Şimdi Ara

Asus N56VZ mi? Yoksa MSI GE60 mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar İki ürün arasında kaldım. Açıkçası benim için önemli olan sorunsuz olması ve kalite. Önerilerinizi bekliyorum. Varsa bu ürünlere eş değer yada 2200 tl ye kadar başka ürünler önerebilirseniz çok mutlu olurum

http://www.pcdepo.com/msi-ge60-0nc-038xtr-notebook-urun8118.html

http://www.pcdepo.com/asus-n56vz-s4016v-notebook-urun7900.html

• msı daha iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnolia

msı daha iyidir

ama neye göre daha iyidir :) Kullananlar vardır illaki forumda bilgi ve tecrübeleri olan arakdaşlar lütfen ilgilenin konu güncel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaRrKoZ

quote:

Orijinalden alıntı: Magnolia

msı daha iyidir

ama neye göre daha iyidir :) Kullananlar vardır illaki forumda bilgi ve tecrübeleri olan arakdaşlar lütfen ilgilenin konu güncel.

Alıntıları Göster
    Yardım lütfen :( Tecrübeli Olan arkaşlar lütfen. Kullanan arkadaşlar varmı bu ürünleri...
  • Ben asus aldm bugun kasasi daha guzel :d
  • quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

Ben asus aldm bugun kasasi daha guzel :d
    hayırlı olsun kardeşim. Ne kadara nerden aldın :) birde asusda hdd 750 gb olanlarda 7200rpm mis. 1 tb larda 5400rpm doğruluk payı nedir hocam ? Yada sendeki ney :)
  • Ya ben ssd aldm bise vertex 4 onu takcam sadeenotebok dan aldm 2445tl ye 1tb yide sallarim kenara yil 2012 hdd mi kullanicaksin o pcde bide zaten performansi hissedemezsn hdd ile kullanirsan 7200 5400 arasinda pek fark yok ayni gibi bukadar dert etmeyn ssd cok fark ettrir ama
  • quote:

Ya ben ssd aldm bise vertex 4 onu takcam sadeenotebok dan aldm 2445tl ye 1tb yide sallarim kenara yil 2012 hdd mi kullanicaksin o pcde bide zaten performansi hissedemezsn hdd ile kullanirsan 7200 5400 arasinda pek fark yok ayni gibi bukadar dert etmeyn ssd cok fark ettrir ama

yeni aldıysan sende bilirsin laptop alırken kafanın ne kadar karısık olduğunu :) Kız almak gibi bişey laptop almakda :) Birşeyler okumuştum asusun bu modelinde cızırtı vb. sıkıntılar var mı kardesim kontrol ettin mi ürünü acaba doğruluk payı nedir. Asusun böyle bi kronik sorun söylentisi var.
  • Vidalari sknca geciyomus pekde onemli dgl bende 2+1 var onu takicam asusun garantisi cok iyi :d garantimin bitmesine 10-15 gun kala rma raporu verdiler eski pc ye bende bunu aldm servisi iyi bence taninmis
  • quote:

Vidalari sknca geciyomus pekde onemli dgl bende 2+1 var onu takicam asusun garantisi cok iyi :d garantimin bitmesine 10-15 gun kala rma raporu verdiler eski pc ye bende bunu aldm servisi iyi bence taninmis
    konu güncel arkadaşlar, Yardımcı olun bi yaa :)
  • Msi GE60/70 kullanıcı forumundan msi hakkında bilgi edinebilirsin.

Asus N56VM-VZ kullanıcı forumundan da VZ hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Etrüsk

Msi GE60/70 kullanıcı forumundan msi hakkında bilgi edinebilirsin.

Asus N56VM-VZ kullanıcı forumundan da VZ hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsin.
    Arkadaşa katılıyorum bende bu ikisi arasında kaldım bilgisi olan biri yardım etsin lütfen. MSI'ın laptop tasarım olarak Asus'tan kötü ama ekran kartı MSI'ın daha iyi bunun nedenide MSI GDDR5 Asus DDR3 bu oyunlarda çok fark yaratıyomuş ama insan laptop alınca tasarımıda önemsiyo ve MSI tasarımı kaba ve itici duruyo renk ve malzeme kalitesi olarak ASUS çok daha iyi arada kaldım bu ekran kartı kafa karıştırıcı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafakamikaze -- 26 Eylül 2012; 19:08:34 >
  • Msi'in ekran karti daha iyi evet ama bence hangisi daha ucuzsa onu alin paraniz cebinizde kalsin birbirine cok yakin cihazlar. Asus daha pahaliysa sayet onun yerine msi'in daha buyuk ekranli ge70'ine bakilabilir. Onun haricinde kasa tasarimi, sogutma sistemi, agirlik vs gibi kriterlere göre seçim yapmak daha makul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yemred -- 26 Eylül 2012; 19:15:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yemred

Msi'in ekran karti daha iyi evet ama bence hangisi daha ucuzsa onu alin paraniz cebinizde kalsin birbirine cok yakin cihazlar. Asus daha pahaliysa sayet onun yerine msi'in daha buyuk ekranli ge70'ine bakilabilir. Onun haricinde kasa tasarimi, sogutma sistemi, agirlik vs gibi kriterlere göre seçim yapmak daha makul
    ben asus aldım zaten bi süre sonra oyunlar bayıyor bende benım oynadıgım bı dota bi knight online oyuzden pek fark olmayacagı ıcın seçımımı bu yondeyaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafakamikaze

Arkadaşa katılıyorum bende bu ikisi arasında kaldım bilgisi olan biri yardım etsin lütfen. MSI'ın laptop tasarım olarak Asus'tan kötü ama ekran kartı MSI'ın daha iyi bunun nedenide MSI GDDR5 Asus DDR3 bu oyunlarda çok fark yaratıyomuş ama insan laptop alınca tasarımıda önemsiyo ve MSI tasarımı kaba ve itici duruyo renk ve malzeme kalitesi olarak ASUS çok daha iyi arada kaldım bu ekran kartı kafa karıştırıcı

Msi ge70 > 2gb gt650m gddr5, 8gb 1333mhz, 17.3'' full hd

Asus n56vz > 2gb gt650m gddr3, 8gb 1600mhz , 15.6'' full hd

Oyunda farkı anlayamazsın bile. Aralarında gözle görülür bir fark olmuyormuş. Bu konu daha önce asus kullanıcı forumunda da geçmişti. İkisi de F/P olarak aynı değişen bir şey yok. Yalnız soğutma konusunda msi ya biraz daha iyi deniliyor. Msi ve asus kullanıcı forumlarına bakarsan daha detaylı bilgi edinebilirsin. (bir de tasarım olarak asus daha önde. msi da genelde kasa-tasarım konusunda şikayet var.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Etrüsk -- 26 Eylül 2012; 21:22:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serin_su842

Asus da ışıklı klavye var ekranı da mat olması çok iyi msı ın ekranı sanırım parlak , msı da da ışıklı klavye mevcut mu arkadaşlar değilse asus daha mantıklı gibi duruyor ama şu da var msı ın ekran kartı belleği ddr5 iken asus unki de ddr3.

Sanırım tasarım ve kaliteye önem verenler tercihini asustan yana kullanmalı hele hele ışıklı klavye çok büyük etken ve de ekranın mat olması.Ancak sadece performansı düşünen biri için ddr5 daha performanslı olacağından msı almalıdır.Keşke asus un da ekran kartı ddr5 olsaydı da kimse arada kalmasaydı

ışıklı klavye yok msi de
  • quote:

msı da ışıklı klavye de yokmuş o zaman durumu şöyle özetleyebiliriz

asus(kasa tasarımı + mat ekran + ışıklı klavye + ddr3 ekran kartı)=msı(ddr5 ekran kartı)

asus daha mantıklı duruyor

Ama hangi amaçla kullanıcağı da önemli atıyorum oyun için kullanıcaksa msi daha iyidir sonuçta oyun için tasarlanmış ve fanı vb. şeyleri ona göre dizayn edilmiş. İki üç özellikle yorum yapmayın lütfen
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    fhd çözünürlülükte ultra ayarlarda ekran kartı ddr5'de olsa ddr3 de olsa fark etmez zorlanırlar ağır oyunlarda her iki kart yüksek ayarlarda oyunları oynatabilir.Ekran kartları göze gelir fark oluşturmaz.Diğer özellikler dikkate alınmalı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: veyselw

quote:

asus(kasa tasarımı + mat ekran + ışıklı klavye + ddr3 ekran kartı)=msı(ddr5 ekran kartı)

Ama hangi amaçla kullanıcağı da önemli atıyorum oyun için kullanıcaksa msi daha iyidir sonuçta oyun için tasarlanmış ve fanı vb. şeyleri ona göre dizayn edilmiş. İki üç özellikle yorum yapmayın lütfen

Msı ın fanı daha iyi diyemezsin ki asus un fanı da sessizliğiyle bilinir hiç ses yok ama ısınma konusunda bişi diyemem.Bence kasa kalitesi , ekranın mat olması ve en önemlisi ışıklı klavye olması , ddr3 ve ddr5 farkından daha önemlidir

Msi da mat hocam, ayrica turbo fan ozelligi msi icin bir arti. Bende ge70 arkadasda n56vz var ve karsilastirdigimizda msi'in fan sisteminin daha iyi oldugunu gorduk

• quote:

Orijinalden alıntı: yemred

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: veyselw

quote:

Msı ın fanı daha iyi diyemezsin ki asus un fanı da sessizliğiyle bilinir hiç ses yok ama ısınma konusunda bişi diyemem.Bence kasa kalitesi , ekranın mat olması ve en önemlisi ışıklı klavye olması , ddr3 ve ddr5 farkından daha önemlidir

Msi da mat hocam, ayrica turbo fan ozelligi msi icin bir arti. Bende ge70 arkadasda n56vz var ve karsilastirdigimizda msi'in fan sisteminin daha iyi oldugunu gorduk

Alıntıları Göster
    http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/msi-ge60-ge60-core-i7-3610qm-230ghz-8gb-750gb-156-dvdrwbr-2gb-gt650m-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=62153

2188 tl.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.