Şimdi Ara

asus a9550ge 256mb aldım ama acaba ıyımı ettım? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Darbeli_Matkap

Madem ekran kartlarına o/c bu kadar basit, kaydırma çubuklarını yukarı çekip set deyince bu iş oluyor, ne diye üretici firmalar bu işi standart halde sunmuyorlar. Bu işi vga nın driver ına entegre etsinler o zaman sizde o/c diye yırtınmayın.

Yani bu yazında ne demek istiyosun anlamadım.
    Şunlardan biri mi?

1)Oc o kadar basit değil.. (Ki yazılımsal olan ekran kartı oc u o kadar basit evet;üzgünüm..)
    2)Üretici firmalar neden vga nın driverına entegre etmiyor? (Bunu üretici firmaya sorcan..Ama o kadar zor değil küçücük programı indirmek..)
    3)o/c diye yırtınmayın.. (kimse yırtınmıyor yaw; adam ne kadar basit olduğunu anlatmış..)

Bu arada evet sen de kötü etmişsin o karta daha iyisini 100YTL ye almak varken o kadar para vermekle.. 6200 ya da biraz daa koyup düz 6600 alabilirdin.. Hatta 150ye ikinci el silencer lı 9700pro satıyolar garantili felan; belki bu daha da mantıklı olurdu.. (256bit çünkü..)

Yorum böle olur.. açık,net..

• quote:

Orjinalden alıntı: cem650

yaaa arkadasım ne sacma seylerle ugrasıyonuzzyaaa
    vallahı mıllet kazıklıyor sızı ekran kartıda oc olurmus onmceden ole bıseymı vardı ekran kartı nekeda remı yuksek olusa okadar kalıtelı lur sacma sapan kullanmayın 128mblık alıcak yok oc yok yandı yok ısındı al256 bajk keyfıne oc yamaya gerek yokkı dostun

yaw hiçbişiy bilmiyon sanırım bu konuda..

oc çekirdek ve rem hızlarını arttırıyor. remini değil yani ki o seviye bir kartın remi 1024 olsa bile bir işe yaramaz..

Bence hem bişiy bilmeyip hem de bilenleri dinlemezsen ve öğrenmeye çalışmazsan yersin kazık..

Eskiden oc mu vardı demişin.. Eskiden bilgisayar da yoktu..Hatta sen de yoktun.. Biz sana eskiden yoktun,nerden çıktın diyo muyuz?

remine göre kart alma dönemi sanıyorum 99-2000 yıllarındaydı.. Lem nostalji yaşattın bizlere sağol..

• bazı arkadaşlar saçmalamışlar yok o\c ye gerek yok ekran kartı yanar falan diye. kural 1:ekstra voltaj vermedikçe hiçbir ekran kartı yanmaz.sadece sistemi kilitler ve eski ayarlara döner. kural 2:9550 şu an için standart ayarlarda yetersiz bir karttır.zaten çoğunda 9600pro çekirdeği kullanılıyor.o nedenle 9600pro seviyesine çok rahat o\c oluyor. kural 3:bir arkadaş da üreticinin stratejisine laf atmış.ama bilmiyor ki üreticinin şu an piyasada ne kadar o\c ci olduğunu bildiğini ve kasıtlı olarak onlara özel üründe çıkardığını.hatta asusun bazı kendinden o\c li ürünleri var.bilmediğiniz düşünemediğiniz konuda yorum yapmayın.eğer o\c den anlamıyosanız anlayanlara ithamda bulunmayın.
    bu arada 256mb lığı alan arkadaş;aldığın yere rica et msi rx9550 td128 ile değiştir.çok basit 1-2 basamakta ekran kartının performansını 2 katına çıkarabilirsin.standart ı 250\400 olan ekran kartını çok rahat 500\600 de çalıştırabilirsin.

• Olay bitmiştir
  • quote:

Orjinalden alıntı: maymunkral

quote:

Orjinalden alıntı: WoraZ

beyler buyrun izmir - TEKMAR'a.. 256mb lik 9550, 128lik ten ucuz bizzat kendim sattim..

tabiki abitin veya asusun 128mblık 9550si ,oem 256mb 9550 den daha pahalıdır.önemli olan abitin 128mb lığıyla 256mb lığının ,asusun 128liğiyle 256lığı arasındaki fark,yani;aynı marka ürünlerin aynı modeldekilerin farklı bellekteki fiyat farklılıkları.bu durumda bakılırsa hiçbir 128lik ,256lıktan daha pahalı olamaz.

maymunkralim yalan soyleyecek falan degilim herhalde, Palit in 256mb lik 9550sini, yine Palit 128mb lik 9550sinden ucuza sattim diyorum.. Allah Allah.. Forumu boyle seylere alet ettiriyosun bana.. Ozur dilerim arkadaslar..

• quote:

vallahı mıllet kazıklıyor sızı ekran kartıda oc olurmus onmceden ole bıseymı vardı ekran kartı nekeda remı yuksek olusa okadar kalıtelı lur sacma sapan kullanmayın 128mblık alıcak yok oc yok yandı yok ısındı al256 bajk keyfıne oc yamaya gerek yokkı dostun

bilmediğin konularda yorum yapmamalısın

Burada 128mb lik o/c lu bir 9550 nin yine o/c lu 256mb lık 9550 den daha performanslı olduğunu hatta fark attığını biraz donanımdan anlayan herkes biliyor. "Anasayfa haberleri" kısmında bununla ilgili bir topic var, orada millet masaüstü resimlerini bile koymuş. O yüzden böyle düz mantıkla hareket edip, insanları yanıltma

• quote:

Orjinalden alıntı: ronishark

çok iyi etmişsin.. Şimdi senin kartın 128mb lıklarıyla millet 500/700 lere çıksın sen 350/450 kullanırsın.. Oh ne güzel..oc da neymiş..

Arkadaşım almadan bi araştır veya sorsana.. o kartın 20$ daha aşşağısına 128mb lıkları var ki oc canavarı olan anlar.. Elindeki kartın da onlara göre hiçbir artısı yok çünkü o seviyede bi kartta 128mb veya 256mb olması bişiy değiştirmiyo ne yazık ki..

Üzgünüm.. Keşke almadan olan bi topiğe baksaydın ya da olmadı bi topic açsaydın..

Ronis çok doğru konuşmussun ama yani arkadaş yeni almış ,sen de fena bozmuşsun moralini arkadaşın

Düşünsene yeni kart aldın geliyorsun ve ilk yorum böyle bi şey. Şok olur insan

• quote:

sen bu işten hiç birşey anlamıyorsun kanıtlanmış testler var hiçmi ilgilenmiyorsun bu işlerle anlamıyorum...
    bilmeden etmeden test etmeden bu şekilde konuşman dogru degil...
  • arkadaslarım ben bu ekran kartını test etme ımkanı bulamamıstım ama hele sukur "3DMARK2001 3DMark Score 13599" o/c lı bu 400/500 yaptım ısınma yok alttakı sıstemde bu deger nasıl eyımı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: supremum

quote:

Ya adam belki o/c ile uğraşmayacak. Banada git msi 128mb 9550ge al dediler, çok güzel o/c oluyor dediler. Bende uğraşamam o/c ile falan dedim ve gittim 136ytl ye Sapphire 256mb 9600pro aldım. Acep bende mi kötü yaptım?

oc ile uğraşmamak ne demek ki? altı üstü tek bir program kurup kaydırma çubuklarını yukarı kaydırıp set diyorsun hepsi bu. zaten bununla ilgili 10larca konu var. 9550 alıpda oc yapmamak olmaz çünkü 9550 nin alınma sebebi bu iyi oc olması.

+111 hele 9550 nin alınış amacına bittim

• quote:

Orjinalden alıntı: _DuMaN_

arkadaslarım ben bu ekran kartını test etme ımkanı bulamamıstım ama hele sukur "3DMARK2001 3DMark Score 13599" o/c lı bu 400/500 yaptım ısınma yok alttakı sıstemde bu deger nasıl eyımı?

2001 ile sonuca warılmaz 2003 yapmalısın şekle göre benim oc canavarı msila aynı
  • insanlar 500/700 lere cikiyormus ama??

quote:

arkadaslarım ben bu ekran kartını test etme ımkanı bulamamıstım ama hele sukur "3DMARK2001 3DMark Score 13599" o/c lı bu 400/500 yaptım ısınma yok alttakı sıstemde bu deger nasıl eyımı?
  • quote:

Senin değer de fena değil.Benim 128mb olan günlük kullanım 410/540 iken en fazla 427/580 olabiliyor.Bazı modeller 470/600 gibi hızlara çıkabiliyordu.Msı rx9550td-128 alsaydın 550/650 gibi değerleri görecektin.

Ama seninki de iyiymiş.En azından 256mb için.Daha fazla gidiyor mu?
    @unpop
    Belleği 700'e yaklaşabilen(hatta geçebilen) asuslar duymuştum.Çok nadiren tabii.
    Ama işlemcisi 500 olan asus görmedim.Sanırım 500/700 msı için geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 27 Ekim 2005, 18:52:56 >

• bilmeyenlerin hepsi 256 lık ii der zaten bütün satıcılarda kek buldular ya kanka bu 256 mb bunu al der sana da fiyatı geçirir.256 nın tam performansı verebilmesi için 6800 gt ve x 800 xl ve daha üstü bir grafik kartı gpu suna entegre olması lazım.yani o elindeki giriş seviyesi kart ile 256 mb da rezil olursun sana performans artışı sağlamaz bazı uygulamalarda performans götürüsü de olur!!!bi de bi arkadaş ne overclock u demiş ona da allah akıl fikir versin diorum
  • 7800GTX e,X850XT ye,X1800XT ye bile 256 mb ram koyuyorlar.Ki bunlar 9550 den en az 10 kat hızlı kartlar.
    En büyük fark bu kartların 256 bit olması.9550 de 256 bit olsaydı 256 mb ram etkisini gösterirdi.256 mb ram sadece 256 bit olduğunda alınır.Değilse 128 mb dan farkı kalmaz.Overclock açısından daha kötüdür ayrıca.

Amerika da 512 mb 64 bit Geforce 6200 satılıyor:http://forum.donanimhaber.com/m_4436096/mpage_1/key_//tm.htm#4436096

Bunlar pazarlama stratejisi.Çoğu insan bunları bilmez ve sazan gibi oltaya gelir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SavageWarrior

7800GTX e,X850XT ye,X1800XT ye bile 256 mb ram koyuyorlar.Ki bunlar 9550 den en az 10 kat hızlı kartlar.
    En büyük fark bu kartların 256 bit olması.9550 de 256 bit olsaydı 256 mb ram etkisini gösterirdi.256 mb ram sadece 256 bit olduğunda alınır.Değilse 128 mb dan farkı kalmaz.Overclock açısından daha kötüdür ayrıca.

Amerika da 512 mb 64 bit Geforce 6200 satılıyor: http://forum.donanimhaber.com/m_4436096/mpage_1/key_//tm.htm#4436096

Bunlar pazarlama stratejisi.Çoğu insan bunları bilmez ve sazan gibi oltaya gelir.

Bir de 107 dolara satıyorlar

Yine de 256mb fx5200 ve 512mb x800xl de bu konuda iyidir
    Ama 6200 tam rezalet

• quote:

Orjinalden alıntı: unpop

insanlar 500/700 lere cikiyormus ama??

quote:

onemlı olan o/c performans oranı performas nasıl oluyomus 500/700 de?
  • quote:

Orjinalden alıntı: linkin8888

bilmeyenlerin hepsi 256 lık ii der zaten bütün satıcılarda kek buldular ya kanka bu 256 mb bunu al der sana da fiyatı geçirir.256 nın tam performansı verebilmesi için 6800 gt ve x 800 xl ve daha üstü bir grafik kartı gpu suna entegre olması lazım.yani o elindeki giriş seviyesi kart ile 256 mb da rezil olursun sana performans artışı sağlamaz bazı uygulamalarda performans götürüsü de olur!!!bi de bi arkadaş ne overclock u demiş ona da allah akıl fikir versin diorum

kardesım benı guldurdun sen allahta senı guldursun ben bunu 128 fiyatına aldım neredeyse 256 olması evet aslında o kadarda onemlı degıl bu gpuda dakılerde... sen galıba uykun varken yazdın bunu 6800 x800 lerle kımse karsılastırmadıkı bunu neyse sana ıyı geceler

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: unpop

insanlar 500/700 lere cikiyormus ama??

quote:

onemlı olan o/c performans oranı performas nasıl oluyomus 500/700 de?

İyi oluyor elbette.Ama Asuslar o değerlere çıkamıyor.Msı'lar çıkıyor.Hatta işlemcisi 550'leri bulabiliyor.
    Neyse konu bayağı geyik muhabbetine dönüşmüş.Kartı almışsın.Güle güle kullan.

Linkin8888 256mb'ın üst seviye kartlarda bir işe yaradığını belirtmek için yazmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 28 Ekim 2005, 0:28:22 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: linkin8888

bilmeyenlerin hepsi 256 lık ii der zaten bütün satıcılarda kek buldular ya kanka bu 256 mb bunu al der sana da fiyatı geçirir.256 nın tam performansı verebilmesi için 6800 gt ve x 800 xl ve daha üstü bir grafik kartı gpu suna entegre olması lazım.yani o elindeki giriş seviyesi kart ile 256 mb da rezil olursun sana performans artışı sağlamaz bazı uygulamalarda performans götürüsü de olur!!!bi de bi arkadaş ne overclock u demiş ona da allah akıl fikir versin diorum

kardesım benı guldurdun sen allahta senı guldursun ben bunu 128 fiyatına aldım neredeyse 256 olması evet aslında o kadarda onemlı degıl bu gpuda dakılerde... sen galıba uykun varken yazdın bunu 6800 x800 lerle kımse karsılastırmadıkı bunu neyse sana ıyı geceler

biz buna arkadaşlar arasında AL İŞTE diyoruz da neyse.Cnm benim uykum yoktu o kartla bu kartı da karşılatırmadım.256 mb lık hafıza yı güçlü bir gpu nun kaldırabileceğini söyledim nerenle okuyosun sen???zaten gerekli cevap tuğer arkadaşımızdan gelmiş

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.