer.Dediğim gibi arkadaşlar bu yaz boş boş oturup online oyun oynamayalım artık üniversiteli oluyoruz kendimize bir şeyler katalım istiyorum.Şimdiden teşekkürler hepinize.

• Up up up
  • İngilizceyi baştan nasıl öğrenecegiz ortak ben ıng öğrenmek istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mynameisferit

İngilizceyi baştan nasıl öğrenecegiz ortak ben ıng öğrenmek istiyorum

Hocam hazırlık okuma planın var mı yoksa atlamak mı istiyorsun? Hazırlık okuyacaksan bu yaz İngilizce kasmanın anlamı yok bana göre.
  • Hocam eğer İngilizcen varsa kaynaklarını İngilizce aramanı tavsiye ederim. Youtube'da bir sürü faydalı video var mesela dil öğrenmek isteyenlere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cogitoergosum

quote:

Orijinalden alıntı: mynameisferit

İngilizceyi baştan nasıl öğrenecegiz ortak ben ıng öğrenmek istiyorum

Hocam hazırlık okuma planın var mı yoksa atlamak mı istiyorsun? Hazırlık okuyacaksan bu yaz İngilizce kasmanın anlamı yok bana göre.

Alıntıları Göster
    Up up up
  • quote:

Orijinalden alıntı: kolası kaçmış asit

Hocam eğer İngilizcen varsa kaynaklarını İngilizce aramanı tavsiye ederim. Youtube'da bir sürü faydalı video var mesela dil öğrenmek isteyenlere.

Hocam Almanca - İngilizce sözlük gibi bir şey mi kastediyorsunuz ? Youtube için link verebilir misiniz ya da faydalı kanalların isimlerini ?
  • Bence de insan kendine bişeyler katmalı.Takip
  • quote:

quote:

Hocam eğer İngilizcen varsa kaynaklarını İngilizce aramanı tavsiye ederim. Youtube'da bir sürü faydalı video var mesela dil öğrenmek isteyenlere.

Hocam Almanca - İngilizce sözlük gibi bir şey mi kastediyorsunuz ? Youtube için link verebilir misiniz ya da faydalı kanalların isimlerini ?
    Up up up
  • quote:

quote:

http://bedavaingilizcedersler.com/su-an-ki-canli-yayin/ çok güzel ders videoları var öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: feyzanr

http://bedavaingilizcedersler.com/su-an-ki-canli-yayin/ çok güzel ders videoları var öneririm

Sağ olun.Acaba başka diller için de böyle siteler var mıdır ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: feyzanr

Sağ olun.Acaba başka diller için de böyle siteler var mıdır ?

Alıntıları Göster
    bazı siteler vardı bütün dillerin olduğu ama animasyon şeklinde oluyodu hoca anlatımı değilde biraz araştırırsanız bulabilirsiniz

• quote:

quote:

Açıkçası Almanca için pek bakmadım Fransızca deseydin çok iyi bir kanal önerebilirdim.

Ama hangi dili öğrenirsen öğren en önemlisi bence o dili konuşmak. Italki, livemocha, busuu gibi sitelerden faydalanabilirsin benim önerim italki.

Ayrıca duolingo'ya da bakmanı öneririm onu çok öneriyorlar.

Umarım istediğin seviyeye ulaşırsın yaz sonunda, kolay gelsin.

• Zaten hazırlıkta İngilizce hallolacak.Yazın almancaya başlamak eğlenceli olur.Sınav yok yerleştirme yok rahat rahat.Almanca bilen biri bu konuda tavsiye verse süper olur.
  • Livemocha oneririm 2 yil once kullanmistim harikaydi, bir degisiklik var mi bakmadim ama tavsiye ederim
  • quote:

quote:

quote:

Açıkçası Almanca için pek bakmadım Fransızca deseydin çok iyi bir kanal önerebilirdim.

Ama hangi dili öğrenirsen öğren en önemlisi bence o dili konuşmak. Italki, livemocha, busuu gibi sitelerden faydalanabilirsin benim önerim italki.

Ayrıca duolingo'ya da bakmanı öneririm onu çok öneriyorlar.

Umarım istediğin seviyeye ulaşırsın yaz sonunda, kolay gelsin.

Şöyle bir baktım da hepsi oldukça faydalı duruyor hocam italki ye üye oluyorum hemen şimdi.Duolingo ise belirli bir seviyeye geldikten sonra daha yararlı olur gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: seninhesabin

Zaten hazırlıkta İngilizce hallolacak.Yazın almancaya başlamak eğlenceli olur.Sınav yok yerleştirme yok rahat rahat.Almanca bilen biri bu konuda tavsiye verse süper olur.

Aynı şekilde düşünüyorum hocam siz de Almanca`ya heveslisiniz herhalde, işimiz zor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seninhesabin

Zaten hazırlıkta İngilizce hallolacak.Yazın almancaya başlamak eğlenceli olur.Sınav yok yerleştirme yok rahat rahat.Almanca bilen biri bu konuda tavsiye verse süper olur.

Aynı şekilde düşünüyorum hocam siz de Almanca`ya heveslisiniz herhalde, işimiz zor

Alıntıları Göster
    Rosetta Stone Akarr

• internetten güzel bi site bulmak lazım şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: osymyemebizi

Livemocha oneririm 2 yil once kullanmistim harikaydi, bir degisiklik var mi bakmadim ama tavsiye ederim

Livemocha da chat tamamen kalkmış galiba.Üye oluyorum şimdi göreceğiz.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.