Şimdi Ara

ASUS ZENBOOK UX32VD hakkında (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
4
Favori
30.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Brolin

quote:

Orijinalden alıntı: sony_fan

quote:

Orijinalden alıntı: Brolin

Arkadaşlar, ekrandaki küçük gözükme vb .. herşeyi birbir anlatmıştım ama hep soruyorsunuz :)
    şimdi çözünürlük yüksek olduğundan normal şartlarda ekrandaki tüm öğeler küçük oluyor. peki bu bir sorun mu? değil ... Tarayıcınızın ve ekran ayarlarındaki öğelerin boyutunu % 125 ile göz zevkinize göre % 150 yapıyorsunuz ve sorun çözülmüş oluyor..

2. SSD ilavesi : mevcut HDD sökülüp yerine SSD takılabiliyor..

3. RAM takviyesi : mevcut 2GB sabit kalmak üzere anakarta bütünleşik olduğundan , 8 GB ilave ile 10 GB yapanlar var. tabi daha üst denemeler varsa da bilmiyorum.

yardımcı olmuşumdur inşallah...

Brolin ben de sonunda ux32vd bulup aldım. Ancak burada acıkladıgın konuyla ilgili birsey soracaktım. Ekranda yazıların kucuk olması sorununu tarayıca %125 ve ekran ayarlarındakini %150 yaparak cozdum, ancak winamp, msn vb. programların yazıları bunlara ragmen hala cok ufak. Acaba baska yapılabilecek ayarlar var mı bu metin boyu icin?
    Benim gordugum 1.ekran ayarlarından metin boyunu %150 yapmak(yaptım)
    2.tarayıcıda %125 yapmak (yaptım)
    3.ekran cozunurlugunu dusurmek (onu da denedim ama bu bilgisayarda bu cozum pek yapılası degil gibi)

bunlar benim bilip yapabildiklerim ama su programların menu yazılarının hala buyumemis olması sorunu devam ediyor, bildiginiz baska bir cozum varsa paylasırsanız sevinirim.

üstat winamp için bişey söyleyebilirim ancak msn kullanmıyorum .

winamp seçenekler menüsünden tercihler ve soldaki çalma listesi , çalma listesi yazı tipi ( 11) piksel diyo orada 12 13 ... göz zevkine göre ayarlarsan sorunun çözülür.

Bu arada hayırlı olsun güle güle kullanın ;)

Tesekkur ederim Brolin, winamp konusunda da dedigini yaptım ve yazılar rahat okunur durumda tesekkurler :)

• BİRİBİRİNDEN DEĞERLİ BİLGİLERİ PAYLAŞAN MUHTEREM ARKADAŞLAR:
    1- Bu ürünün(ux 32vd ) 256 gb ssd lisi yokmu? asus'un sitesinde or up 256 gb With g ssd yazıyor .
    2- UX31A MODELİ TEK FARKI EKRAN KARTI DEĞİL PİL FARKIDA GÖZÜME ÇARPTI UX31A DA 50 Whhrs Polmer Battery yazarken, UX32VD de 48 Whhrs Polmer Battery yazıyor. bu ne demek?
    3-ayrıca satış yapan sitelerde UX31A da 4 cell batery diye yazarken, UX32VD de 6cell batery yazıyor bu saat açısından çok fark ediyor mu?
    4-ux 31 a modellerindede aynı ışık sızması sorunu varmı?

5-bende almayı düşünüyorum ama karar kılamadım yardımcı olan uzman arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmen07 -- 23 Aralık 2012; 11:27:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokmen07

BİRİBİRİNDEN DEĞERLİ BİLGİLERİ PAYLAŞAN MUHTEREM ARKADAŞLAR:
    1- Bu ürünün(ux 32vd ) 256 gb ssd lisi yokmu? asus'un sitesinde or up 256 gb With g ssd yazıyor .
    2- UX31A MODELİ TEK FARKI EKRAN KARTI DEĞİL PİL FARKIDA GÖZÜME ÇARPTI UX31A DA 50 Whhrs Polmer Battery yazarken, UX32VD de 48 Whhrs Polmer Battery yazıyor. bu ne demek?
    3-ayrıca satış yapan sitelerde UX31A da 4 cell batery diye yazarken, UX32VD de 6cell batery yazıyor bu saat açısından çok fark ediyor mu?
    4-ux 31 a modellerindede aynı ışık sızması sorunu varmı?

5-bende almayı düşünüyorum ama karar kılamadım yardımcı olan uzman arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Merhaba dostum,

Asusun sitesine yanlış bakmış olabilirmisin acaba? Çünkü Asusun hem Türkiyedeki hem de global sitesinde öyle bir bilgi yok. 500 Gb a kadar hard disk +24 gb ssd diyor.

http://www.asus.com.tr/Notebooks/Superior_Mobility/ASUS_ZENBOOK_UX32VD/

http://www.asus.com/Notebooks/Superior_Mobility/ASUS_ZENBOOK_UX32VD/

Orijinal Windows® 7 Professional ya da diğer sürümleri mevcut
    Dünyanın ilk hârici ekran kartlı 13.3 inç ekranlı ultrabooku
    Orijinal Windows® 7 Professional
    Orijinal Windows® 7 Home Premium
    Orijinal Windows® 7 Home Basic
    Otomatik veri saklama ve kurtarma özelliğine sahip 2-saniyede “Instant On” devam eder.
    Full HD geniş görüş açılı, parlamaz panel*
    Şık, arkadan aydınlatmalı klavye*
    24 GB SSD’nin eşlik ettiği 500 GB’a kadar hard disk
    Bang & Olufsen ICEpower® işbirliği ile geliştirilmiş SonicMaster teknolojisi ile gerçekçi sesler

*Sadece ASUS ZENBOOKTM Prime modellerine özgü özellikler

2- Pil sürelerine bu kadar takılma ikisi arasında ciddi farklar yoktur.En fazla yarım saat oynar kullanımda.
    3-2 deki cevabım bu sorun içinde geçerli
    4-ux31a modellerinde ışık sızması sorunun var olduğunu sitedeki arkadaşlarda doğrulayaaklardır. ux32vd modelinin benim kullandığım full hd olmayan modelinde böyle bir sorun yoktur...
    5-Cihaz son derece kaliteli cihazdır alırsan pişman olmazsın büyük ihtimalle.Işık sızması konusunda ise normal kullanımda fark etmeyeceğini söylüyor sitedeki arkadaşlar.Sadee açılıştaki siyah ekranda fark edilebiliyormuş.Çokta büyütülecek bir problem değil.Son zamanda üretilen çoğu led,3d le tvlerde aynı sorun mevcut ancak tv deki ışık sızması rahatsız ediyor ekran boyutundan dolayı,ultrabookta sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum...

• 6 aralıkta satın aldığım ux31a-r4005H modelini salı günü asus istanbul teknik servisine bırakmıştım ( recovery sorunu,ışık sızması ve harici usb 3.0 destekleyen HDD de güç kesilmesi sebebiyle ; bu gün değişim için servis faturası verildi; yerine ne alacağıma karar vermem gerekecek artık.
  • arkadaşlar bu zenbookların ne kadar çok çeşidi var ..bir türlü karar veremedim ..128 ssd i5 cpu ve 6 cell batarya nvidia ekran kartlı bi modeli varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: blank42

http://www.bilyonershop.com/ProductDetail.aspx?PID=1445&act=bshp
    1500 TL uygun mudur ?

Uygun ne kelime dostum 2 ay önce indrimli haliyle 1800 e almıştım.

Kaçırmayın derim.

• meraba ultra book ararken asus un iki modeli gözüme çarptı biri bu diğeri ise UX31
    benim gördüğüm kadarıyla bu iki modelin birbirine göre farkları UX32vd de harici ekran kartı olması (bunun ne kdr artısı olur oyunlarda ux31 e göre ) + 500 gb hdd( bu çok önemli deil 128 gb da yeter bana hem de ssd zaten ) +biras daha kalın ve agır gözüküo( bu da cok cok önemli deil feragat edebilirim) + bi de ekran ve işlemci konsunda biras fark gibi gözüküo ama türkiyeye gelen modellerde galiba aynı işlemciyi kullanıolar( su sandy brigde denilen farklı olsa bile o ivy nin ne kdr artısı var ) ve ekran ( biri ips full hd dio diğeri ise 450 nids hd+ dio bunların da birbirine göre + sı - si ne )
    biras uzun oldu ama kafamdaki temel sorular bunlar , bunları halledersem birini alcam büyük ihtimalle zaten fiyat olarak biribirine yakınlar
    cevaplar için şimdiden teşekkür ederimm ....

• Yeni alınmış ux32vd-4013H sahibi olan varsa ve 1 Günlük Macbook Pro MD101TU/A ile takas düşünürse pm lerini bekliyorum.
  • ux32vd-4013h almayı planlıyorum ben de, ancak mbp ve mba aklımı çeliyor. Hakkaten zor iş seçim yapmak.
  • arkadaslar benim windows performans degerlendirme puanım 3.6 oluyor ya neden acaba.. asus ux32vd benim makina i7 işlemcili ama en düşük puanı işlemci alıyor..neden olabilir ve sizce nasıl düzelir acaba ?
  • Arkadaşlar aranızda bu cihazı kullanarak yüksek hacimlerde 10 parmak metin yazan var mı? Klavyenin tuş derinliği ve özellikle yaylanması 10 parmak deneyimini etkiliyor mu? Bazı yerlerde 6-7 harften birini işlemeyebildiğini ve tuşların ortasına basmadıkça vuruşları algılamayabildiğini okudum.
    Veya İstanbul'da bu modeli nerede deneyebilirim? :)
  • [link]http://www.netsiparis.com/detay/90101020016/ASUS-U500VZ-DOKUNMATIK-ZENBOOK[/link yakında geliyormuş özellikleri harika
  • quote:

Orijinalden alıntı: salvo

Arkadaşlar aranızda bu cihazı kullanarak yüksek hacimlerde 10 parmak metin yazan var mı? Klavyenin tuş derinliği ve özellikle yaylanması 10 parmak deneyimini etkiliyor mu? Bazı yerlerde 6-7 harften birini işlemeyebildiğini ve tuşların ortasına basmadıkça vuruşları algılamayabildiğini okudum.
    Veya İstanbul'da bu modeli nerede deneyebilirim? :)

klavyesi tam anlamıyla 10 puan.
  • Merhaba arkadaşlar. Bugün ASUS teknik servisindeydim. 10 dakika süren bi işlemden sonra ram upgrade'i tamamlandı. Öncelikle şunu öğrendim ki ram ve ssd takma işlemlerini kendimiz de yapabilirmişiz. Garanti bozulmuyor, yetkili arkadaştan bunu öğrendim. SSD güncellemesi düşünüyorum yakın zamanda, kendim yapacağım muhtemelen.

Merak eden arkadaşlar için bir SS hazırladım, önceki ve yeni Windows puanlamasını görebilirsiniz;

ASUS ZENBOOK UX32VD hakkında

ASUS ZENBOOK UX32VD hakkında

• Arkadaşlar merhaba,
    10 gün kadar önce pcdepo.com dan UX32VD-r4002v modelini aldım. Forumda ux32vd ler hakkında yazılanları genel olarak okudum. Ram ve SSD takviyesi yapmak istiyorum, bunun için forumdaki SSD kısmı dahil epey bir yeri de okudum. 8gb RAM ve 240-256 gb SSD düşünüyorum. Ankara asus servisi ile konuştuğumda ücretsiz takabileceklerini ancak işletim sistemi vb. orjinal ayarların yüklenmesi için 70 lira ücret talep edeceklerini söylediler. Forumda nasıl takılabileceklerini ve gerekli tornavida vb gereçleri okudum ve videoları izledim ancak servise gidip işletim sistemi dahil fln kurulumuyla halletmeyi düşünüyorum.

1) 8GB RAM için en iyisi sanırım patriot ancak Türkiye'de stokta bulamadım herhangi bir yerde. Bunun dışında 1600 MHz ve CL11 kriterlerine dikkat etmem gerekiyor sanırım. Vatan bilgisayarda kingston ve corsair ın bu özelliklere sahip birer tane ramleri mevcut. Bunlardan hangisini önerirsiniz ya da türkiyeden garantili alabileceğim daha iyi bir seçenek önerir misiniz? Fiyatı sorun değil

http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/kingston-kvr16s118g-8gb-ddr3-1600mhz-cl11-tek-modul-notebook-ram/productdetails.aspx?I_ID=62672

http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/corsair-cmso8gx3m1a1600c11-8gb-value-ddr3-1600mhz-cl11-tek-modul-notebook-ram/productdetails.aspx?I_ID=63139

2) 240 yada 256 GB kapasiteli SSD olarak okuduklarımdan çıkarttığım; en iyisi OCZ Vector gibi gözüküyor ancak şikayetçi olan da çok OCZ markalı SSD lerden, bu yüzden OCZ istemiyorum. Araştırdığım kadarıyla Samsung 840 Pro lar da oldukça iyi ancak paralel ithalat sanırım gelenler henüz. Bu biraz düşündürüyor beni. Bir de Corsair Neutron GTX var, bu da önerilen modellerden biri ve 5 yıl garantili olarak Türkiye'de mevcut. Samsung 840 Pro mu yoksa Corsair Neutron GTX mi önerirsiniz ya da bu ikisinden daha iyi diyebileceğiniz bir model var mı OCZ hariç. Fiyatı sorun değil.

3) Son olarak windows 7 yüklü olan bu UX32VD-r4002v modeli mümkün olduğunda hızlandırmak için neler yapabilirim. Aynı modeli kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi: neleri silebilirim veya kapatabilirim ve virüs programı olarak ne önerirsiniz?

4) Bu model için türkiyede bulabileceğim en iyi notebook soğutucuları hangileri. (Zalman ve cooler master lar iyi diye okudum forumda ancak karar veremedim, prize takılanlar iyi gibi bir şey okudum ancak böyle bir model de bulamadım) Direk olarak önerebileceğiniz model var mı marka yerine? Etkili olmasını ve şık gözükmesi tercih, fiyatı çok önemli değil.

Bu konularda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ben bilgisayarda CATIA, AutoCAD, Solidworks ANSYS, Photoshop, Matlab gibi programlar kullanıcam bu yüzden mümkün olduğunca hızlandırmak istiyorum bilgisayarı. Kullananan ya da bilgili olan arkadaşların her türlü önerisine açığım, yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Almayı düşünen arkadaşlar için şunları belirtmek isterim:
    Bilgisayar gerçekten çok şık, kutudan çıkan kahverengi kılıf konusunda da aynı fikirdeyim. Klavye aydınlatması da çok hoş diye düşünüyorum.
    EKran full hd ve parlaklık da çok başarılı diye düşünüyorum. Yazı boyutlarını vb ayarladığınızda sorunsuz kullanabilirsiniz.
    Bir önceki bilgisayarım 3.2 kg lık bir sony vaio idi, onun da ekranı çok iyiydi ancak bu bilgisayar 1.45 kilo ve onunla karşılaştırılamayacak kadar ince. Yani bilgisayarın mobilite olayı dikkate almaya değer.
    Normal bir kullanıcı için (ağır programlar kullanmayan ve oyun düşkünü olmayan) bilgisayarın mevcut özellikleri gayet yeterli olacaktır. Üstüne de hafif şık ve ince bir bilgisayarları olacaktır. Türkiyede bir üst modeli olan UX32VD-r4013h da var. Aralarındaki fark benim kullandığım windows 7 ve 4 gb ram e sahip (2 gb anakartta gömülü 2 gb tek slotta), 4013 modelinde ise windows 8 ve 6 gb ram var. (2 gb anakartta gömülü 4 gb tek slotta) Ben RAM ve SSD takviyesi yapacağım için 4002 modelini aldım, arada yaklaşık 400 lira fark bulunuyordu.

Parçalar eklendikten ve programlar kurulduktan sonra bilgi ve becerim dahilinde düşüncelerimi paylaşacağım, forumda daha önce bu model hakkında yazı yazan arkadaşlar sayesinde karar verip aldım bilgisayarımı, hepsine çok teşekkür ederim burdan.

• arkadaşlar bende kısa süre önce bu bilgisayarı aldım ancak directx ile ilgili bir durum kafamı karıştırıyor, directx ekran kartı olarak inteli görüyor, nvidia gözükmüyor.
    driverler yüklü ve güncel. ne yapmalıyım?

bir de 2. screenshot'ta da gözüküyor, intel wiusb driverini nasıl yükleyebilirim?
     ASUS ZENBOOK UX32VD hakkında ASUS ZENBOOK UX32VD hakkında

• quote:

Orijinalden alıntı: cen_ab

arkadaşlar bende kısa süre önce bu bilgisayarı aldım ancak directx ile ilgili bir durum kafamı karıştırıyor, directx ekran kartı olarak inteli görüyor, nvidia gözükmüyor.
    driverler yüklü ve güncel. ne yapmalıyım?

bir de 2. screenshot'ta da gözüküyor, intel wiusb driverini nasıl yükleyebilirim?
     ASUS ZENBOOK UX32VD hakkında ASUS ZENBOOK UX32VD hakkında

hocam benim kısa süredir kullandığımdan anladığım bilgisayar mevcut ayarlarında gerekli olmadığı sürece hd4000 i kullanıyor, duruma göre gt620m e geçiyor. Bunu otomatik seçeneğinden kaldırıp sürekli gt620m e geçirebiliyorsun NVIDIA ayarlarından. O an hd4000 kullandığı için görmüyor olabilir harici ekran kartını

• dediğin gibi nvidia denetim masasından tercih edilen grafik işlemciyi nvidia yaptım ama hala dxdiag'ta intel gözüküyor. aslında bu, bir oyunda directx fatal error vermesiyle dikkatimi çekti. konuyu araştırdığımda da pek birşey bulamadım
  • 128GB SSD Lİ modeli şuanda süper fiyata

http://www.pcdepo.com/asus-ux31a-r4005h-ultrabook-urun8643.html
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.