Şimdi Ara

ASUS HD 7790 2gb aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar bugun 7790 aldım daha önce hep nvdia kullandım çevremdede hep nvdia var bugun vatana gittim gtx 650 ti power edition aldım.Geldim bir baktım one sinyal yok bağlantıları kontrol ettim yine aynı durum vatana götürdüm iade ettim ekran kartı orda çalıştı bu arada heralde power sıkıntı yaşattı .Orda bu kartı önerdiler eve geldim kartı taktım bekledğimden çok iyi bunca zaman hep ön yargıyla yaklaşmışım meğersem ama birşey sorucam aygıt yöneticisinden bakıyorum hd 7700 series olarak görüyor cpu z yükledim oradan baktım ondada hd 7700 series yazıyor acaba driver kurarken yanlış birşeymi yaptım sizde durum nedir birde ekran kartını 2 gb aldım 1gb si yoktu ram 4 gb benim sıkıntı olur mu birde bu asus gpu tweak nedir arkadaşlar

• öyle yazar amd kartlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONG_bagTR

Evet arkadaşlar bugun 7790 aldım daha önce hep nvdia kullandım çevremdede hep nvdia var bugun vatana gittim gtx 650 ti power edition aldım.Geldim bir baktım one sinyal yok bağlantıları kontrol ettim yine aynı durum vatana götürdüm iade ettim ekran kartı orda çalıştı bu arada heralde power sıkıntı yaşattı .Orda bu kartı önerdiler eve geldim kartı taktım bekledğimden çok iyi bunca zaman hep ön yargıyla yaklaşmışım meğersem ama birşey sorucam aygıt yöneticisinden bakıyorum hd 7700 series olarak görüyor cpu z yükledim oradan baktım ondada hd 7700 series yazıyor acaba driver kurarken yanlış birşeymi yaptım sizde durum nedir birde ekran kartını 2 gb aldım 1gb si yoktu ram 4 gb benim sıkıntı olur mu birde bu asus gpu tweak nedir arkadaşlar

gtx 650 ti pe msi yerine
    asus hd 7790 2 gb alarak bir kere en doğru olanı yapmışsınız.

aygıt yonetıcısınde 7770 serisi yazar. ona takılma.
    yukarda dedıgım gıbı uygun ındırımlı fıyatta ıken hem asus hem hd 7790 hemde 2 gb almakla en ıyısını yaptınız.

sistem ramınız 4 gb ıle ekran akrtı ramını karıştırmayınız. 2 sının bir biri ile alakası yoktur. hiç bir sıkıntı olmaz. fakat 1 kusur senedır ve su an win 7 sürümleri, oyun ve rahatlık ıcın 8gb önermekte. yada ben onerıyorum. sıstem ramınızı 8 yaparsanız sızın acınızdan daha ıyı olur. ama olmasada olur. yanı sıkıntı yok.

asus gpu tweak adı ustunde asus markasının ekran kartının değerlerini o.c yapmaya yani hız aşırtma yapmaya yarayan bir programıdır.
    ellemenizi tavsiye etmem.
    tekrar hayırlı olsun.

yüzde 25 lı ındırımlı fıyatı 283 TL.

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-hd7790-dc2oc-2gd5-hd7790-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-128bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66335

• quote:

Orijinalden alıntı: bomi01

öyle yazar amd kartlarda
    asus tweak ile karta overclock yaparsin hic bulasma o kartin saat hizlari zaten cok yuksek.monitor 1920x1080 mi?islemci nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

asus tweak ile karta overclock yaparsin hic bulasma o kartin saat hizlari zaten cok yuksek.monitor 1920x1080 mi?islemci nedir?

Alıntıları Göster
    hocam bende 283 tl ye aldım gt650 ti pe 301 tl idi.para üstüylede 16 gb flashbellek aldım hayırlısı olsun çok memnunum biraz ses var ama olsun rahatsız edici derecede değil.

işlemcim i3 540
    ram 4 gb
    2 gb 7790
    samsung t22a300 tv.monitor kullanuyorum

şuana kadar herşey 1080 ultra girdim
    l.a noire 27 30 fps
    battlefield 3 single 38-55 arası değişiyor mp daha denemedim gece deneyip sonuçları yazarım

• quote:

hocam bende 283 tl ye aldım gt650 ti pe 301 tl idi.para üstüylede 16 gb flashbellek aldım hayırlısı olsun çok memnunum biraz ses var ama olsun rahatsız edici derecede değil.

işlemcim i3 540
    ram 4 gb
    2 gb 7790

l.a noire 27 30 fps
    battlefield 3 single 38-55 arası değişiyor mp daha denemedim gece deneyip sonuçları yazarım

Hayırlı olsun hocam iyi yapmışsın
  • quote:

işlemcim i3 540
    ram 4 gb
    2 gb 7790

l.a noire 27 30 fps

Alıntıları Göster
    1080p kullandigin icin 1gb yerine 2gb kart alman cok iyi olmus.islemcin de yeter hani e6550 gibi yavas bir sey olsaydi problem olurdu.bf3 single derken ultra di mi?cok iyi o fps'ler ama multide oyle olmaz high oyna bence multide.

• 1,5 ay once vatandan ekran karti alirken hem 7850 1gb hemde 7790 2gb 340 tl idi.Orada tanimadigim biri 7790 almakta israr etsede kendisine 7850 nin daha iyi oldugunu o kartin 275 tl seviseyinde olmasi gerektigini soyledim ama beni dinlemedi 7790 aldi.Tahmin ettigim fiyat seviyesine gelmis kart.
  • genelde sniper oynuyorum eski kartta sniper açınça frame düşüyodu bunda öyle bişeyle karşılaşmıyım yeter medium bile razıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hipersonic

1,5 ay once vatandan ekran karti alirken hem 7850 1gb hemde 7790 2gb 340 tl idi.Orada tanimadigim biri 7790 almakta israr etsede kendisine 7850 nin daha iyi oldugunu o kartin 275 tl seviseyinde olmasi gerektigini soyledim ama beni dinlemedi 7790 aldi.Tahmin ettigim fiyat seviyesine gelmis kart.

hocam powercolor 7850 1 gb 340 tl idi bütçe fazla zorlanmasın dedim birde işlemci sıkınyı yaratırmı diye düşündüm amd kartlardan fazla anlamıyorum o yüzden 7790 aldım ama maşallah kart iyi
    bu arada fps için fraps kullanıyorum ama bir program daha vardı ısı derecesini gösteriyodu o programın ismini hatırlayan varmı
  • quote:

genelde sniper oynuyorum eski kartta sniper açınça frame düşüyodu bunda öyle bişeyle karşılaşmıyım yeter medium bile razıyım

yok medium oynamazsin 6850 bile 1920 high 45 fps ortalama 76 fps max oynatiyor ki ddr2 kullandigim icin dusuk biraz bende.multide ultra yapinca saga sola donerken blur efekti gibi bisi yapiyor takiliyormus gibi o yuzden dedim.benim kart 1gb oldugu icin rami yetmez zaten ultraya ama sende yeter.yine de baktin dedigim sey oluyor high'a aliver deli gibi fps alirsin sendeki kart daha guclu bendekinden ama bende iki 6850 var ikincisini acmiyorum gerek yok diye.

msi afterburner 3 beta15 turkce ile islemci kullanimi kart ram kullanimi sistem ram kullanimi gpu kullanimi gibi seyleri gorebilirsin ama ayarlamasi biraz gicik.su programi new version diyeni indir kur ac gir oyuna islemci kullanimi sicakligi, gpu kullanimi sicakligi gorebilirsin bedava program trial mrial dese bile.

http://www.playclaw.com/download.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 14 Ekim 2013; 20:27:25 >

• hocam şimdi giricem oyuna değerleri yazarım sağol program için
  • ONG_bagTR O kullanıcısına yanıt
    Kart kotu degil zaten 7850 den performans olarak biraz geride oldugu icin fiyat fazla gelmisti bana.

Bahsettiginiz program msi afterburner olabilir.
  • En iyisini yapmışsınız :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

Evet arkadaşlar bugun 7790 aldım daha önce hep nvdia kullandım çevremdede hep nvdia var bugun vatana gittim gtx 650 ti power edition aldım.Geldim bir baktım one sinyal yok bağlantıları kontrol ettim yine aynı durum vatana götürdüm iade ettim ekran kartı orda çalıştı bu arada heralde power sıkıntı yaşattı .Orda bu kartı önerdiler eve geldim kartı taktım bekledğimden çok iyi bunca zaman hep ön yargıyla yaklaşmışım meğersem ama birşey sorucam aygıt yöneticisinden bakıyorum hd 7700 series olarak görüyor cpu z yükledim oradan baktım ondada hd 7700 series yazıyor acaba driver kurarken yanlış birşeymi yaptım sizde durum nedir birde ekran kartını 2 gb aldım 1gb si yoktu ram 4 gb benim sıkıntı olur mu birde bu asus gpu tweak nedir arkadaşlar

gtx 650 ti pe msi yerine

yukarda dedıgım gıbı uygun ındırımlı fıyatta ıken hem asus hem hd 7790 hemde 2 gb almakla en ıyısını yaptınız.

sistem ramınız 4 gb ıle ekran akrtı ramını karıştırmayınız. 2 sının bir biri ile alakası yoktur. hiç bir sıkıntı olmaz. fakat 1 kusur senedır ve su an win 7 sürümleri, oyun ve rahatlık ıcın 8gb önermekte. yada ben onerıyorum. sıstem ramınızı 8 yaparsanız sızın acınızdan daha ıyı olur. ama olmasada olur. yanı sıkıntı yok.

asus gpu tweak adı ustunde asus markasının ekran kartının değerlerini o.c yapmaya yani hız aşırtma yapmaya yarayan bir programıdır.
    tekrar hayırlı olsun.

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-hd7790-dc2oc-2gd5-hd7790-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-128bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66335

hocam sıfır kart bazında

240 liraya asus gtx650 ti mi?

http://forum.donanimhaber.com/m_79817007/tm.htm

yoksa 235 liraya hd7770

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-11201-17-20g-hd7770-edition-gddr5-1gb-128bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63627

bu videoyu izledimde 2-3 yer haric gtx650ti daha performanslı özellikle yük altında kayda değer bir şekilde daha az güç harcıyor gtx650 ti .biraz kafam karıştı
    http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/Nvidia-GeForce-GTX-650-Ti-video-inceleme-Orta-segmentin-yeni-oyuncusu-testte.htm

yoksa ne yapıp ne edip 45 lira daha koyarak 283 liraya 2gb lik asus 7790 mı

monitorum 1680x1050 çözünürlüklü 21.5 inç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hadigatülverd -- 18 Ekim 2013; 2:26:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bkrbzk

quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

gtx 650 ti pe msi yerine

tekrar hayırlı olsun.

hocam sıfır kart bazında

240 liraya asus gtx650 ti mi?

http://forum.donanimhaber.com/m_79817007/tm.htm

yoksa 235 liraya hd7770

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-11201-17-20g-hd7770-edition-gddr5-1gb-128bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63627

bu videoyu izledimde 2-3 yer haric gtx650ti daha performanslı özellikle yük altında daha az güç harcıyor.biraz kafam karıştı
    http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/Nvidia-GeForce-GTX-650-Ti-video-inceleme-Orta-segmentin-yeni-oyuncusu-testte.htm

yoksa ne yapıp ne edip 45 lira daha koyarak 283 liraya 2gb lik asus 7790 mı

monitorum 1680x1050 çözünürlüklü 21.5 inç

merhaba
    ben gxt 650 ti almam.

alırsam

sizin sectıgınız.

235 liraya sapphire hd 7770

alırdım.

cpu- ve guc kaynağınız kaldırıyor ıse.

sırası ile.

283 liraya asus hd 7970

yada

eger imkanlar el veriyor ise

401 liraya asus gtx 650 ti boost modeli

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-gtx650tib-dc2oc-2gd5-gtx650ti-boost-directcuii-oc-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66605

monitörünüz analog grişli değilse temiz 2 ci el 340 tl ye kadar 6 ay kadar kullnılmış
    su marka su modelde bakabılırlırsınız.

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/sapphire-11200-14-20g-hd7850-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63501

sonuç olarak 235 TL. - 401 TL. bandında sadece bu kartları önerebilirim.

Hayırlı Bayramlar.

• Bu karttan bende aldim yalniz hic 85w guc tuketimi varmis gibi gelmedi bana.500w thermaltake psu yetmiyor surekli sistem kilitlenmesi yasiyorum.amd nin sitesinden guncel driver indirdim ancak gariptir ama monitorden cazirti sesi gelmeye basladi bende kendi cd sindeki driveri yukledim o sorunu oyle hallettim.kartin asiri yuk altinda fanlari resmen cosuyor ve ses olayi bayagi fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omfarcan

Bu karttan bende aldim yalniz hic 85w guc tuketimi varmis gibi gelmedi bana.500w thermaltake psu yetmiyor surekli sistem kilitlenmesi yasiyorum.amd nin sitesinden guncel driver indirdim ancak gariptir ama monitorden cazirti sesi gelmeye basladi bende kendi cd sindeki driveri yukledim o sorunu oyle hallettim.kartin asiri yuk altinda fanlari resmen cosuyor ve ses olayi bayagi fazla.

evet, dezavantajı o
  • quote:

Orijinalden alıntı: omfarcan

Bu karttan bende aldim yalniz hic 85w guc tuketimi varmis gibi gelmedi bana.500w thermaltake psu yetmiyor surekli sistem kilitlenmesi yasiyorum.amd nin sitesinden guncel driver indirdim ancak gariptir ama monitorden cazirti sesi gelmeye basladi bende kendi cd sindeki driveri yukledim o sorunu oyle hallettim.kartin asiri yuk altinda fanlari resmen cosuyor ve ses olayi bayagi fazla.

Acı gerçekler.

Demekki psu nuz gerçek 500w değilmiş.
  • Thermaltake de bu hile hurda isine girdiyse yaziklar olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.