Şimdi Ara

Asus R9 290X OC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Cpu:amd fx-9370
    Cpu soğutma:Cooler Master Seidon 120M
    Ram:G-Skill 16GB DDR3 2400 MHZ
    Anakart: Asus Crosshair V Formula-Z
    Power Supply:High Power 1000 w
    ekran kartı: Asus Amd Radeon R9 290X OC 4GB 512Bit GDDR5 (DirectX 11.2)
    sorun bazen bu şekilde

bf4 veya watchdogs gibi oyunları açıp 2-3 dk sonrası ekran

Asus R9 290X OC

reset attıktan sonra bazende bu şekilde çizgiler görünüyor.

Asus R9 290X OC

yabancı ve türkçe kaynaklı bütün konulara tek tek baktım.Ekran kartının bios güncellemesini yaptım kendi sitesinden güncel driverları ve beta driverları ayrı ayrı temiz windows 8.1 ve 7 kurulu sistemde denedim fakat çözüme ulaşamadım.

power supply mi yetmiyor acaba çünkü sorunlar power supplyden kaynaklanıyor diye tahmin ediyorum. - hesaplama yaptığımda ort 750-850w diyor anlayabilmiş değilim

aklıma takılan güç kaynağını değiştirsem sorunum düzelir mi?Onun yerine Corsair AX SERSİ AX1500i 80PLUS TITANIUM 1500W alacağım.
     Asus R9 290X OC Asus R9 290X OC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicksiz52 -- 29 Temmuz 2014; 23:36:58 >

• Bu resimdeki olayın ekran kartı ile alakası olması lazım, bir arkadaşımda da bir ara böyle bir problem çıkmıştı ekran kartını değiştirdi düzeldi.
    Bu işlerden anlayanlar yazarlar bi süre içinde tam sağlıklı cevabı o zaman alırsın
  • Aynısını kullanıyorum 750w güç kaynağı ile böyle bir sorun yok. bios dada sıkıntı çıkardığına göre donanımsal ekran kartı arızası. Garzntiden değişim yapın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nicksiz52 N kullanıcısına yanıt
    güç kaynağı ile kesinlikle alakası yok 1000 watt o sistemi uçurur benim tahminimce sorunn nedeni asusun r9 290 ve 290x serisi hatalı üretilmişti kronik ısı borusu hatası var bu da ekran kartının 90-93 derecelere çıkmasına neden oluyor bence ya aşırı ısıdan yada ekran kartında üretim hatası var size tavsiyem r9 290x pcs+alın

Not:beta sürümünü kurmayın bende r9 290 var beta sürümü kurunca oyunda siyah ekran alıyorum tekar 14.4 sürümü kurun yinede olmassa ekran kartını değiştirin derim tabi 15 gün daha dolmadıysa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyrancı9999 -- 30 Temmuz 2014; 2:38:51 >
  • nicksiz52 N kullanıcısına yanıt
    Kartı en kısa sürede garantiye gönderin hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkür ederim arkadaşlar kartı yeni aldım malum bayramdan dolayı kargo firmaları çalışmıyor aldığım yere iade edip yerine SAPPHIRE R9 290X TRI-X OC GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX 11.2 Ekran Kartı almayı düşünüyorum sanırım aynı sorunla karşılaşmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicksiz52

teşekkür ederim arkadaşlar kartı yeni aldım malum bayramdan dolayı kargo firmaları çalışmıyor aldığım yere iade edip yerine SAPPHIRE R9 290X TRI-X OC GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX 11.2 Ekran Kartı almayı düşünüyorum sanırım aynı sorunla karşılaşmam.

AMD hiç kullanmasamda Türkiye standartlarında Sapphire iyi bir seçim olacaktır , donanımsal oldugunu düşünüyorum bende .
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda t9c

güç kaynağı ile kesinlikle alakası yok 1000 watt o sistemi uçurur benim tahminimce sorunn nedeni asusun r9 290 ve 290x serisi hatalı üretilmişti kronik ısı borusu hatası var bu da ekran kartının 90-93 derecelere çıkmasına neden oluyor bence ya aşırı ısıdan yada ekran kartında üretim hatası var size tavsiyem r9 290x pcs+alın

Not:beta sürümünü kurmayın bende r9 290 var beta sürümü kurunca oyunda siyah ekran alıyorum tekar 14.4 sürümü kurun yinede olmassa ekran kartını değiştirin derim tabi 15 gün daha dolmadıysa

Arkadaş bios ekranında bile problem yaşamış. Sürücüyle alakası yok.

Problem sadece ilk fotodaki gibi olsaydı, küçük bir ihtimal görüntü kablosundan da olabilirdi.
    Ancak ikinci fotoda görüntü bozulması kısmen gerçekleşmiş. Kartla ilgili bir probleme benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 30 Temmuz 2014; 14:05:40 >

• hocam ben zaten kartla ilgili dedim ama ne olur olmaz driverleri bir daha denesin sonra kartı değiştirsin r9 290x pcs+ veya trı-x ile
  • hocam senin kart çift bios olması gerekli birde diger biostan dene vede kartın sıcaklıgını kontorl et
  • AX1500i alsanız değişen bir şey olmayacak. Sorununuz ekran kartı büyük ihtimalle. Masaüstünde sıcaklığı gözlemlediniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

AX1500i alsanız değişen bir şey olmayacak. Sorununuz ekran kartı büyük ihtimalle. Masaüstünde sıcaklığı gözlemlediniz mi ?

41 derece boşdayken ama oyun yüklenirken 60 dereceye çıkıyor sonra fotoğraflardaki tabloyla karşılaşıyorum.
  • Şöyle tarif edeyim:
     Asus R9 290X OC

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • powercolor R9 290X PCS+ yi sipariş geçtim bakalım geldiğinde ne gibi sürprizler beni bekliyor olacak :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.