Şimdi Ara

asus f3s* serisi ısınma problemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar asus f3s* ürünlerinin ısınmasıyla ilgili birçok giriş okudum benimde bilgisayarım malesef çok ısınıyor ortalama sıcaklıktaki bir odada masanın üstünde kullandığım bilgisayarım yüksek performans modda çalışırken cpu ve gpu 80-100c derece arasında çalışırken batterysaving yani düşük performanslı modda 67-80 c derece arasında ısınıyor sizce bu normalmidir benim sizlerden ricam asus F3S* serisi notebook kullanan arkadaşlar everest, hardware monitor veya bir başka sıcaklık gösteren programla kendi bilgisayarlarındaki sıcaklıkları bir fikir vermesi açısından yazabilirmisiniz ilginize şimdiden teşekkürler...

• Bende f3sv var. Speedfan sıcaklıkları genelde 51C-65C arası. Bir kere 71C gördüm onda da çok mu zorladım garibimi ne (:
  • Bende F3SE vardı. Gerçi olmaz olsun hala var ama Şuan teknik serviste. 2 hafta oldu tam.Isınma sorunundan dolayı göndermiştim. 75-100 derece arasında sürekli. 2 kere fan değiştirilmesine rağmen. İade talebinde bulunarak servise gönderdim. Ancak Asus kadar iade konusunda korkak bir firma yok Türkiye'de. Sanmıyorum iade alacaklarını ama nasip.. Bundan sonra Asus'a anakartlarında bile yanaşmam... O derece soğudum..
  • asus f3 serisi performans çok iyi ama kasa kalitesi berbat bide ısınma sorunu var(bazılarında). Ama yeni dizüstüleri gayet başarılı bence. Hemen kötülememek lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: d_unlu_gs

asus f3 serisi performans çok iyi ama kasa kalitesi berbat bide ısınma sorunu var(bazılarında). Ama yeni dizüstüleri gayet başarılı bence. Hemen kötülememek lazım.

Kötüleme değil.. Düşünce ve tecrübe !!
  • tecrübe sadece bir bilgisayar üzerinde olmuş. binlercesini deneyip normal dağılım oluşturmadınya. üretilen malların hepsi aynı kalitede olcak diye bişey yok. arkadaşımdada var aynı laptoptan gayet memnun.
  • quote:

tecrübe sadece bir bilgisayar üzerinde olmuş. binlercesini deneyip normal dağılım oluşturmadınya. üretilen malların hepsi aynı kalitede olcak diye bişey yok. arkadaşımdada var aynı laptoptan gayet memnun.

40-50 üzeri Asus bilgisayarı min 1 hafta kullanmışlığım var iş gereği. Benim gibi herkes de yüksek özellik ucuz maliyet diye F3 serisi almış belliki.. Ve kullandığım Asus bilgisayarların bir çoğu F3. Dolayısıyla F3 kullanıcıları neredeyse tamamı benim yaşadığım sıkıntıları yaşıyorlar.. Yeterli bir cevaptır umarım bu sana..
  • neyse bu uzar gider. ben yaşamıyorum mesela buda bana yeter. saygılarımla.
  • benim f3sg en fazla 71 dereceyi gördü o da işlemci %95deyken fakat % 5lere düştüğü andan itibaren çabucak eski sıcaklığına geri döndü o bakımdan soğutma problemi yok diyebilirim
    ortam sıcaklığının çok büyük etkisi var, klimalı odada kullanırken en az 5 derece daha düşük sıcaklıkta çalışıyor, kışın bu sıcaklık sorunlarının hiçbirinin yaşanmayacağını tahmin ediyorum, masaüstü bilgisayarım bile yazın deli divane gibi fan sesi çıkartıyor ama kışın sessiz sedasız çalışıyor, dediğim gibi tamamen ortam sıcaklığıyla alakalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: empire_loups

Bende F3SE vardı. Gerçi olmaz olsun hala var ama Şuan teknik serviste. 2 hafta oldu tam.Isınma sorunundan dolayı göndermiştim. 75-100 derece arasında sürekli. 2 kere fan değiştirilmesine rağmen. İade talebinde bulunarak servise gönderdim. Ancak Asus kadar iade konusunda korkak bir firma yok Türkiye'de. Sanmıyorum iade alacaklarını ama nasip.. Bundan sonra Asus'a anakartlarında bile yanaşmam... O derece soğudum..

peki servise gönderdiğinde yazdıkları raporda ne yazıyordu ?? birde makina nekadar serviste kaldı ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pharaoh157 -- 21 Temmuz 2008; 13:03:28 >
  • Bende de F3SG var. 3-4 ay oldu alalı. Sıcaklıkları ara sıra kontrol ediyorum Everest programı ile en fazla 65 gördüm şu ana kadar.
    Pil hep Entertainment modunda oyunda pek oynamam.
  • asus f3sc var 8 aydır kullanıyorum sıcaklıklar 50-65 arası değişiyor genelde. sıcaklık problemi yaşayanlar ne kadar süre kullandıklarını belirtirlerse iyi olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pharaoh157

quote:

Orjinalden alıntı: empire_loups

Bende F3SE vardı. Gerçi olmaz olsun hala var ama Şuan teknik serviste. 2 hafta oldu tam.Isınma sorunundan dolayı göndermiştim. 75-100 derece arasında sürekli. 2 kere fan değiştirilmesine rağmen. İade talebinde bulunarak servise gönderdim. Ancak Asus kadar iade konusunda korkak bir firma yok Türkiye'de. Sanmıyorum iade alacaklarını ama nasip.. Bundan sonra Asus'a anakartlarında bile yanaşmam... O derece soğudum..

peki servise gönderdiğinde yazdıkları raporda ne yazıyordu ?? birde makina nekadar serviste kaldı ??

Rapor falan yokki. Sadece değişen parçaları belirtiyorlar. Bi kerede fan değiştirdikleri halde raporda belirtmediler. Şikayet edeceğim bunun için. Ama son gönderdiğimde iade almazsa alana kadar kargoyla göndereceğim. Bilgisayarın bana hayrı olmadı parası da onlara olmasın.. En az 15 ay garantisi var daha. 15 ayda 50 kere gönderirim ben. 50 x 25 ytl = 1250 ytl. Bilgisayarın parasını tamamen kargoya yatırsınlar. Bu hafta içerisinde bilgisayarın testleri bitecekmiş. ondan sonra da iade ya da diğer işlemler için sonuç bildirecekler. O zaman iade olmadığını söylediklerinde aynen bunu söyleyeceğim onlara da..

• quote:

neyse bu uzar gider. ben yaşamıyorum mesela buda bana yeter. saygılarımla.

Umarım hiç yaşamazsınız hocam.. Ben sadece genel bir sorun olduğunu belirtmek istemiştim..
    Saygılar sunarım..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.