Şimdi Ara

ASUS X550JX-XX171D hakkında (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
8
Favori
31.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HopeSlayer

quote:

Orijinalden alıntı: jaws01

quote:

Arkadaşlar hangi işletim sistemini öneriyorsunuz?
    Win 7 stabil ve alışkınız
    Win 8.1 Driverlar uygun ama sevmedim
    Win 10 da hiç stabilmiş gibi gelmiyor bana, herkes farklı bir sorun yazıyor.
    Siz ne önerirsiniz?

Win7 kullaniyordum ekranda bazen acildigi esnada ekranda parelel boydan boya cizik gelip gidiyordu win8 de karsilasmadim ekran kartindan olabilir cd dravir uzerindrki ekran kartini kurmustum win7 ye nvida dan indirmedim belki ekran kartindan olusustu cizik pek kullanislisli dil slwin7

Doğru söylüyorsunuz. Asusun sitesinde de sadece 8 ve 10 driverları varmış zaten. 10 denediniz mi peki? Fan sürekli çalışıyor, bilgisayar kapanmıyor gibi sorunları devam ediyor mudur acaba?

Hocam win7 de sadece arada bir cizik olustu 2 defa denk geldi artik cd takiliydi cd okumadan cikardim ondanmi bilmiyorum ama cizik oldu sonra kauboldu win7 driveri asus stesinde mevcut win10 cd olmadindan netimde yok indirip denemedim win7 acilis kapanis cok agir calisiyor baskada sorunla karsilasmadim win7 de . Onle oyun oynuyorum 3 car yada 4 car actimda fan calisiyor scak hava veriyor ayrica win7 kullanmak istiyorsan asus stesinden win7 programlarini indir ayrica driver cd leri var guncel olani indir yaklasik 11 gb ordan da geri kalan driverleri tamamlarsin ben o sekilde yaptim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Siz ne önerirsiniz?

Win7 kullaniyordum ekranda bazen acildigi esnada ekranda parelel boydan boya cizik gelip gidiyordu win8 de karsilasmadim ekran kartindan olabilir cd dravir uzerindrki ekran kartini kurmustum win7 ye nvida dan indirmedim belki ekran kartindan olusustu cizik pek kullanislisli dil slwin7

Doğru söylüyorsunuz. Asusun sitesinde de sadece 8 ve 10 driverları varmış zaten. 10 denediniz mi peki? Fan sürekli çalışıyor, bilgisayar kapanmıyor gibi sorunları devam ediyor mudur acaba?

Hocam win7 de sadece arada bir cizik olustu 2 defa denk geldi artik cd takiliydi cd okumadan cikardim ondanmi bilmiyorum ama cizik oldu sonra kauboldu win7 driveri asus stesinde mevcut win10 cd olmadindan netimde yok indirip denemedim win7 acilis kapanis cok agir calisiyor baskada sorunla karsilasmadim win7 de . Onle oyun oynuyorum 3 car yada 4 car actimda fan calisiyor scak hava veriyor ayrica win7 kullanmak istiyorsan asus stesinden win7 programlarini indir ayrica driver cd leri var guncel olani indir yaklasik 11 gb ordan da geri kalan driverleri tamamlarsin ben o sekilde yaptim

Tamamdır hocam teşekkürler.

• HopeSlayer kullanıcısına yanıt
    Ayrica win 7 kuracaksan suna dikkat et: usb calismiyor once asus stesinden win 7 drevirleri indir winrarla birlikte bir cd ye kopyala komple hardiski bicimlendirme yaptinda usb calismayacak elinde cd de yedek bulunsun ben hardiski komple bicimlendirdim usb calismadi tekrardan cd kopyalayip programlari calistirdim

• quote:

Ayrica win 7 kuracaksan suna dikkat et: usb calismiyor once asus stesinden win 7 drevirleri indir winrarla birlikte bir cd ye kopyala komple hardiski bicimlendirme yaptinda usb calismayacak elinde cd de yedek bulunsun ben hardiski komple bicimlendirdim usb calismadi tekrardan cd kopyalayip programlari calistirdim

Win7 yüklemekten tırstım zaten
    Lisanslı 8.1 embedded yükliycem ya da kürekli win10.

• Uefili usbden yüklemek için biostan ne ayarı yapmamız gerekiyor arkadaşlar?

• quote:

Uefili usbden yüklemek için biostan ne ayarı yapmamız gerekiyor arkadaşlar?

Bende bilmiyorum gerci denemedim iyi bilen bir arkadas biosu anlatrsa iyi olacak win7 win8 formatta cd acilim kapaniyor ayrica komple bicinlendirme yapmassaam format atilmiyor

• Bende 12 gb ramli olan modeli var gta5 de high ayarlarda kaç fps verir ki sizce ?
  • Arkadaşlar bende de bu cihaz var ama ets2 de donmalar yapıyor nedeni nedir ve nasıl çözülür
  • usb ile formatta botta ilk başta hdd yerine usb yi gösterip atabilirsin ama uefli bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre654

ram bana da lazım valla analiz yaparken makina yüzde yüz ram kullanımına çıkıyor. Ama oyunları falan bilmemde benim gibi program kullanmıyosanız pek gerekli değil ram takmak. Acaba kaçlık alıp taksakki. 4gb şimdilik yeter mi?

http://www.webdenal.com/kingston-kvr16ls11-4_666442.html

Bunu tak keyfine bak bence, 8gb ram şuan için gayet ideal , hem dual channel da aktif olur 12gb ramden daha iyi performans alırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: yörükmen

quote:

ram bana da lazım valla analiz yaparken makina yüzde yüz ram kullanımına çıkıyor. Ama oyunları falan bilmemde benim gibi program kullanmıyosanız pek gerekli değil ram takmak. Acaba kaçlık alıp taksakki. 4gb şimdilik yeter mi?

Bunu tak keyfine bak bence, 8gb ram şuan için gayet ideal , hem dual channel da aktif olur 12gb ramden daha iyi performans alırsın

12 ram den nasıl daha iyi olur ?

• quote:

Siz ne önerirsiniz?

Win10da ufak tefek sıkıntılar olabiliyor ama microsoftun şuan gözbebeği olduğu için sık sık güncellemeler ve düzeltmeler geliyor, şahsen ben win10 öneririm
    win7 yakında xp gibi olacak ve microsoft destek vermeyecek, zaten asusun kendi sitesinde bu model için win7 driverları yok, win8.1 ve win10 driver ları mevcut
    arkadaşlar win7 driverı bulmuşsa başka modelindir mutlaka
  • quote:

Orijinalden alıntı: Betümüren

quote:

quote:

bir şeyin çok olması her zaman daha iyi olduğu anlamına gelmez
    dual channel nedir, 64bit veriyolu 128 olunca neler olur araştır söylediklerimi anlayacaksın

• quote:

Arkadaşlar ürün freedos olduğu için ilk başta korkmamanız için ve sıkıntı yaşamamnız adına biraz bilgilendirme yapayım

PC nin harddiski MBR yapıda biçimlendirilmiş ve saçma bir şeklide ikiye bölünmüş halde geliyor. Şu haliyle harddiske format atmadan uefi windows kurmanız mümkün değil, uefi için GPT bölüm diski gerekir.

Rufus programı ile hazırladığınız format usb nizi takıp pc yi açın ve esc tuşuna basmaya başlayın. (Önerim öncesinde biosa girip bilmediğiniz ayarları oynamayın, ondan sonra pc usb yi neden görmedi yoksa çalışmıyor mu gibi sorularla boğuşursunuz)
    Açılan menüden usb flashınızı seçin ve harddisk bölümüne kadar gelin, burada mevcut olan iki adet bölümü silmek suretiyle birleştirin, daha sonra yeni hdd oluştur dediğiniz an zaten pc kendiliğinden hdd yi uygun olan gpt şeklinde biçimlendirir.
    İlk iki küçük bölümü ellemeden en alttaki büyük bölümü seçip windowsu kurun ya da istediğiniz gibi bölün de kurun orası beni ilgilendirmiyor artık takıldığınız bi yer olursa yardımcı olurum

PC nin driverları yanında cd içinde geldiği için korkmadan harddiski formatlayabilirsiniz.

Not: MBR nedir, GPT nedir, uefi nedir, rufus nedir vs merak eden arkadaşlar nette biraz araştırma yapsın mutlaka aydınlanacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yörükmen -- 13 Aralık 2015; 15:53:52 >

• osman347 O kullanıcısına yanıt
    Nedeni PC inde SSD olmaması ve esas sebep 4gb ram olmasıdır

PCindeki boş ram slotuna 4gb uygun bir ram takılarak (ve isteğe bağlı ssd yükseltmesi yapılarak) çözülür. Ardından pc yağ gibi olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Betümüren

quote:

quote:

bir şeyin çok olması her zaman daha iyi olduğu anlamına gelmez
    dual channel nedir, 64bit veriyolu 128 olunca neler olur araştır söylediklerimi anlayacaksın

Dual channel olayını biliyorumda şimdi 8 gb ram in 12 den nasıl daha iyi olacağını anlamadım

• quote:

quote:

Siz ne önerirsiniz?

Win10da ufak tefek sıkıntılar olabiliyor ama microsoftun şuan gözbebeği olduğu için sık sık güncellemeler ve düzeltmeler geliyor, şahsen ben win10 öneririm
    win7 yakında xp gibi olacak ve microsoft destek vermeyecek, zaten asusun kendi sitesinde bu model için win7 driverları yok, win8.1 ve win10 driver ları mevcut
    arkadaşlar win7 driverı bulmuşsa başka modelindir mutlaka

Win 7 dtiver var hocam asus stesinde hepsi yok geri kalani drevir programi var yaklasik 11 gb civari ordan tamamlayabilirsin sadece acilis kapanis win 8 gore yavas stabil calisiyor surunsuz

• jaws01 J kullanıcısına yanıt
    http://www.asus.com/Notebooks/X550JX/HelpDesk_Download

Dostum bak asusun global sitesindeki X550JX modelinin driverları, sadece win8.1 ve win10 driverları mevcut. Türkiye sitesinde zaten bu modelin driverları çıkmıyor.

http://www.asus.com/tr/Notebooks/X550JK/HelpDesk_Download/

Sizin anlattığınız TR sitesindeki X550JK modelinin driverları, evet bunda win7 driverları var. Benzer modeller olduğu için donanımlarında aynı olanlar da var dolayısıyla driverlar da tutabilir.
    Ancak resmi olarak Asus tarafından verilmiş win7 driverları yok bu model için.

11gb program derken kastettiğin sanırım DriverPack programı, ben win7 kullanmam şahsen. Bugüne kadar hepsini kullandım. En hızlısı ve stabili win8.1 bana göre. Ancak win10 kullanıyorum bazı özelliklerinden dolayı.

• quote:

quote:

Arkadaşlar ürün freedos olduğu için ilk başta korkmamanız için ve sıkıntı yaşamamnız adına biraz bilgilendirme yapayım

PC nin harddiski MBR yapıda biçimlendirilmiş ve saçma bir şeklide ikiye bölünmüş halde geliyor. Şu haliyle harddiske format atmadan uefi windows kurmanız mümkün değil, uefi için GPT bölüm diski gerekir.

Rufus programı ile hazırladığınız format usb nizi takıp pc yi açın ve esc tuşuna basmaya başlayın. (Önerim öncesinde biosa girip bilmediğiniz ayarları oynamayın, ondan sonra pc usb yi neden görmedi yoksa çalışmıyor mu gibi sorularla boğuşursunuz)
    Açılan menüden usb flashınızı seçin ve harddisk bölümüne kadar gelin, burada mevcut olan iki adet bölümü silmek suretiyle birleştirin, daha sonra yeni hdd oluştur dediğiniz an zaten pc kendiliğinden hdd yi uygun olan gpt şeklinde biçimlendirir.
    İlk iki küçük bölümü ellemeden en alttaki büyük bölümü seçip windowsu kurun ya da istediğiniz gibi bölün de kurun orası beni ilgilendirmiyor artık takıldığınız bi yer olursa yardımcı olurum

PC nin driverları yanında cd içinde geldiği için korkmadan harddiski formatlayabilirsiniz.

Not: MBR nedir, GPT nedir, uefi nedir, rufus nedir vs merak eden arkadaşlar nette biraz araştırma yapsın mutlaka aydınlanacaktır.

Teşekkürler hocam. Aynen dediğiniz gibi kafa karışıklığı oluyor. Denendi

• yörükmen kullanıcısına yanıt
    Dogrudur hocam tr stesinden indirdim driver pack prograniyla geri kalan driverleri tamamladim ekran kartinida kutuda cikan cd den tamamladim sorunsuz calisiyor win 7 ayrica oyun denemedim programlarim normal calisiyor tabiki win 8 hizli win 10 denemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaws01 -- 13 Aralık 2015; 20:21:10 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.