Şimdi Ara

Asus N56VZ İncelemesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
13.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnsuff

Aynı şeyi ben de yapacağım.
    Bunun için öncelikle:
    http://www.hizlial.com/u30.010.5301.0002/akasa-nstor-notebook-slim-sata-optik-surucu-odd-yuvasiyla-uyumlu-25-sata-hdd-ve-odd-kutusu-bundle-kit
    Şunu almak gerekiyor. Dilediğiniz siteden alabilirsiniz. Örnek olsun ürünleri görün diye verdim bu linki. Birçok yerde satılıyor.
    Hatta ebay de daha ucuza benzer ürünler de var ama TR piyasasında bundan başka yok sanırım.

Şimdi notebook taki hdd yi çıkaracaksınız. Yerine SSD yi takacaksınız. Buraya kadar problem yok.
    Sonra CD sürücüyü çıkarıp, yukarıdaki linkteki cd sürücüye benzer içi boşluk zımbırtıya 1 tb 5400 rpm sata diskimizi takıp, cd sürücü yuvasına yerleştireceğiz.
    CD sürücüyü de, linkteki 2. ürün olan zımbırtının içine yerleştirdiğimizde, o da bir harici blu ray okuyucu olacak.

İşletim sistemini doğal olarak SSDye kurduracaksınız daha hızlı olduğu için. HDD yi depo olarak kullanmakta fayda var.

CD sürücü olayını ben kendim hallederim diyorsanız, sdd yi takıp hdd yi çıkarıp işletim sistemini direk kurdurabilirsiniz.
    Daha sonra cd sürücüyü çıkarıp diğer işlemleri yapıp 2. hdd yi oraya takarsınız.

Garanti bozulmuyor diyorlar.. İnşallah böyledir.
    Bozulsa da ben bunları yapacağım, o ayrı.. :)
    SSD mi aldım bile. Bilgisayarı bekliyor

O ürün mantıklı,ama garanti konusu aklıma takıldı.Bu arada laptopu geçen aldım;)

En beğenmediğim kısım DEVASA ADAPTÖRÜ,görünce sövdüm baya...yıl olmuş 2012 şu adaptöre bak....

Ek olarak içine tonla gereksiz uygulama yüklemişler cihaz ağır çalışıyordu,zaten hdd sürünüyor,sildim çoğunu uygulamaların ama genede uçmuyor alet.SSD şart.

Ekleme:Şuan çok garip birşey fark ettim,gece sessizliğinde sayfaları aşağı kaydırdığımda hafif bir ses geliyor aletten,hapörlördenmi acaba dedim sesi kapadım ama devam etti,sanırım boşta iken cpu fanı kapalı ama ufak bir cpu işleminde harekete geçiyor fan:S garip ve çok ufak bir sorun.Sizde deneyebilirmisiniz bunu?Gece sessizliğinde forumu aşağı kaydırın veya açık bir pencereyi mouse ile hareket ettirin ekranda,en ufak harekette çıkın hafif bir pır pır sesi var.Huylandırdı beni,bunun içinde servise verilmez servislede uğraşılmaz şimdi :D

Sorunu buldum,o ses bass hapörlerden geliyor,çıkarınca ses gelmiyor,sorun sayılmaz bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 30 Haziran 2012; 2:21:28 >

• Hayırlı olsun arkadasım güle güle kullan. Bende de N55 1194 var ama bunu görünce aklım bunda kaldı açıkcası :)
    Kasa aluminyum mu yoksa plastikmi? Birde N55 serisindeki gibi panelin kenarlardaki çerçevelerden karanlık ortamda ışık sızma sorunu varmi? Teşekkürler..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah

Kasanın üst kısmı beyaz görünen kısım aliminyum,altı ve ekran paneli plastik.Işık sızmaya akşam bakarım ekranın ön çerçevesinden bahsediyorsun sanırım.(şuana kadar fark etmediysem %90 yok öle bir durum)

Birde bu klavyedeki tuş aralıkları normalden fazla,bu alışınca bir avantajmı yoksa sadece farklı bir tasarım mı?
  • hic bir magazada yok, saturne bakan oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: twelve.

hic bir magazada yok, saturne bakan oldu mu?

Ben burdan aldım dolar yükseldiği için sanırım fiyat biraz yükselmiş,2450'ye aldım kredi kartı tek çekim.

http://www.sadecenotebook.com/Urun/Asus-N56VZ-S4016V-Core-i7-3610-230-Ghz-8-GB-1-TB-2-GB-VGA-156-Win-7-Premium-pmu110342.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: w_wallace

quote:

Ben burdan aldım dolar yükseldiği için sanırım fiyat biraz yükselmiş,2450'ye aldım kredi kartı tek çekim.

http://www.sadecenotebook.com/Urun/Asus-N56VZ-S4016V-Core-i7-3610-230-Ghz-8-GB-1-TB-2-GB-VGA-156-Win-7-Premium-pmu110342.html

Link icin tesekkur ederin fakat, cihazi gormeden ellemeden azcik kullanmadan almak istemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Link icin tesekkur ederin fakat, cihazi gormeden ellemeden azcik kullanmadan almak istemiyorum

Ozaman herhangi bir yerde kurcala,uygun bir yerden alırsın;)

Bios güncellemesi yaptım,wifi gücü kesinlikle yükseldi

4cubuktu önceden şimdi 5

Cihazda genel hafif bir ısınma var ama önemsiz,oyunda henüz zorlamadım.
    Normal kullanımda;

Ekran kartı,50-55 arası.
    İşlemci,55-60 arası geziniyor.
    Bu değerler gayet güzel,2-3 saat yüksek ayarda oyun oynayıp tekrar bakmak lazım değerlere.
    Fan sesi duymadım nerdese hiç.Ama bu dvd okuyucu gereksiz ses yapıyor gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 30 Haziran 2012; 15:18:29 >

• O yüzden o dvd okuyucu gün yüzü görmeyecek, ben girek çıkaracağım.

Öte yandan, ssd yi takıp hdd yi çıkarınca, sol taraf muhtemelen daha az ısınacak..
    Ama cd rom yerine hdd yi takınca, bu sefer sağdan çok ısınmaya başlayacak herhalde

Neyse deneyelim görelim

Ayrıca.. Bu dizüstünün ısınması normal.
    Bende bir thinkpad var mesela.. core2duo 8400 mü 8600 mü..
    Dandik bi de ekran kartı.
    Oyun açınca, altına soğutucu koymazsam, bu yaz günlerince 100 dereceye çıkıp, kapatıyor kendini
    100 kere olmuştur bu belki

soldan hafa üfleyen yerdeki plastik ızgara mukavemetini kaybetti eridi ve düştü .. alt kasa da aynı şekilde yer yer koptu..

Bu elimdeki thinkpad böyle olursa, Asus'un biraz ısınmasına şaşırmam bu donanımla

Yegane tavsiyem, bu tarz cihazlarla uzun süreli ağır grafikli oyun oynayacaksanız( pes açayım 2 maç atayım hariç..) , mutlaka bir soğutucunun üstünde kullanmanızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnsuff -- 30 Haziran 2012; 15:46:51 >

• quote:

O yüzden o dvd okuyucu gün yüzü görmeyecek, ben girek çıkaracağım.

Öte yandan, ssd yi takıp hdd yi çıkarınca, sol taraf muhtemelen daha az ısınacak..
    Ama cd rom yerine hdd yi takınca, bu sefer sağdan çok ısınmaya başlayacak herhalde

Neyse deneyelim görelim

Oyun açınca, altına soğutucu koymazsam, bu yaz günlerince 100 dereceye çıkıp, kapatıyor kendini

soldan hafa üfleyen yerdeki plastik ızgara mukavemetini kaybetti eridi ve düştü .. alt kasa da aynı şekilde yer yer koptu..

Bu elimdeki thinkpad böyle olursa, Asus'un biraz ısınmasına şaşırmam bu donanımla

Yegane tavsiyem, bu tarz cihazlarla uzun süreli ağır grafikli oyun oynayacaksanız( pes açayım 2 maç atayım hariç..) , mutlaka bir soğutucunun üstünde kullanmanızdır.

Bu SSD operasyonunda garantide sorun çıkmayacağından emin miyiz?

• http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=813&Productid=bd132045

ben bağlantıdaki ürünü almayı düşünüyorum. sizce cd-rom aparatı tam uyar mı? alıp yapanınız var mı?
    bu arada ocz 120 gb vertex 3 siparişini verdim bile.
  • bunun hdd si 5400 rpm de.çok mu yavaş?performans olarak nasil oluyor?
  • quote:

quote:

Neyse deneyelim görelim

Hdd ile SSD değişiminde sorun çıkmayacağını düşünüyorum ancak cd rom ile hdd değişimi konusunda şüphelerim var benim de..

• quote:

quote:

quote:

Neyse deneyelim görelim

Hdd ile SSD değişiminde sorun çıkmayacağını düşünüyorum ancak cd rom ile hdd değişimi konusunda şüphelerim var benim de..

Hımm peki optic okuyucu derinliğimiz,12.5mm mi? yoksa 9.5mm mi? Sanırım 12.5mm,bilen varmı?

• peki bu garanti olayını nasıl öğrenicez? bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramses_bbb

hocam öncelikle hayırlı olsun diyorum. ve bir sorum var. RAM 1600 Mhz mi yoksa 1333 Mhz mi ?
    ortalıkta bir 1333 Mhz söylentisi var şu konuya bir açıklık getirirmisin ?

biri de benim soruma cevap verseydi ya... ram 1333 Mhz mi 1600 Mhz mi ?
    :D
  • quote:

quote:

hocam öncelikle hayırlı olsun diyorum. ve bir sorum var. RAM 1600 Mhz mi yoksa 1333 Mhz mi ?
    ortalıkta bir 1333 Mhz söylentisi var şu konuya bir açıklık getirirmisin ?

biri de benim soruma cevap verseydi ya... ram 1333 Mhz mi 1600 Mhz mi ?
    :D

1600 diye biliyorum ben
  • arkadaşlar ben de ssd takıcam önceki yazdıklarımda bahsetmiştim ancak youtube'a "asus n56vz ssd" cart curt bişeler yazdım ama bulamadım ssd takılan bi video. bi de bi yerde birşey okumuştum. orda "eğer laptopta ssdyi takacağınız yer için (yani orjinal hddnin olduğu yeri diyor) ayrı bi bölme varsa yani -sadece orası- vidaları çıkarılarak çıkarılabiliyorsa garanti gitmez ancak arkası tamamen kaplı ve ssd yi takmak için arkayı tamamen çıkarmanız gerekiyorsa garanti gider" diyordu. n56vznin de unboxing videolarını izledğimde arkasının sanki tamamen kaplı olduğunu gördüm. nedir nasıl çıkıcaz bu işin içerisinden. internette en azından bi örnek olmalı ssd takarken. bi de bu laptopta sata 3 desteği var di mi?
  • wi-fi 'yı atheros :(( çekimi intele göre düşük
  • quote:

Orijinalden alıntı: astrax_35

bunlarda şimdilik yapabildiğim incelemeler ürün gayet iyi hızlı çalışıyor teknik özelliklerine burdan bakılabilir yazıdğı gibi aynısı geliyor , burasıda üründe satın aldığım yer her konuda yardımcı oldular vede 18 saat içerisinde gönderim sağladılar

http://www.pcdepo.com/asus-n56vz-s4016v-notebook-urun7900.html

### ASUS N56VZ-S4016V NOTOBOOK KULLANICI İNCELEMESİ ###

Asus N56VZ İncelemesi

### CPU-Z ###

Asus N56VZ İncelemesi
     Asus N56VZ İncelemesi

Asus N56VZ İncelemesi
     Asus N56VZ İncelemesi

Asus N56VZ İncelemesi
     Asus N56VZ İncelemesi

### GPU-Z ###

/>
    />

### WINDOWS PUANI ###

Asus N56VZ İncelemesi

### AYGIT YÖNETİCİSİ ###

Asus N56VZ İncelemesi

### HD TUNE YAZMA TESTİ ###

Asus N56VZ İncelemesi

### PANEL ###

Asus N56VZ İncelemesi

### HARDDİSK ###

Asus N56VZ İncelemesi

### AĞ KARTLARI ###

Asus N56VZ İncelemesi

Asus N56VZ İncelemesi

### OPTİK SÜRÜCÜ ###

Asus N56VZ İncelemesi

Yalnız bişi dikkatimi çekti, ben de bilgisayarı yeni aldım. N56Vz. Benim update vs falan daha yapılmadı ama windows derecelendirme puanında ramin aldığı puan 7.8. sendeki 7.7. Neden fark var ki?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.