Şimdi Ara

Askerlik ve Ameliyat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
7.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bende 2017 Kasım ayında kısa dönem olarak askerlik vazifemi yapmaya başlayacağım kısmetse.
    Ama şöyle bir problemim var. Muayenem falan oldu. Şu an yerlerin açıklanacağı tarihi bekliyorum (Ekim sonu). Fakat sağ bacağımın ön çapraz bağı yırtıldı ve bu benim spor yapmamı ciddi bir şekilde engelliyor. Merdiven bile çıkarken problem var dizimde. Doktor "Bence hemen ameliyat olmasın .Bacağını bu şekilde kullanamaya devam edersen, menüsküs ve kıkırdaklarına ciddi zarar verirsin" diyor. Askerlik dönüşü düğün işlerim olabileceğinden dolayı ertelemek istemiyorum askerliği. Askerden önce ameliyat olursam askere kadar tam olarak iyileşemeyeceğim ve buda benim için problem olacak. Sorum şu ki, ben bu rahatsızlığımı askerdeyken ameliyat yoluyla atlatma imkanım var mı? Ne gibi problemler olur? Askerliğim uzar mı? Ağır işlerde çalıştırılır mıyım?
    Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim....
    İyi günler....

• Askerde durumunu revirde söylersen hastaneye sevk verirler bi kaç kez hastane muayene için gidersin. Rapor olarak spor yapamaz ağırlık kaldıramaz vs ne yapamayacaksan verilebilir. Rapor verilmezse komutanın gözünde sapasağlamsın yaptırır.

Kısa dönemin 15 gün, uzun dönemin 30 gün hava değişimi askerlikten sayılır fazla verilirse askerliğin uzar.

İlla kısa dönem çıkacak diye birşey yok uzun dönem subaylık çıkabilir ya da B grubu çıkırsa Aralık 15te gideceksin.

En önemlisi senin sağlığın ilk önce bunu düşünerek hareket et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullett -- 14 Eylül 2017; 14:11:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bullett

Askerde durumunu revirde söylersen hastaneye sevk verirler bi kaç kez hastane muayene için gidersin. Rapor olarak spor yapamaz ağırlık kaldıramaz vs ne yapamayacaksan verilebilir. Rapor verilmezse komutanın gözünde sapasağlamsın yaptırır.

Kısa dönemin 15 gün, uzun dönemin 30 gün hava değişimi askerlikten sayılır fazla verilirse askerliğin uzar.

İlla kısa dönem çıkacak diye birşey yok uzun dönem subaylık çıkabilir ya da B grubu çıkırsa Aralık 15te gideceksin.

En önemlisi senin sağlığın ilk önce bunu düşünerek hareket et.

Cevabınız için teşekkür ederim. Ama burada emekli bir albay var. Ona bu konuyu açtığımda 3 Ay'a kadar rapor alabilirsin hiçbir sıkıntı çıkmaz dedi. Gelişigüzel verilmiş bir cevap mıdır bu? Yani ben illede evimde geçireyim bu süreci demiyorum. Askeriyede bulunabilirim bu süreç içinde. Değişen bir şey olmaz mı?....Ayrıca burada ki doktorum sen askere gitmeden rahatsızlığın ile ilgili rapor veririm ben sana dedi. Bu ne kadar işime yarar orada?...

• Qmer2 kullanıcısına yanıt
    2014 yılında kanun değişti.

http://www.egitimtercihi.com/gundem/13152-askerlikte-hava-degisimi-ve-istirahat-kac-gun-askerlikten-sayilacak.html

Hava değişimi ve istirahat toplamı 15 günden fazla olan süreler askerlikten sayılmaz.

Askeriye giriş yaptığın ilk zamanlarda revir gideceksin orada doktor veya sağlık görevlisine rapor gösterirsen hastaneye sevkin kolaylaşabilir fakat neden bu şekilde askere geldin diye sorabilirler.

Kasım celp için 1-30 eylül tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemleri yapılır. Bunun için genelde kimse şubeye gitmez eğer bilgilerinde değişiklik yoksa tamam der gönderirler ama senin durumun farklı şubeye gidip bildirmen gerekli aslında ama sonra ne yaparlar bilemem ertelemede verebilirler.

Durumun tam bilmiyorum ama askere gittiğinde sabahtan akşama kadar botlarla, ayakta bekleyeceksin, çömeleceksin, yürüyeceksin. Bunları yapamayacak kadar kötüysen sana zaten direk ameliyat gününe kadar hava değişimi verilir sonrasında bi hava değişimi daha askerliğin iyice uzar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullett -- 14 Eylül 2017; 16:50:35 >

• Kısa dönemde 12 gün izin var deniliyor, hava değişimi ise 15 gün. Kısa dönem yapan biri bu iki hakkı kullanarak toplam 27 gün izin ve hava değişimi yapabiliyor mu? Yoksa hava değişimi hakkı kullanıldığında 12 günlük izin kullanmış mı oluyor?
  • can250 C kullanıcısına yanıt
    Hava değişimi rahatsızlık sonucu doktor tarafından verilir 15 güne kadar şafaktan düşer.

Kanuni iznin senin yasal hakkındır hava değişimi aldığın süreler kanuni izninden düşülmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullett -- 15 Eylül 2017; 12:13:57 >
  • Ya gerçekten çok sıkıntılı bir işmiş. Hayır yani askerlikten falan kaçtığımızda yok ama şansımda yaver gitmiyor...Şu an ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten. Askerliğe 1.5 ay kaldı. sanırım gidip askerden önce ameliyat olacağım... Umarım halime ve raporları görürler de dizime fazla yüklenmemi istemezler. Yoksa çok ağır bir sakatlık beni bekleyecek bu gidişle...
  • Ön çapraz bağları ne zaman yırtıldı ? Hastanede muayene olduktan sonra mı ?
  • Muayneden önce dizim dönmüştü . biz incindi falan sandık. Zamanla geçti çünkü. Ama daha sonrada kalıcı bi rahatsızlık oldu. Ne. Tam olarak bükebiliyorum. Ne rahatça merdiven çıkabiliyorum. Bazen geceeri sıçrıyorum. Geçen hafta hastaneye gittiğimde belli oldu......Neden sordunuz ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qmer2

Muayneden önce dizim dönmüştü . biz incindi falan sandık. Zamanla geçti çünkü. Ama daha sonrada kalıcı bi rahatsızlık oldu. Ne. Tam olarak bükebiliyorum. Ne rahatça merdiven çıkabiliyorum. Bazen geceeri sıçrıyorum. Geçen hafta hastaneye gittiğimde belli oldu......Neden sordunuz ki?

Hocam benimde bel rahatsizligim vardi gozardi edip basvuruken birseyim yok eddim. Ama agri tekrar girdi, belimi zorlamamam lazim.Rapor cikarmak icin askeri subeye gittim tekrar ama muayeneye gondermedi. Yer belli olunca 2. defa muayene olckamisiz orda tecil rapor verilebilirmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.