Şimdi Ara

asus gtx660 ti slot sorunu ACİLL...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar suan amd fx6300 ve asus m5a97 evo r2.0 anakart kullanmaktayım ekran kartı olarakta gtx660ti kullanıyorum benim yaşadıgım bir sorun var ve çok garip bir sorun yardımcı olmanızı istiyorum.

sorunum şu şimdi ben gtx660ti anakartın 1. slotuna takınca pc f1 bios ekranında kitleniyor ve hiçbir şekilde açılmıyor ama 2. slota takınca acılıyor anakartın 1. slotuna deneme amaclı 9600gt taktım onunla çalıştı ama aynı slotta gtx660ti çalışmıyor ne yaptıysam olmadı bu sorun hakkında bilgisi veya fikri olan arkadaslardan yardım bekliyorum

• Bilgisayarı kapat, tüm kabloları çıkar daha sonra kasanın yan kapağını açıp bios pilini yerinden çıkar. O şekilde 2-3 dakika bekle daha sonra pili tekrardan takıp bilgisayarı çalıştır.

Bu yaptığınız işlem biosunuzu sıfırlayacaktır.
  • EasyBell E kullanıcısına yanıt
    yaptım hocam biosla alakalı bir sey değil 9600gt ile pcyi acıp format attım bios ayarları yaptım ama gtx660ti ile ilk slotta çalıştıramadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BF4

yaptım hocam biosla alakalı bir sey değil 9600gt ile pcyi acıp format attım bios ayarları yaptım ama gtx660ti ile ilk slotta çalıştıramadım
    Peki güç kaynağınız kaç watt ?
    Psu 600 watt 80 plus tek kanaldan 584 watt veriyor
  • quote:

Psu 600 watt 80 plus tek kanaldan 584 watt veriyor
    Anakarta bios güncellemesi yapmayı deneyin.

Ekran kartının pci-exp slotuna giren soket kısmını silgi ile silin.

Anakartın pci-exp kısmını hava tutarak temizleyin.

Bunları deneyin tekrar konuşalım.
    Ekran kartini silgi ile sildim anakart suan en guncel bios slotta 9600gt calisiyor ama gtx660ti calismiyor
  • 660ti yi başka bir arkadaşının bilgisarında dene sorunsuz bi şekilde boot olursa anakartı servise göndermenizi öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EasyBell

660ti yi başka bir arkadaşının bilgisarında dene sorunsuz bi şekilde boot olursa anakartı servise göndermenizi öneririm.

hocam bak ben sana olanı yine anlatayım suan gtx660ti anakartın 2. slotunda çalısıyor kullanıyorum ama 1. slota takınca sistem kitleniyor ama birinci slota 9600gt taktıgımda sorunsuz çalışıyor 1. slotta bir tek gtx660ti çalışmıyor
  • BF4 B kullanıcısına yanıt
    Anakartına hiç 1 VGA takmadan bios pilini sök, bu esnada pc elektirik fişi çekili olsun, yoksa pili sökmen hiç 1 işe yaramaz, çünkü o pil herhangi 1 elektrik kesintisi yada kasayı 1 yerden başka 1 yere taşırken, yani fişi takılı değilken bios ayarlarını hafızada tutmak için orda, bu sebeple fişi sökmeden pili sökmen durumunda cihaza elektrik PSU dan sürekli olrk girdiği için pili sökmenin 1 anlamı kalmıyo, pili sök, fişte sökülü olduğu halde pc açma (power) tuşunu 2-3 saniye parmağını basılı tut, anakart üzerindeki e.akımı tamamen boşalır, sonra gtx 660TI'yi 1. slota tak,pc'nin fişini tak makinayı aç, halen system bios ekranında kilitleniyosa, ozaman ya anakartın pcx yada VGADA sorun var denebilir, butün bunlar fayda etmediyse ve 9600 GT çalışıyorsa windowsa çıkınca GPUZ yazılımını indir, yazılımın testini çalıştır ve pcı-e slotu kaç X hızında çalışıyor incele buraya resimle veya bildir.

GPUz :http://www.techpowerup.com/downloads/SysInfo/GPU-Z/

• coax47 kullanıcısına yanıt
    az önce dediğin gibi yaptım ama değişen bişey olmadı 9600gt verdim geri suan sadece gtx660ti var bu anakartın biosunda ekran kartı kontrolü ile ilgili hiç bişey yok daha önceki anakartım z87 pro idi ve onda kontrol edeniliyordum
  • Yolla servise uğraşma
    az önce kart 2. slotta takılı halde yaklasık 1.5 saat bf4 multi oynadım sıkıntı çıkartmadı ama yer yer bazen kasılmalar oldu işlemci fx6300
    kasılmalar işlemcinden olabilir, 1. slotta sorun çıkartıyosa anakartında sorun olabilir, yani kartı servise yollarsın muhtemelen sağlam diye geri gelir yada yollarsın, buradan 1 şey demek zor GPUz de ilk slottaki 9600gt den bilgi alamadık v.s.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coax47

kasılmalar işlemcinden olabilir, 1. slotta sorun çıkartıyosa anakartında sorun olabilir, yani kartı servise yollarsın muhtemelen sağlam diye geri gelir yada yollarsın, buradan 1 şey demek zor GPUz de ilk slottaki 9600gt den bilgi alamadık v.s.
    hocam anakartta bi sorun olamaz 9600 da çalışıyor sonuçta ama 660 ti yda sorun var kesin bence servise yollamalısın
    ekran kartını değiştiicem hocam satılıga çıkarttım baska bir ekran kartı alıp deneyeceğim bir arkadas bu anakartın gtx660 serisi ile sorun yaratabileceğinden bahsetmişti benim gibi 3-4 kişi daha varmış yurt dışında aynı sorunu yasayan
  • berkanenes kullanıcısına yanıt
    hocam ekran kartında sorun olsa 2. slotta çalışmaz diye düşünüyorum dün aksam 1.5 saat sıkıntısız bf4 oynadım
    Aa o zmn işler değişir hocam valla bilmiyorum ne sorun olduğunu ama 2. Slotta takmaya devam edin o zmn sorun yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkanenes

Aa o zmn işler değişir hocam valla bilmiyorum ne sorun olduğunu ama 2. Slotta takmaya devam edin o zmn sorun yoksa

ilk slotta sorun var heralde anakartı yollıyacam olmadı servise
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berkanenes

ilk slotta sorun var heralde anakartı yollıyacam olmadı servise

Alıntıları Göster
    aynen hocam başka çare yok servise gönderin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.