Şimdi Ara

Asal yoklama süreç takibi (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
383
Cevap
6
Favori
258.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aile hekimi onayı e-devlette gözükmese de verdiği "askerliğe elverişlidir" yazan belge ile (hekimden ıslak imzalı olması gerekiyor) istanbulda bir askerlik şubesine gidip manuel olarak belgeyi askerlik şubesine işlettim. yoklama işlemlerin tamamdır dediler. ertesi gün de kendi askerlik şubemi arayıp teyit aldım. e-devlette gözükmese de yoklamamın işlendiğini belirttiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sychan05 -- 15 Eylül 2018; 12:3:10 >
  • Selamün aleyküm.benim 2 sorum olcaktı.yardımcı olursanız sevinirim.

1. Aile hekiminin hastaneye sevk kağıdının süresi kaç gün.

2. Köprücük kemiğim kırılmıştı 1 ay oldu iyileştim sayılır zaten bedelli yapıcam, büyük ihtimalle kasımdan sonra çıkar ozamana kadar eskisi gibi olur, yanlız hastaneye gittiğimde doktor erteleme filan verirmi. Verirse bedelli kaçacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim başvuru ve hekim yeşil durumda lakin asker alma müdürlüğü 2 haftadır onaylamadı. Şubeye gitmeye gerek var mı yoksa biraz daha bekleyeyim mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurtugrul

Benim başvuru ve hekim yeşil durumda lakin asker alma müdürlüğü 2 haftadır onaylamadı. Şubeye gitmeye gerek var mı yoksa biraz daha bekleyeyim mi ?
    Bende aynı durumdayım ne yapmamız lazım ?
  • Ben yarin subeye gidicem bakalim sonuclari buraya yazarim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben yarin subeye gidicem bakalim sonuclari buraya yazarim
    Aynen haber verirsen sevinirim
  • arkadaşlar günaydın. bir türlü askeralma genel müdürlüğü işlemleri henüz onaylanmadı diyor. 21 eylül yoklama tarihimin son günü.. ne yapmamız lazım bunun için ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özbolu -- 17 Eylül 2018; 9:22:44 >
  • Bugün sabahtan gittim kardeşim. Neyse muayene kağıdı verdim memura, baktı bilgisayardan senin yoklaman zaten 5 eylülde onaylanmış dedi. E-devlette durumum kırmızıda dedim. O sonradan yeşile dönecekmiş biraz geç oluyormuş. Sen istersen şubeyi bir ara baksınlar yada şubeye git yüz yüze daha iyi olur. Baksınlar bir sistemden büyük ihtimalle seninde onaylanmıştır. E-devletteki durum önemli değilmiş. Sistemde onaylı gözüküyor sıkıntı yok.
  • Arkadaşlar merhaba,

Askerlik işlemlerini tamamlamış arkadaşlara sormak isterim;

Şuan hiçbir işleme başlamadım, belirttiğim şekilde ilerlemek doğru olur mu bu şekilde ilerlenebiliyor mu ?

e-devlet bedelli başvurusu akabinde bankaya gidip ücreti yatırıp dekont alıp
    sonrasında e devlet üzerinden yoklama başvurusu yapıp aile hekimine gidip gerekli işlemleri yaptırıp
    en sonda tüm belgeler ile askerlik şubesine gidip işlemleri tamamlamak.

Yoklama takip kısmında kırmızı olarak işaretli kutucuklar muhtemelen yoklamam yok demek sanıyorum bu

İlgili aşamaları askerlik şubesine gitmeden once başlatmak mümkün mü, çalıştığım için en kısa sürede işlemleri tamamlayabilmek adına mevcut gelişmelerden bir süreç kurdum kendi kafamda ama bu şekilde ilerleniyor mu bilgim yok

Askerlik şubesine illa ki gidip mi aile hekimi işlemleri ilerlemeli ?
  • loser kullanıcısına yanıt
    İlk önce e-devletten bedelli başvurunu yap , çıktıları al ve bankaya paranı yatır. Banka sana dekont verecek. E-devletten çıkardığın başvuru çıktınla ve bankanın verdiği dekontlarla şubeye bedelli kaydını yaptır. Daha sonra yine e-devletten yoklama başvurunu tamamla daha sonra aile hekimine giderek muayeni ol ve celbinin çıkmasını bekle.
  • Merhaba Askeriyenin çözemediği bir sorum olacak.

1) 2018 Şubat ayında askeriyeye gidip askerliğimi tecil ettirmek istediğimi belirttim. Beni muayene için aile hekimine sevk etti ve ben yedek subay adayı olarak 2 sene tecil aldım.

2) Mart ayında rahatsızlandım ve daha sonra eylül ayında e devletten tecili bozdum aile hekimine muayene olun yazısına istinaden oldum aile hekimi sistemine girdi ve beni hastaneye sevk etti.

3) Hastane beni sağlık kuruluna elverişlidir diyerek sağlık kuruluna girdim ve Tsk sistemine kod girerek askerliğe elverişli değildir raporu verdiler.

4) Raporumu askeriyeye veriyorum askeriye diyor ki ben seni sevk etmemişim sen kafana göre e devletten tecili bozup 2.kez nasıl muayeneye gidiyorsun ? ( E devlet üzerinden aldığım resmi belgeyle beni sevk ettiler doktor belge olmasa nasıl sevk edecek dedim cevap yok)

5) Hastane Ankaraya hala evrakları göndermemiş hastane sevk işlemleri henüz tamamlanmadı yazısı duruyor.

6) Askeriyeden haber bekliyorum. Yapılabilecek bir durum var mıdır arkadaşlar ?

• Selam arkadaşlar. 2.celp dönemi için sınıflandırmam yapıldı. 11/9/2018 tarihinde yoklama işlemlerimi tamamladım. Aile hekiminde muayenemi oldum ve 12/9/2018 tarihinde ise askerlik şubesini aradım, sistemden işlemini onayladık dediler. Fakat e-devlet üzerinden bakıyorum sonuç böyle ve 21/9/2018 tarihine kadar yoklamanızı yaptırmanız gerekiyor diyor, sistemde yoklama ''YOK'' gözüküyor. Askerlik şubesiylede tekrardan görüştüm. Bana sorun olmadığını işlemlerimin tamamlandığını ve ayın 30'u gibi sevk kağıdımı alabilceğimi söylediler. Her gün e-devlet kontrol ediyorum bir türlü sisteme düşmüyor. Biraz stres oldum ve içim rahat etmedi. Bu tip sorun yaşayan arkadaşlar var mı? Ne yapmamız lazım bilgi verirseniz sevinirim.

Asal yoklama süreç takibi

• özbolu Ö kullanıcısına yanıt
    Yoklamanın son tarihine nasıl bakıyoruz.

• Arkadaşlar ben 1-2 ay önce banka dekontuyla bedelli başvurusu yaptım. Sonrasında e devletten yoklama yapacaksınız dediler ama deniyorum hala yapamıyorum. Aşağıdaki gibi bir yazıyla karşılaşıyorum. Dolayısıyla hastane muayenesi de olamadım. Ama ben okuldan mezun olur olmaz tecil yaptırmıştım acaba onu yoklama olarak mı saydılar anlamadım?.

Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre kayıtlı olduğunuz askerlik şubesine müracaat ediniz.

Ayrıca sol taraftada 12 aşamalı işlemin 9. aşamasındasınız yazıyor. Ne yapayım bir sıkıntı olur mu sizce?
  • :::Pesimist::: : kullanıcısına yanıt
    Tecil var mı ? Şubeye git hallet, internet ortamında zor oluyor
  • quote:

Tecil var mı ? Şubeye git hallet, internet ortamında zor oluyor
    Hocam anlatamadım galiba bi daha okur musun :) tecili önceden yapmıştım 1 yıl önce şimdi bedelli başvursu yaptım aile hekimi muayenesi çıkmadı

• 31 Ağustos da belgeyi aldım Kasım ayında gitmek için. Hala 3. Durum yeşil olmadı. Herkeste bu sorun var sanırım

Asal yoklama süreç takibi

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.