Şimdi Ara

ASUS 6030BI port açamayanlar bu başlık altından yardım isteyebilirler [;)] [:o]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • haa ayrıca bu modem tek tr satılıyor galiba!

• ya bendede 6010 modeli var tek portlu port açma olayını bi türlü beceremedim internette hiçbiyerde bulamadım boğaziçi bilgisayarı aradım kaale almadılar.
  • PcLabs da bir inceleme yazısı var:http://www.pclabs.gen.tr/article.asp?doc=416
    Burayı bir inceleyin, eğer yine port açamazsanız biraz açıklamaya çalışırım.
  • valla orda port açılımını yazmıyo gördüğüm kadarıyla anlatablirsen sevinirim.
  • Modem ayarlarına giriyoruz,
    Advanced > port forwarding
    Burada zaten tanımlı portlar var. category kısmından games, apps gibi seçeneklerden birini tıklayıp istediğiniz program varsa üzerine bir kere tıklayıp sağdaki "Add>" butonuna tıklamamız yeterli.

Eğer istediğiniz program burada yoksa (emule gibi) en "user" kategorisine tıklayıp "new" butonunu tıklamamız gerekiyor.
    rule name: programın ismi (mesela emule)
    protocol: TCP
    port start: 4662 port end:4662
    port map: 4662
    Apply

rule name: programın ismi (ilkiyle aynı olmalı)
    protocol: UDP
    port start: 4672 port end:4672
    port map: 4662
    Apply

daha sonra cancel diyip buradan çıkıyoruz.
    User kategorisine programın ismi gözükecek,bunu bir kere tıklayıp "Add>" tıklıyoruz.
    En son alttaki "Apply" ve "Tools" > "System Commands" > "Save All"

Tüm işlem bunadan ibaret.
    En fazla bu kadar açıklayıcı anlatabiliyorum. Eğer takıldığınız bir yer olursa yardımcı olmaya çalışırım... Kolay Gelsin...

• 6030 da tcp,udp aynı anda ekleme olayı var. birde eklediğiniz portu aplied rules bölümüne taşımanız gerekli.yoksa hiçbir işe yaramaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.