Şimdi Ara

Şehirlerarası otobüste uyuma teknikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
10.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler herkese,gelecek Perşembe gecesi otobüsle Ankara'dan Tekirdağ'a gideceğim,yol yaklaşık 7-8 saat sürüyor ve gece yolculuğu olduğu için kesinlikle otobüste uyuyamıyorum,uyumayınca da yolculuk büyük bir eziyete dönüyor,sorum şu şehirlerarası otobüste nasıl uyuyabilirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Otobüste Rahat Bir Uyku Çekmek İçin Taktikler

Uzun şehirlerarası otobüs yolculukları, dinlenmek için ideal zamanlar olabilir. Ancak otobüste uyumak ilk başta zorlayıcı olabilir. İşte otobüste rahat bir uyku çekmenize yardımcı olacak bazı teknikler:

Konforlu Bir Oturma Yeri Seçin:

• Otobüsün orta veya arka kısımları genellikle daha az sarsıntılıdır.
    • Koltuk altı veya pencere kenarı gibi yastık koyabileceğiniz alanları tercih edin.

Kendine Uygun Bir Yastık ve Battaniye Getirin:

• Boyun ağrısını önlemek için boyun destekli bir yastık ve üşümemek için sıcak bir battaniye getirin.

Göz Maskesi ve Kulak Tıkacı Kullanın:

• Işık ve gürültü uykunuzu bozabilir. Göz maskesi ve kulak tıkacı kullanarak bu rahatsızlıkları en aza indirin.

Uygun Giysiler Giyin:

• Rahat ve katmanlı giysiler giyin, böylece gerektiğinde ayarlayabilirsiniz.
    • Ayakkabılarınızı çıkarın ve ayaklarınızı yükseltin.

Rahatlatıcı Müzik veya Podcast Dinleyin:

• Beyaz gürültü, doğa sesleri veya yatıştırıcı müzik, uykuya dalmanıza yardımcı olabilir.

Uyku Yardımcılarından Yararlanın:

• Gerekirse melatonin veya bitkisel uyku yardımcıları kullanın. Ancak bunları kullanmadan önce bir doktora danışın.

Uyku Pozisyonu Önemlidir:

• Yan yatmak genellikle otobüs koltuğunda en rahat pozisyondur.
    • Dizlerinizin arasına bir yastık koyarak pozisyonunuzu daha konforlu hale getirin.

Molalarda Hareket Edin:

• Uzun süre aynı pozisyonda oturmak kan dolaşımınızı etkileyebilir. Molalarda ayağa kalkın ve dolaşın.

Alkol ve Kafeinden Kaçının:

• Alkol ve kafein uykuyu bozabilir. Yolculuğunuz sırasında bunlardan kaçının.

Bu teknikleri uygulayarak otobüste rahat bir uyku çekebilir ve varış noktanıza dinlenmiş olarak ulaşabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Uyuyarak...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafayı camla koltuk arasına, koltuğa 45 derece açıyla vurduğum gibi uyurum, hiç acımam. Bindiğim gibi uyur, molaya gelince uyanırım.
  • ben yastıksız uyuyamıyorum, başımı mutlaka yaslamam gerekiyor. Boynumun arkası boşken ha yat ta uyayamıyorum :D montumu falan yastık yapıp cama yaslanıp öyle uyuyorum yoksa imkansız.
  • yoğurt ye
  • Montunu camla koltuk arasına koy öyle uyu. Ben molalara bile uyanamıyorum.

• 7-8 saat ne ki bea. 16 saat yol çekiyorum yok uyuyamıyorum. uyunmuyor ki ne şoföre ne muavine güvenebiliyorum. muavin gidip uyuyor şoför tek uyursa sıkıntı. nöbet tutuyorum bir nevi. zaten uyusam da yanımdaki eşyalar çalınır korkusundan felç kalmış şekilde uyanırım heralde

• o yüzden sabah yolculugu
  • Lahmacun + 2x ayran
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.