Şimdi Ara

asus a9550ge 256mb aldım ama acaba ıyımı ettım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aldım ama acaba ıyımı ettım? bu ekran kartı hakkında bılgısı olan veya kullanan arkadaslar varsa hakkında bılgı almak ısterım

• quote:

Orijinalden alıntı: _DuMaN_

çok iyi etmişsin.. Şimdi senin kartın 128mb lıklarıyla millet 500/700 lere çıksın sen 350/450 kullanırsın.. Oh ne güzel..oc da neymiş..

Arkadaşım almadan bi araştır veya sorsana.. o kartın 20$ daha aşşağısına 128mb lıkları var ki oc canavarı olan anlar.. Elindeki kartın da onlara göre hiçbir artısı yok çünkü o seviyede bi kartta 128mb veya 256mb olması bişiy değiştirmiyo ne yazık ki..

Üzgünüm.. Keşke almadan olan bi topiğe baksaydın ya da olmadı bi topic açsaydın..

• quote:

Orijinalden alıntı: ronishark

çok iyi etmişsin.. Şimdi senin kartın 128mb lıklarıyla millet 500/700 lere çıksın sen 350/450 kullanırsın.. Oh ne güzel..oc da neymiş..

Arkadaşım almadan bi araştır veya sorsana.. o kartın 20$ daha aşşağısına 128mb lıkları var ki oc canavarı olan anlar.. Elindeki kartın da onlara göre hiçbir artısı yok çünkü o seviyede bi kartta 128mb veya 256mb olması bişiy değiştirmiyo ne yazık ki..

Üzgünüm.. Keşke almadan olan bi topiğe baksaydın ya da olmadı bi topic açsaydın..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ronishark

+1
    arkadaş söylenmesi gereken herşeyi söylemiş.

• quote:

Alıntıları Göster
    öncelikle hayırlı olsun 256 mb lık ekran kartlarında ramlerin yuksek konfigrasyon gereken oyunlarda tıkandıgı ve dolayısıyla pek performanslı olmadıgı söyleniyor ben testetmedim sadece bu söyleniyor benim kafemde o kartların 128 likleri var hiç oc deneyemedim kartlara ama epey iyi oc oluyormuş bu modeller cok yeniyse eger kartın git degiştir 128 mb al ASUS ATI 9550 TD/GE

• quote:

Orijinalden alıntı: Saydam

öncelikle hayırlı olsun 256 mb lık ekran kartlarında ramlerin yuksek konfigrasyon gereken oyunlarda tıkandıgı ve dolayısıyla pek performanslı olmadıgı söyleniyor ben testetmedim sadece bu söyleniyor benim kafemde o kartların 128 likleri var hiç oc deneyemedim kartlara ama epey iyi oc oluyormuş bu modeller cok yeniyse eger kartın git degiştir 128 mb al ASUS ATI 9550 TD/GE

Alıntıları Göster
    256 lık Giriş seviyesi kartlar herzaman berbat olmuştur göstermelşk yani o kartı değişmen 128 alman en mantıklısı

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

+
    Hocam bravo. Yalnız çok sert bir dil ile ifade etmişsin. Korktum vallaha.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilalarabaci

quote:

+
    Hocam bravo. Yalnız çok sert bir dil ile ifade etmişsin. Korktum vallaha.

Alıntıları Göster
    256mb 128mb liklara gore sadece teorik olarak yaklasik %10 performans artisi sagliyo yani arkadaslarin da dedigi gibi bi getirisi yok.
    O fiyata alabilecegin en iyi 2. karti almissin, 1.si aldigin kartin 128mb lik olani.

Bu arada 128mb lik 9550 256mb lik karttan pahali..

• quote:

Orijinalden alıntı: Barlas

256mb 128mb liklara gore sadece teorik olarak yaklasik %10 performans artisi sagliyo yani arkadaslarin da dedigi gibi bi getirisi yok.
    O fiyata alabilecegin en iyi 2. karti almissin, 1.si aldigin kartin 128mb lik olani.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: WoraZ

aynı ürün gamındaki hiçbir 128 lik 9550 256lıktan daha pahalı olamaz.zira ekstradan eklenen 128mb ramin maliyeti var 256mb lık 9550 de.
    http://www.gigatek.com.tr/oem.php?kat=8
    http://www.mavibilgisayar.com/katalog/urunler/listele.php?s=TevpHxGyN2eNS6GeHANiGIDRv2mvZy&no=78

• quote:

Orijinalden alıntı: maymunkral

quote:

aynı ürün gamındaki hiçbir 128 lik 9550 256lıktan daha pahalı olamaz.zira ekstradan eklenen 128mb ramin maliyeti var 256mb lık 9550 de.
    http://www.gigatek.com.tr/oem.php?kat=8
    http://www.mavibilgisayar.com/katalog/urunler/listele.php?s=TevpHxGyN2eNS6GeHANiGIDRv2mvZy&no=78

Alıntıları Göster
    quote:

Yok yaw.. deiğim gibi 15-20 dolar gibi daha pahalı 256mb lıkları.. Nerde var daa ucuzu.. Zaten en iyisi olan samsung çipli MSI lar gigatekte 62$.. Bundan ucuz 256lık olur mu? Sanmam..

quote:

+1

Söyledim tabi..Gene de sölerim..
    Bu arada bu kartı hiç kullanmadım ama bu forumda en çok konuşulan 2 konudan biri olduğu (diğeri feel kasa ve psu su..) ve ben herşeyi okuduğum için kullanmış kadar oldum.. Yani ben sizlerden öğrendim zati..

Bu arada üslubum sert olduysa özür dilerim ama donanımı aldıktan sonra 'iyi etmiş miyim' diye sorulduğu zaman hem kızıyor hem üzülüyorum.. Yaw almadan sorsana di mi? Yazık..

Yiner de hayırlı olsun..Ben onu da alamadım..

• quote:

quote:

Yok yaw.. deiğim gibi 15-20 dolar gibi daha pahalı 256mb lıkları.. Nerde var daa ucuzu.. Zaten en iyisi olan samsung çipli MSI lar gigatekte 62$.. Bundan ucuz 256lık olur mu? Sanmam..

quote:

+1

Söyledim tabi..Gene de sölerim..
    Bu arada bu kartı hiç kullanmadım ama bu forumda en çok konuşulan 2 konudan biri olduğu (diğeri feel kasa ve psu su..) ve ben herşeyi okuduğum için kullanmış kadar oldum.. Yani ben sizlerden öğrendim zati..

Bu arada üslubum sert olduysa özür dilerim ama donanımı aldıktan sonra 'iyi etmiş miyim' diye sorulduğu zaman hem kızıyor hem üzülüyorum.. Yaw almadan sorsana di mi? Yazık..

Yiner de hayırlı olsun..Ben onu da alamadım..

Alıntıları Göster
    beyler buyrun izmir - TEKMAR'a.. 256mb lik 9550, 128lik ten ucuz bizzat kendim sattim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Barlas

beyler buyrun izmir - TEKMAR'a.. 256mb lik 9550, 128lik ten ucuz bizzat kendim sattim..

Alıntıları Göster
    quote:

tabiki abitin veya asusun 128mblık 9550si ,oem 256mb 9550 den daha pahalıdır.önemli olan abitin 128mb lığıyla 256mb lığının ,asusun 128liğiyle 256lığı arasındaki fark,yani;aynı marka ürünlerin aynı modeldekilerin farklı bellekteki fiyat farklılıkları.bu durumda bakılırsa hiçbir 128lik ,256lıktan daha pahalı olamaz.

• 128lik tercih etseydin iyi olurdu.
    ama hayırlı olsun!kötü bi tercih değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burakoner

128lik tercih etseydin iyi olurdu.
    ama hayırlı olsun!kötü bi tercih değil.
    Kahrolacaksın belki, arkadaşlar da aynı doğrultuda yorumlamışlar ama tek kelimeyle, İYİ ETMEMİŞSİN. Keşke 128 lik MSI ya da bulamazsan Asus alsaydın.
  • arkadaşların dediği gibi 256 da sorunla karşılaşırsın, bende başta senin gibi düşünüyodum ve almadan önce iyiki burayı okumuşum. şimdi asus 9550 ge 128 kullanıyorum. çokta memnunum. neyse hayırlısı olsun artık....
  • quote:

Orijinalden alıntı: crematoria

arkadaşların dediği gibi 256 da sorunla karşılaşırsın, bende başta senin gibi düşünüyodum ve almadan önce iyiki burayı okumuşum. şimdi asus 9550 ge 128 kullanıyorum. çokta memnunum. neyse hayırlısı olsun artık....
    Ya adam belki o/c ile uğraşmayacak. Banada git msi 128mb 9550ge al dediler, çok güzel o/c oluyor dediler. Bende uğraşamam o/c ile falan dedim ve gittim 136ytl ye Sapphire 256mb 9600pro aldım. Acep bende mi kötü yaptım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilusa

Ya adam belki o/c ile uğraşmayacak. Banada git msi 128mb 9550ge al dediler, çok güzel o/c oluyor dediler. Bende uğraşamam o/c ile falan dedim ve gittim 136ytl ye Sapphire 256mb 9600pro aldım. Acep bende mi kötü yaptım?

Alıntıları Göster
    quote:

oc ile uğraşmamak ne demek ki? altı üstü tek bir program kurup kaydırma çubuklarını yukarı kaydırıp set diyorsun hepsi bu. zaten bununla ilgili 10larca konu var. 9550 alıpda oc yapmamak olmaz çünkü 9550 nin alınma sebebi bu iyi oc olması.

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum

quote:

oc ile uğraşmamak ne demek ki? altı üstü tek bir program kurup kaydırma çubuklarını yukarı kaydırıp set diyorsun hepsi bu. zaten bununla ilgili 10larca konu var. 9550 alıpda oc yapmamak olmaz çünkü 9550 nin alınma sebebi bu iyi oc olması.

Alıntıları Göster
    Madem ekran kartlarına o/c bu kadar basit, kaydırma çubuklarını yukarı çekip set deyince bu iş oluyor, ne diye üretici firmalar bu işi standart halde sunmuyorlar. Bu işi vga nın driver ına entegre etsinler o zaman sizde o/c diye yırtınmayın.

• yaaa arkadasım ne sacma seylerle ugrasıyonuzzyaaa
    vallahı mıllet kazıklıyor sızı ekran kartıda oc olurmus onmceden ole bıseymı vardı ekran kartı nekeda remı yuksek olusa okadar kalıtelı lur sacma sapan kullanmayın 128mblık alıcak yok oc yok yandı yok ısındı al256 bajk keyfıne oc yamaya gerek yokkı dostun
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem650

yaaa arkadasım ne sacma seylerle ugrasıyonuzzyaaa
    vallahı mıllet kazıklıyor sızı ekran kartıda oc olurmus onmceden ole bıseymı vardı ekran kartı nekeda remı yuksek olusa okadar kalıtelı lur sacma sapan kullanmayın 128mblık alıcak yok oc yok yandı yok ısındı al256 bajk keyfıne oc yamaya gerek yokkı dostun
    quote:

yaaa arkadasım ne sacma seylerle ugrasıyonuzzyaaa

9550 yi oc yapmak mı saçma oluyor bu durumda?
    ekran kartının rami nekadar yüksek olsa o kadar iyi olmuyor malesef öyle olsaydı 256 mb fx5200 128 mb 6600gtden daha iyi olurdu. ama 128 mb lık 6600gt fx 5200den kat be kat üstündür.
    oc dediğin şeyi çocukça yapmazsan doyumsuzluk yapmazsan hiçbirşeyi yakmazsın.
    sen bildiğini yap al 256 bak keyfine o zaman!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum -- 27 Ekim 2005, 3:39:22 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.