Şimdi Ara

asus notebook açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 gün önce bilgisayarı açmak için düğmeye bastım, asus logosundan sonra siyah ekranda kaldı. biraz araştırdım bir çok şey denedim ama hiç biri işe yaramadı.

dün windows indirdim, dvd rom çalışmadığı için flash belleğe attım daha sonra biostan usb den boot edicek şekilde ayarlayıp yeniden başlattım. windows kurulum ekranı geldiğinde repair e tıkladım, daha sonra gelen ekranda hdd de kurulu olan windowsları listemesi gerekiyor sanırım ama bende orası boş. haliyle bu da olmadı.

sonra hdd yi çıkarıp hdd kutusu ile kardeşimin bilgisayara bağladım. benim hdd de normalde windowsun kurulu olduğu 120gb lık C ve diğer dosyaların olduğu 480gb lık D olması gerekiyor. fakat usb ile kardeşimin pc ye bağladığımda 480gb lık kısım ve 20 gb lık recovery kısmı gözükmesine rağmen 120 gb lık windowsun kurulu olduğu kısım gözükmüyor.

sizce sorun hdd de midir? düzeltmek için ne yapmalıyım?

• yardımcı olabilicek yok mu arkadaşlar?
  • öncelikle garantisi varsa hiç ellemeyin. tavsiyelerim. hard disk test programı hd tune ile bir test edin usb ye takarak tekrar.healt kısmında biruyarı varmı programda bir bakın. diskin bölümünün görünmemesi ise bilgisayarıma sağ tıklayıp yönete girin orda sol kısımda disk yönetimine girin bakalım burada görünüyormu.görünüyor isebirekran görüntüsünü burada paylaşın
  • windows yüklü hdd yi başka bir bilgisayara taktığn zaman kurulu driverların vs uyumsuzluğundan dolayı gözükmeyebilir.Flash belleğe sanal işletim sistemi kurup açmayı deneyebilirsin belki bu şekilde açılırsa işletim sisteminden kaynaklıdır. gerekli dosyalar vs silinmiş olabilir.
  • hdd yi çıkarıp hdd kutusuna koyup usb ile başka pc ye bağlayıp format atmak mümkün mü?
  • smhhh S kullanıcısına yanıt
    malesef o dediğin mümkün değil ancak hdd yi başka bi laptopa takarsın veya hdd yi usb modunda biçimlendirebilirsin freedos gibi baştan kurarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: So Random

malesef o dediğin mümkün değil ancak hdd yi başka bi laptopa takarsın veya hdd yi usb modunda biçimlendirebilirsin freedos gibi baştan kurarsın

dediğimi denedim format attım ama laptopa takıp windows yükleyecektim ama asus logosunda takılıp kalıyor bios bile açılmıyor :s
  • hdd yi düzgün bi şekilde sorunsuz monte edebildiğine eminmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: So Random

hdd yi düzgün bi şekilde sorunsuz monte edebildiğine eminmisin

evet, çıkartıp hdd kutusu ile diğer laptopa bağladığımda görüyor ama kendi laptopuma bağladığımda asus logosunda kalıyor diğer bilgisayara bağladığımda disk yönetiminden atmıştım formatı, yanlış mı yaptım acaba
  • biraz soruşturdum sorunu şöyle birkaç çözüm var
    hard diski çıkar usb ile başka pcye bagla boot klasorunun içini tamamen temizle hata diski tamamen temizle bunun için unlocker kullanabilirsin. ardından bulabilirsen bi laptopa tak (kendininkinden başka laptoba) ordan herhangi bi işletim sistemini kur sonra kendi pcne bagla açılması gerek açılmıyosa biosun kitlenmiş demek olur buda servisliktir biosunu sıfırlarlar cok masraflı deil en fazla 10 liracıktır yani 2 yıl once 10 du
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.