Şimdi Ara

Arsus'taki Tekel Kampını bilen var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese mrb...Ağustos'ta İskenderun - Arsus'taki Tekel kampına gitmeyi düşünüyorum..Bilen var mı nasıl bir yer?..giden, gören var mı?..hiç gitmediğim için fikir ve görüşlerinizi almak istedim..şimdiden teşekkürler..

• Valla Arsus çok güzel bir yerdir, ama Tekel kampı nedir bilmiyorum
  • Bu arada sanıyorum arsus diye değil de arsuz diye yazılıyor öğrendiğim kadarıyla..yer olarak iyi değil diyorlar ama ben kamp olduğu için bir de hiç görmediğim için farklı bir yer olsun diye sanırım bu sene burayı tercih edicem..başka gidip memnun olan veya eleştiricek olanınız var mı?..açıkcası merak ediyorum..trenle gidiyim dedim ama iskenderuna direk tren yokmuş, Adana'ya gidip ordan tekrar İskenderun'a geçmem gerekiyormuş..trende Adana'ya 18 saatte gidiyormuş.."yok artık" dedim..otobüsle giderim daha iyi sanırım otobüste 11 saatmiş..yani şimdilik böle..bilen varsa, yorum yaparsa sevinirim..
  • Arsuza gittim ben valla denizi baya dalgalıdır yani cok pistir o yüzden gezecek yer pek yok iskenderun uzak sayılır oraya kısacası gitmemeni öneririm
  • Valla ben zaten o bölgenin yerlisi olarak bilerek söyledim iyidir diye. Sallamadık yani Ama bir tatil beldesi orası, o tanıma göre iyi, şehir olanakları açısından değil. Yani ne arasığına bağlı bu. Sen kamp diyorsun tatil diyorsun ben de ona göre anlattım. Denizinin tehlikeli olduğu iddiasına gelince, kıyı şeridinin bütününe bakarsan tehlikelidir ama bu tehlike Çevlik'ten Arsus taraflarına doğru azalan bir tehlike. Yani Arsus kötünün iyisi. Ama yüzme bilmiyorsan o bölgede ayağını hiç denize değdirme bile. Tekel kampı ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım malesef.
  • Arkadaşlar denizi gerçekten çok mu kötü?..bak moralim bozuldu şimdi
  • Arkadaşım oranın denizi Mersin Kızkalesi civarı gibi değil, oranın denizinin kudurduğu vakitler olur ve yüzme bilsen de girmemen zamanlardır bunlar. Ama çok sakin ve güzel olduğu da olur. Şansına kalmış birşey. Ne olur ne olmaz yüzmeyi biliyor olman çok iyi olur, ama sakin olduğu zamanlarda kıyıdan fazla uzaklaşmadan da denizin tadını çıkartabilirsin.

Ha, bir de Arsus mu Arsuz mu o mesele var Çok önemli bir mesele tabi bahsetmezsem olmaz Kelimenin orjinali Arsus, kolayca telaffuz edileni yani dilimizin yapısına uyanı da o, ama resmi olarak Arsuz geçer. Bu kanımca bir tür "nüfus memuru hatası" Tarsus'a Tarsuz dendiğini hiç duydun mu??

• arsuz güzel değil.gitmeni önermem..O kadar yola değmez bile...başka alternatifler bak.
  • Arkadaşlar ben yine kafamın dikine giderek Arsus'taki Tekel Kampına gitmeye karar verdim..Otobüsten İskenderun otogarında indikten sonra Arsus'a nasıl gidicem?..minibüse mi binmem gerekiyor?
  • abim her gün orda o çok güzel diyordu bizde gittik gerçekten çok güzel bir yer tekel kampını bilmem ama pişman olmazsın ama 11 saat sürmez biz kendi arabamızla 7 saatte gittik otobüste olsa olsa 9 saat olur
  • Ben İskendorunlluyum ve Arsusu kesinlikle öneriyorum ama tekel kampını bilmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetfatyil

Ben İskendorunlluyum ve Arsusu kesinlikle öneriyorum ama tekel kampını bilmiyorum

Vay hemşom benim ben de Samandağlı'yım @kensei Arsus güzel değil diyor, ne yapalım dövelim mi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.