Şimdi Ara

ASUS H87 PRO Anakart Alınmalı mıdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İ5 4690k
    Corsair 8 GB Ram
    Asus R9 280x
    Corsair SSD

Talihsizlik sonucu MSI Gaming 5 anakartım değişmek zorunda ve Asus veya Gigabyte düşünüyorum. Bu kartta karar kıldım gibi siz ne düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yukokano -- 5 Haziran 2015; 8:12:21 >

• Doğru seçim olmaz, niye dersen işlemcin overclock yapılabilen işlemci ancak h97 anakartlar overclock için yapılmamıştır.
    Z97 anakart alman lazım, mesela GIGABYTE Z97X-Gaming 5 gibi. Overclok için bu model daha iyi gerçek 8 fazdı yanılmıyorsam.
  • Tavsiye için sağol dediğin çok mantıklı. 87 yazınca bir şüphelendim zaten 5 dkda baktığım bir durumdu, gigabyte modeli ile bu şekilde yırtabilirsem bu işten onu alacağım.

(Para durumu iyi olursa ROG düşünüyorum)
  • yukokano kullanıcısına yanıt
    Asus H87 Pro anakartın neresi pro anlamadım, özel ses çözümü bile yok ayrıca H87 görece eski bir chipset. İşlemci OC yapılacağından ben olsam Asus Z97-A modelini alırdım. 8 faz güç dizaynına sahip olan bu kart özel ses çözümü de barındırıyor.
  • Gigabyte Gaming 5 / Msi Gaming 7 gibi modeller yeterli gelir, üstüne hiç gerek yok
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Bu elimde patlayan 2. msi gaming 5 anakartım. şu an serviste büyük ihtimalle seri sorunlu para iadesi yapacaklar ben de oradan bir kart seçeceğim. msi a daha fazla para vereceğimi düşünmüyorum Bundan önce de GD55 elimde patlamıştı kıl kaptım artık. Gigabyte tercih edebilirim.
  • rulurak kullanıcısına yanıt
    Msi Gaming 5 in tek özleyeceğim yanı kendiliğinden olan ses kartıydı. İlk taktığım zaman mükemmel gelmişti ve ses sistemim de var kartlı bir model bulmalıyım dediğiniz gibi.
  • Gigabyte'ın da ses çipi seni üzmez gayet iyi merak etme
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukokano

Bu elimde patlayan 2. msi gaming 5 anakartım. şu an serviste büyük ihtimalle seri sorunlu para iadesi yapacaklar ben de oradan bir kart seçeceğim. msi a daha fazla para vereceğimi düşünmüyorum Bundan önce de GD55 elimde patlamıştı kıl kaptım artık. Gigabyte tercih edebilirim.

Galiba sisteminiz anakart yakıyor. 2 tane gaming 5 anakartı yaktığına göre donanım problemi yaşıyor olabilirsiniz. Bence yeni alacağınız anakartı takmadan önce psu yu servise yollayın kontrol etsinler. Benim eski sistemdeki everest 400w güç kaynağı HDD yakıyordu, 6 adet HDD yaktıktan sonra uyandım. everest Psu giderayak anakartı ve dvd-rom u da bozmuştu.

Sorunların anakarttan kaynaklandığına eminim, şöyle eminim, anakart ilk arızalandığında psudan zannedip servise yolladım tamir ayağına 100 tl paramı bir güzel aldılar üzerine ramlerim değişti sıfır yeni ram aldım ramler sorunlu diye ve daha sonra anakarttan kaynaklandığı ortaya çıktı sistemin kendini kitlemesi çizgi çizgi ekran olması vb. anakart ilkinde yandı fakat bu sefer işlemci soğutucuyu söküp stok fan taktım ve açamadım. Karşılaştığım sorun ise B1 ve B2 ram slotlarının çalışmamasıydı.
    100 tl ye psuyu mu tamir ettiler anakartı mı?
    100 tlye psu tamir oldu geri geldi sorunun onda olmadığını anladık :D
  • Msi h97 gaming 3 ve gigabyte h97 d3h daha iyi h97 prodan. Senin işlemcin o.c olabilen bir işlemci. O yüzden z97 daha iyi olur. Giga z97x gaming 5 çok iyi bir seçim olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Eğer psu bozulup ta anakartı da bozduysa, psu tamir edilse bile anakartın arızası devam edeceğinden sistemde anakart kaynaklı problem olacaktır. Bu durumda siz de, sorun psudan kaynaklanmıyormuş anakart bozukmuş diye düşünebilirsiniz. Neyse, yeni anakartınızla sorunsuz günler dilerim.
    hayır hocam psu bozulup anakartı da bozmuş olabilir. tamir olduktan sonra psu, anakartı alıp bana sıfır yenisini verdiler. teşekkür ederim iyi forumlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.