Şimdi Ara

Asus N56VZ İncelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
13.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: myemperor26

quote:

Orijinalden alıntı: M!R4G3

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: M!R4G3

SSD takılabiliyor mu?

Takılabiliyor

Ek giriş mi var yoksa dvd yerine mi?

DVD yerine ya da istersen HDD ile değişim yapıp hdd kutusu ile hdd'yi de harici disk olarak kullanabilirsin.

Peki hocam teşekkürler

• Yük altındayken ve boştayken sıcaklıkları koyabilirmisin acaba zahmet olmazsa ?
  • HAYIRLISI Olsun hardısk nıye 7200 rpm yapmamıslar anlamadım gerçı çok farketmez galıba bide windovs kendı ıçınde yuklu deyılmı yoksa bızmı yukluyoruz ivy işlemcının açılımı ne yanı otekı ıslemcılere gore ne artısı var ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj.caner -- 24 Haziran 2012; 18:27:40 >
  • gayet iyi dostum güle güle kullan en yakın zamanda SSD alıp hem puanını yükseltip hemde hızına hız katarsın umarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj.caner

HAYIRLISI Olsun hardısk nıye 7200 rpm yapmamıslar anlamadım gerçı çok farketmez galıba bide windovs kendı ıçınde yuklu deyılmı yoksa bızmı yukluyoruz ivy işlemcının açılımı ne yanı otekı ıslemcılere gore ne artısı var ?

32 nanometreli Sandy Bridge 'den 22 nanometreli ivy bridge'e geçildi. Yani daha az enerji tüketimi daha fazla performans.
  • quote:

HAYIRLISI Olsun hardısk nıye 7200 rpm yapmamıslar anlamadım gerçı çok farketmez galıba bide windovs kendı ıçınde yuklu deyılmı yoksa bızmı yukluyoruz ivy işlemcının açılımı ne yanı otekı ıslemcılere gore ne artısı var ?

Windows 7 Home Premium. tüm sitelerde böyle kendi içinde yüklü
  • vet içerisinde yüklü olarak geliyor freedos deil
  • tesekkurler bılgıler ıçın biz bu laptobu alırsak ılerde format atıp tekrar w7 kurmak ıstersek laptobu alır almaz napmamız lazım recover dvd mı yapmamız lazım ?

Asus N56VZ İncelemesi
  • kusur bulacam ya, çantayı beğenmedim :)
    msi çantası bunu döver
  • quote:

tesekkurler bılgıler ıçın biz bu laptobu alırsak ılerde format atıp tekrar w7 kurmak ıstersek laptobu alır almaz napmamız lazım recover dvd mı yapmamız lazım ?

Asus N56VZ İncelemesi

Evet recovery yapman lazım , ayrıca neden her mesajının altına o resmi koyuyorsun merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yafeshan

kusur bulacam ya, çantayı beğenmedim :)
    msi çantası bunu döver

Biz low ayarlarda fifa 07 oynuyoz adam çantayı beğenmiyo
  • Herşey iyi herşey güzel ama Atheros wireless adaptörü olmamış böyle güzel bir alete. Yazık etmişler..
  • quote:

quote:

tesekkurler bılgıler ıçın biz bu laptobu alırsak ılerde format atıp tekrar w7 kurmak ıstersek laptobu alır almaz napmamız lazım recover dvd mı yapmamız lazım ?

Asus N56VZ İncelemesi

Evet recovery yapman lazım , ayrıca neden her mesajının altına o resmi koyuyorsun merak ettim.

oresımde ALLAH yazıyor ve benım kalbımde ALLAHI hıçbır zaman aklımdan çıkarmıyorum kardesım oyuzden çok tesekkur ederım bılgıler ıçın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj.caner -- 25 Haziran 2012; 22:26:06 >

• hayirli olsun gule gule kullan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Asus N56VZ İncelemesi

oresımde ALLAH yazıyor ve benım kalbımde ALLAHI hıçbır zaman aklımdan çıkarmıyorum kardesım oyuzden çok tesekkur ederım bılgıler ıçın

Önemli değil hocam

• hocam öncelikle hayırlı olsun diyorum. ve bir sorum var. RAM 1600 Mhz mi yoksa 1333 Mhz mi ?
    ortalıkta bir 1333 Mhz söylentisi var şu konuya bir açıklık getirirmisin ?
  • arkadaşlar ben de alıcamn56vz yi. ancak ilk yapcağım şey hdd yi çıkarıp 120 gb'lık bi ssd takmak. o 1 tb lık hdd yi de blu ray okucunun oraya takmak. blueray okuyucuyu da harici olarak kullanmak olcak yani. ancak sormak istediğim 1kaç soru var:

1. bu iş nasıl olcak. o sdd hdd nin olduğu yere, o hdd de bluray okuyucnun olduğu yere nası sığıcak? ya da etrafında boşluk kalmicak mı? estetik açıdan bozulur falan. pek hoş bi görüntü olmaz.

2. freedos olmicak sanırım bu durumda hddnin yerine direk ssd yi koycaksam işletim sistemini hangisine kurdurtacağım?? ssd yi hdd nin yerine takınca falan garantisi bozulmuyor mu bu cihazın. yani aldığım yerde hemen ssd yi takıp işletim sistemini oraya kurdurtmak istesem olur mu? (windowsu kuramıyorum ben kendim. imkansız)

3. o çıkarttığım blueray okuyucuyu nasıl harici kullanıcam? bi aleti edevatı var mıdır? aynı işekilde hddyi harici kullanmak istesem bi alet edavat bulabilir miyim usb'ye bağlayacak??

4. hdd yi bluray okuyucunun oraya takıp dahili kullanabiliyorum di mi? atmıyorum bi yerimden :D öle bişe var yani :D:D

• Aynı şeyi ben de yapacağım.
    Bunun için öncelikle:
    http://www.hizlial.com/u30.010.5301.0002/akasa-nstor-notebook-slim-sata-optik-surucu-odd-yuvasiyla-uyumlu-25-sata-hdd-ve-odd-kutusu-bundle-kit
    Şunu almak gerekiyor. Dilediğiniz siteden alabilirsiniz. Örnek olsun ürünleri görün diye verdim bu linki. Birçok yerde satılıyor.
    Hatta ebay de daha ucuza benzer ürünler de var ama TR piyasasında bundan başka yok sanırım.

Şimdi notebook taki hdd yi çıkaracaksınız. Yerine SSD yi takacaksınız. Buraya kadar problem yok.
    Sonra CD sürücüyü çıkarıp, yukarıdaki linkteki cd sürücüye benzer içi boşluk zımbırtıya 1 tb 5400 rpm sata diskimizi takıp, cd sürücü yuvasına yerleştireceğiz.
    CD sürücüyü de, linkteki 2. ürün olan zımbırtının içine yerleştirdiğimizde, o da bir harici blu ray okuyucu olacak.

İşletim sistemini doğal olarak SSDye kurduracaksınız daha hızlı olduğu için. HDD yi depo olarak kullanmakta fayda var.

CD sürücü olayını ben kendim hallederim diyorsanız, sdd yi takıp hdd yi çıkarıp işletim sistemini direk kurdurabilirsiniz.
    Daha sonra cd sürücüyü çıkarıp diğer işlemleri yapıp 2. hdd yi oraya takarsınız.

Garanti bozulmuyor diyorlar.. İnşallah böyledir.
    Bozulsa da ben bunları yapacağım, o ayrı.. :)
    SSD mi aldım bile. Bilgisayarı bekliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: WindWild

Herşey iyi herşey güzel ama Atheros wireless adaptörü olmamış böyle güzel bir alete. Yazık etmişler..

atherosun neyini beğenmedin hocam en iyi chipsetlerden biridir
    notebookta 3g bağlantısıda var sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hrnayn

quote:

Orijinalden alıntı: WindWild

Herşey iyi herşey güzel ama Atheros wireless adaptörü olmamış böyle güzel bir alete. Yazık etmişler..

atherosun neyini beğenmedin hocam en iyi chipsetlerden biridir
    notebookta 3g bağlantısıda var sanırım

Sağda solda duyduğumdan değil bizzat kendi kullanımımdan tecrübe edindim. Kuzenimin ve bir arkadaşımın intel adaptörlü laptopları karşı binadaki amcamın wireless ını çok rahat çekerken bendeki ve kardeşimdeki atheros adaptörlü msi ve asus laptoplar balkonun en ucundan zor çekiyordu aynı interneti. O yüzden atherosa karşı böyle bir yargım var.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.